1 rzecz, która zawsze przeszkadza budować zdrowy związek

1

Gdy budujemy związek, zazwyczaj czujemy, że do siebie pasujemy. Dlatego wkraczamy na kolejne etapy i jesteśmy dla siebie coraz bliżsi. Aż do momentu, kiedy być może pojawia się jedna rzecz, która psuje nam tę sielankę. Jest ona na tyle znacząco, że burzy spokój i dobre perspektywy na przyszłość wiele par. O czym mowa?

Rozmijanie

Mowa o rozmijaniu. Startujemy z tego samego miejsca razem. Spotykamy się na pewnym etapie życia. Czujemy, że jesteśmy dla siebie stworzeni. Wszystko idzie idealnie lub…lepiej lub gorzej. Jednak generalnie jest dobrze. Aż pojawia się problem.

Rozmijanie. Już nie razem w jednym kierunku, ale wkraczamy na inne ścieżki. Jeszcze się widzimy, ale każda z dróg wije się coraz dalej od siebie. Jeszcze biegnie w tym samym kierunku, ale coraz bardziej odbiega od siebie. Nie jest to już jedna droga, ale dwie różne.

Rozmijanie pod kątem oczekiwań, systemu wartości, planów na przyszłość, charakteru. Jeśli mocno się rozminiecie, to…znalezienie się i wkroczenie ponownie na wspólną drogę jest szalenie trudne.

Rozmijanie się pod kątem oczekiwań

Jeśli odpowiadamy na pytanie – czego chcę od życia – skrajnie różnie to jest problem. Nierzadko nie da się tego pogodzić. Bo jeśli on chce pracować i podróżować, co wiąże się z ciągłymi zmianami miejsca zamieszkania, a ona pragnie stabilizacji, małego białego domku na skraju miasta, to będzie im trudno znaleźć wspólny mianownik.

Jeden może oczekiwać rozwoju intelektualnego. Drugi przede wszystkim skupi się na gromadzeniu rzeczy. I jeden drugiego nie będzie w stanie zrozumieć.

Rozmijanie się pod kątem systemu wartości

Dużo większym problemem jest rozmijanie się pod kątem systemu wartości. Te różnice mogą prowadzić do mocnych spięć. Jeśli nie mamy tych samych priorytetów, a nasz kręgosłup moralny wygląda całkiem inaczej, to zazwyczaj trudno o porozumienie.

Co jeszcze utrudnia sytuacje to fakt, że system wartości może zmieniać się wraz z wiekiem. Możemy dojrzewać na całkiem innych warunkach.

Rozmijanie się pod kątem planów na przyszłość

Jak widzisz swoją przyszłość za 10-15 lat? Gdzie chcesz być za kilkadziesiąt lat? Tu także szczera odpowiedź na pytania może dać całkowicie inne wnioski.

Czy nadal będziecie razem, czy jednak oddzielnie?

Rozmijanie się pod względem charakteru

Dlaczego ludzie rozstają się po wielu latach razem? Często w sądzie w trakcie rozwodu pojawia się wyjaśnienie, że to niezgodność charakteru. Niektórzy kpią, że to śmieszny powód, bo jak można być niezgodnym pod względem charakteru, żyjąc ze sobą przez lata.

Okazuje się, że to nie takie proste. Można zauważyć niezgodność charakteru nawet po latach. To banalnie proste. Z czasem się zmieniamy. Nabywamy doświadczeń i każdy wyciąga z nich wnioski. Jeden takie, inny inne. I właśnie te wnioski mogą nas poróżnić.

Po latach możemy stać się całkiem innymi osobami. Panuje pogląd, że co 7 lat zmienia się nam charakter. I o ile zmieniamy się podobnie, o tyle jest dobrze. Jednak jeśli zmiany idą w innym kierunku, to właśnie rodzi się problem. Bo dojrzewając, możemy paradoksalnie oddalać się od siebie.

Ludzie mogą rozmijać się na różnych etapach życia. Czasami tak bardzo, że po latach patrzymy na drugą osobę i widzimy w niej kogoś całkiem obcego. I nie rozumiemy, jak razem mogliśmy spędzić szmat życia. I wtedy właśnie jest ta myśl, żeby się rozstać

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj