Gdy jesteś dłużej w związku i nie pamiętasz, jak to było być singielką

1

Przychodzi taki moment w życiu, przynajmniej w życiu niektórych, kiedy staż pary przewyższa staż życia w pojedynkę. Innymi słowy więcej lat jesteś mężatką niż żyłaś jako panna. Jak zmienia się wtedy Twoje postrzeganie siebie i świata? Swoją drogą czy tylko mi wydaje się, że słowa „panna” i „mężatka” pomału wychodzą z użycia?

dłużej w związku, miłość

Długo razem

Gdy jesteście długo razem, przestajesz pamiętać, jak to było, gdy jego nie było obok. Gdy byłaś sama sobie statkiem, okrętem i wyspą. Jak to było spać samą, wstawać samą, nie pamiętasz. Nie pamiętasz, jak to było spędzać każdy wieczór, bez uwzględniania planów drugiej osoby, a nawet tego, jak to było mieć wszystkie szafy tylko dla siebie…A gdy dodatkowo budujesz szczęśliwy związek, wcale nie chcesz sobie przypominać.

Dobrze się znacie

Wspólne bycie razem sprawiło, że obserwowałaś, jak partner się rozwijał i jak Ty sama się zmieniałaś.

Znacie się bardzo dobrze, w różnych wersjach, także czasowych. Najprawdopodobniej poznałaś każdą z wersji swojego męża. I pokazałaś mu również każdą swoją twarz. I co najpiękniejsze zaakceptowaliście się w każdym wydaniu.

Rozmawialiście o wszystkim

W długoletnich związkach macie przegadane właściwie wszystko. Rozmawialiście na każdy temat, co nie znaczy, że nie macie już tematów do wspólnych dyskusji. Wprost przeciwnie.

Kłóciliście się czasami wyjątkowo namiętnie

Długoletnie pary zazwyczaj trwają niezmiennie, bo potrafią się kłócić. Wiedzą, że brak spięć wcale nie jest rozwiązaniem, a kładzenie się spać w złości prowadzi donikąd.

Wieloletnie pary są jak naczynia połączone. Emocje jednej ze stron od razu wpływają na samopoczucie drugiej. Dlatego w interesie wszystkich jest dbać o to, by żyć zgodnie.

Obserwujecie razem świat

Wieloletnie bycie razem sprawiło, że obserwujecie razem otaczający was świat. Ludzie biorą ślub, potem się rozstają. Rodzą się im dzieci, bliscy umierają. Doświadczyliście wielu trudnych momentów. Kiedy zaprzyjaźniona para, ta, która znała się od lat, rozpadła się. Mimo że to był teoretycznie idealny związek, coś jednak nie poszło dobrze. Patrzycie na siebie i zastanawiacie się, czy Was też czeka taka przyszłość. I łapiecie pokorę, staracie się bardziej…

Trudno Cię zaskoczyć

Badania nad stałymi związkami pokazują, że gdy tworzycie przez wiele lat związek, zdecydowanie trudniej jest wam się zaskakiwać. Chyba, że negatywnie…Dużo bardziej uderza was to, że druga osoba zrobiła coś nie tak, niż cieszy to, że można na nią liczyć. To jedno z przekleństw długoletnich par. I sygnał, na który naprawdę warto uważać. Mając jego świadomość, łatwiej uniknąć wielu kłopotów.

Macie wiele wspólnych anegdotek

Wspólne wspomnienia, powiedzenia, żarty, z różnych etapów życia, zabarwione na wiele kolorów.
Wspólne lata to morze doświadczeń, których nie sposób tak po prostu wymazać.

Inny? No nie

Najczęściej też zapomniałaś, jak to jest rozmawiać, tak rozmawiać – w ten szczególny sposób z innym mężczyzną. Być może wzdrygasz się na samą myśl, by znowu chodzić na randkę. Gdy mówiąc o tej perspektywie, świecą Ci się z entuzjazmem oczy, wiedz…że nie jest dobrze.

Bycie razem

Gdy jesteś dłużej w związku niż byłaś singielką, wkraczasz w ciekawy etap swojego życia. Bycie razem wydaje Ci się czymś naturalnym i typowym dla Was. Nie ma już takiej siły, która mogłaby to w prosty sposób zmienić.

Dzisiaj długoletnich par jest mniej. Łatwiej się rozstać. Dlatego decyzja o byciu razem jest godna podziwu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj