Picie szklanki mleka raz dziennie zwiększa ryzyko raka piersi o 50%!

10

Mleko to samo zdrowie? Niestety, niekoniecznie. Ostatnie wyniki badań dają jeszcze jeden potężny argument przemawiający za tym, że biały płyn może negatywnie wpływać na zdrowie. Ostatnie wyniki badań, które możecie znaleźć tutaj, udowadniają, że picie nawet jednej filiżanki mleka dziennie może znacząco zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworu piersi, bo o aż 50%!

Niezdrowe jak mleko?

Badanie na temat wpływu mleka na częstotliwość wystąpienia nowotworów zostało przeprowadzone przez naukowców z Loma Linda na Uniwersytecie Health. Badacze swoje wyniki opublikowali w „International Journal of Epidemiology”.

mleko

Co zauważyli?

Niestety niepokojące dane. Nawet niewielkie, ale systematyczne spożywanie mleka krowiego znacząco podnosi ryzyko wystąpienia nowotworu piersi. Ryzyko może rosnąć nawet o 80% (!) – w zależności od spożywanej ilości.

W badaniu zostało wzięte pod uwagę spożycie mleka przez 53000 kobiet zamieszkujących Amerykę Północną. Naukowcy obserwowali kobiety przez 8 lat. W trakcie badania początkowo zdrowych osób odnotowano 1057 przypadków raka piersi.

Naukowcy zauważyli istnienie ścisłego związku między wzrostem zachorowania raka piersi a wzrostem spożycia mleka. Nie miało znaczenia, czy kobiety spożywały tłuste czy chude mleko. Badacze przypuszczają, że wzrost ryzyka zachorowania może mieć związek z obecnym w mleku krowim hormonie płciowym, a także hormonie insulinopodobnym czynnika wzrostu-1 (IGF-1).

10 KOMENTARZE

  1. No to będę krócej żyła, bo mleko uwielbiam , piła go moja babcia, dożyła 95, piję i ja.A co do zdrowia to jeśli jecie państwo mięso, chleb, przetwory kupowane w sklepie nie od gospodarza na wsi,to tak naprawdę bez znaczenia czy będziecie mleka unikać, bo tamte produkty też Wam robią sito z jelit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj