Jestem tam, gdzie powinnam być, z tymi, których kocham

0

Największa wygrana, jaką możesz osiągnąć to poczucie, że jesteś dokładnie tam, gdzie chcesz być. Dotarłaś do upragnionego miejsca i znalazłaś to, co kochasz. Gdy masz obok siebie ludzi, którzy są dla Ciebie ważni i którzy kochają Ciebie, to czegoż chcieć więcej? Masz to, co ważne! Reszta przyjdzie sama. Cierpliwości…

Odnaleźć siebie

„Największe znaczenie ma to, co sami myślimy na swój temat”.
C. Jung

Życiowe szczęście i spełnienie zaczyna się od odnalezienia siebie. Nie taka prosta sprawa jak mogłoby się wydawać. Bo większość z nas odeszła od siebie, zgubiła siebie, a nawet siebie się wyrzekła. Przestałyśmy siebie rozumieć i akceptować to, jakie jesteśmy.

Uznałyśmy, że inni są lepsi.

„Bądź sobą; wszyscy inni są już zajęci”.
Oscar Wild

Stałyśmy się banalnie powtarzalne, żyjąc podobnie jak wszyscy. Liczy się nie to, co ja chcę, ale to, czego oczekuje od nas świat. Mamy funkcjonować w z góry ustalony sposób, w myśl zasad narzucanych nam przez innych. Bo ktoś zdecydował, że tak jest lepiej, że tak ma po prostu być.

Gdzieś po drodze zmiażdżono naszą indywidualność, wbijając nas w przykry schemat. Że przestałyśmy swobodnie oddychać, to tylko konsekwencja noszenia zbyt ciasnego gorsetu. Pozwoliłyśmy sobie to zrobić.

Jedyny sposób to odzyskać siebie. Zdobyć pewność, że wiemy, co dla nas dobre i właśnie to robić. Wbrew wszystkiemu działać. Nie oglądać się na innych, zaufać sobie. Powrót do siebie to bolesny, ale niezbędny proces, który zaczyna się od zbudowania zaufania do siebie.

„Częścią przebudzenia jest to, abyś przeżył swoje życie tak, jak chcesz i zrozumiał, że to nie jest egoistyczne”.
A. de Mello

Odnaleźć swoją drogę

Powrót do siebie uspokaja i sprawia, że wiele rzeczy zaczyna się „samych układać”. Kto to przeżył, ten wie. Gdy nie wyrzekamy się siebie i akceptujemy to, jakie jesteśmy, właściwa droga sama się odnajduje.

Wkraczamy na nią i dążymy do realizacji własnych planów. Marzenia przybliżają się, znajdują się w zasięgu ręki. I wszystko zdaje się układać dokładnie tak, jak powinno być.

My również znajdujemy w sobie akceptację. Wiemy, że to, co nas spotyka ma głębszy sens. Dzieje się po coś. Mimo że nie zawsze widzimy cel pewnych wydarzeń, to po czasie coś, co wydawało się dramatem ukierunkowuje nas na lepszą przyszłość.

Wszystko dzieje się po coś. Często po to, żebyś stała się silniejsza i życiowo mądrzejsza.

Spokój i odwaga w przyjmowaniu tego, co niesie los to ogromny potencjał, wiele zmieniający w życiu. To chyba najlepsza broń, jaką można mieć do walki z niesprawiedliwościami tego świata.

A odpowiedni ludzie znajdą się sami

Gdy odnajdziemy siebie, to odnajdziemy własną drogę. Gdy wrócimy do siebie, to odpowiednie osoby znajdą się obok nas.

To takie proste.

„Twoje zadanie nie polega na szukaniu miłości, ale zaledwie na szukaniu i znajdowaniu wszelkich barier w sobie, które przeciwko miłości wzniosłeś.” Rumi

Żyjąc w zgodzie z sobą, emanujemy energią, której nie sposób zignorować. Przyciągamy do siebie osoby patrzące na świat w podobny sposób. Z szacunku do siebie odpuszczamy relacje, które nam nie służą. Budujemy potencjał i warunki do czegoś większego. I krok po kroku zaczyna się wszystko układać, co wcale nas nie dziwi…Bo tak miało być od samego początku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj