Tani catering dietetyczny – czy da się wydać niewiele na dietę pudełkową?

2
Wiele osób posiada mylne przekonanie, że tani catering nie istnieje i dieta pudełkowa koniecznie musi być bardzo droga. Nie jest to jednak bezwzględnie obowiązująca reguła. Ostateczna cena za tego typu usługi zależy od wielu rozmaitych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę, aby móc wybrać najbardziej atrakcyjną cenową opcję. Na czym konkretnie powinno się wobec tego skupić, aby zaoszczędzić nieco pieniędzy?

Poszukiwania odpowiedniej firmy

Spora ilość przedsiębiorstw jest w stanie zaoferować tanią dietę pudełkową. Trzeba więc uważnie prześledzić dostępne oferty i zdecydować się na najkorzystniejszą z nich. Jedna z niesamowicie interesujących propozycji znajduje się na stronie internetowej https://bodychief.pl/diety/dieta-economy_box. Z pewnością pozwoli ona połączyć chęć zminimalizowania kosztów powiązanych z zakupem jedzenia z pragnieniem cieszenia się odpowiednio zbilansowanymi, apetycznymi posiłkami. Atrakcyjna cena nie musi bowiem oznaczać konieczności wyboru ubogiego jadłospisu. Trzeba jedynie poświęcić trochę czasu na znalezienie dobrej oferty, dopasowanej do swoich indywidualnych potrzeb.

Tani catering – co wpływa na cenę usługi?

Istnieje wiele rozmaitych czynników, które posiadają spory wpływ na ostateczną kwotę za przyrządzenie i dostarczenie posiłków. Mowa tutaj o:

  • konkretnej kaloryczności diety,
  • ilości dań,
  • okresie korzystania z usługi,
  • rodzaju danego jadłospisu.

Ponadto większość firm oferuje dodatkowo płatne opcje, takie jak na przykład wykluczenie określonych składników, dostawa w święta lub w weekendy, czy też możliwość wprowadzania zmian w menu. Tani catering w Poznaniu nie musi oznaczać rezygnacji z wielu rzeczy, aczkolwiek zdecydowanie powinno się unikać wykupywania nadliczbowych usług. Potrafią one bowiem mocno wpłynąć na ostateczną cenę za zamówienie. Niekiedy wydaje się, że są to stosunkowo niewielkie kwoty, ale po zsumowaniu potrafią osiągnąć zaskakujące rozmiary, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.

Kaloryczność dań kontra ostateczna suma

Im mniejszą dzienną kalorykę się wybierze, tym jedzenie pudełkowe będzie tańsze. Jednakże tani catering w Warszawie niekoniecznie musi oznaczać przejście na dietę 1000 kcal. Byłoby to bowiem w dłuższej perspektywie niezdrowe. Jeżeli jednak spożywa się przeciętnie 2000 kcal, to można zdecydować się na jadłospis 1500 kcal, a pozostałe 500 kcal spożyć w postaci na przykład napoju proteinowego. Trzeba jednak wyliczyć, czy takie rozwiązanie nie wyjdzie przypadkiem o wiele drożej. Czasami bowiem tylko wydaje się, że zaoszczędziło się pieniądze, ale po dokonaniu obliczeń okazuje się nieco inaczej.

Śledzenie możliwości uzyskania rabatów

Praktycznie każdy tani catering w Białymstoku oferuje zniżkę, jeżeli zamawia się większą ilość posiłków. W przeliczeniu na dzień znacznie korzystniej wyjdzie zdecydowanie się na cały miesiąc diety pudełkowej niż na zaledwie tydzień. Ponadto można liczyć na atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.

Często też zdarzają się promocje związane z rozmaitymi świętami, takimi jak na przykład Dzień Kobiet albo Walentynki. Wystarczy regularnie śledzić cenniki przedsiębiorstw, które oferują tani catering w Krakowie i obserwować, czy przypadkiem nie pojawiły się informacje o nowych, atrakcyjnych zniżkach. Warto też zadzwonić bezpośrednio na infolinię konkretnej firmy i zapytać pracownika o możliwość uzyskania rabatu.

Większe posiłki zamiast mniejszych

Spora część przedsiębiorstw umożliwia klientom wybór ilości posiłków, jakie otrzymają do spożycia w ciągu dnia. Tani catering w Gdańsku będzie cechował się znacznie atrakcyjniejszą ceną, jeżeli wybierze się trzy zamiast pięciu dań. Wynika to między innymi z tego, że dieta stanie się wtedy o wiele łatwiejsza do przygotowania i zapakowania, a także zużytych zostanie mniej pojemników, które również posiadają swoją cenę.

Ponadto takie rozwiązanie jest nie tylko korzystne pod kątem finansowym, ale też bardzo ekologiczne, bowiem dzięki niemu produkuje się znacznie mniej śmieci, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej. Z pewnością więc warto je przemyśleć. Niektórzy bowiem preferują jeść rzadziej, ale więcej – to rozwiązanie właśnie dla takich osób. Mimo wszystko nie każdy może się na nie zdecydować, na przykład nie poleca się takiej opcji osobom chorym na cukrzycę.

Rozbieżności cenowe między jadłospisami

Każdy tani catering w Lublinie oferuje przynajmniej kilka rozmaitych jadłospisów. Warto zwrócić uwagę na to, iż różnią się one cenowo, niekiedy dosyć drastycznie. Im mniej wyszukana dieta, tym będzie bardziej opłacalna, ponieważ aby ją przygotować, nie trzeba zdobywać nieszablonowych składników oraz poświęcać zbyt dużo czasu. Ponadto sposób żywienia wymagający używania tanich produktów z pewnością obniży ostateczny koszt diety pudełkowej.

Warto sprawdzić na stronach internetowych poszczególnych firm, która z ofert wychodzi najkorzystniej. Nie zawsze bowiem rozwiązanie, które początkowo wydaje się najlepsze, ostatecznie okaże się najtańsze. Wszystko zależy głównie od cen dostawcy żywności, z jakim dana firma cateringowa podpisała kontrakt.

Artykuł sponsorowany z bodychief.pl

2 KOMENTARZE

  1. Da się i szczerze to nie jest takie trudne no bo zobaczcie idziecie do sklepu prawie nic w siatce i leci 100 zł dziennie, a za catering dla 1 osoby w wygodnej diecie zapłacicie na okrągłe licząć np 50 zł no to jest spora oszczedność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj