Witaj ludzi codziennie uśmiechem i zobacz, co się stanie

13

O Polakach mówi się, że jesteśmy szarym, smutnym narodem. Mało w nas na co dzień entuzjazmu, uśmiechu i luzu. Abstrahując od tego, dlaczego tak jest, zobacz, co się dzieje, gdy uśmiechasz się do nieznajomych?

Stajesz się podejrzana. Bo jak to? Coś kombinujesz! A może uśmiechasz się, bo się znamy? Tylko ja nie pamiętam ciebie? Bo skoro się uśmiechasz… Tak się szczerzysz nie bez powodu. Dziwna jesteś. A może chora psychicznie? Nikt normalny nie uśmiecha się bez powodu. Przecież naokoło tyle zła, tyle problemów, życie wgniata nas w ziemię. No tak, tylko że właśnie od uśmiechu wszystko się zaczyna. I nie bez powodu mówi się, że gdy się uśmiechniesz…to zmieniasz świat.

Uśmiech jest prosty

Uśmiech angażuje od 18 do 26 mięśni twarzy. Natomiast złość aż 80. Wniosek jest prosty. Łatwiej się uśmiechać niż złościć. I choćby ten powód powinien nas zmotywować, by częściej unosić kąciki ust do góry. 🙂

Nie lubisz się uśmiechać? Zapomniałaś, jak to jest?

Poćwicz to na nowo. Stań przed lustrem, uśmiechnij się. Uśmiechaj się, nucąc ulubioną piosenkę i gdy przygotowujesz kolację, a także gdy czytasz książkę. A potem powiedz sobie coś miłego, choćby na głos.

Lepszy nastrój

Uśmiech sprawia, że od razu poprawia się nam nastrój. Nawet ten wymuszony angażuje ciało do wydzielania endorfin, hormonów szczęścia. Stąd prawdziwe jest powiedzenie, uśmiechnij się, a poczujesz się lepiej. Przy odrobinie szczęścia po tym, jak uniesiemy kąciki ust do góry, znajdziemy w sobie siłę, by zrobić to następnym razem szczerze i prawdziwie.

Uśmiech sprawia, że inni odbierają nas lepiej

Uśmiech na twarzy czyni nas przyjemniejszymi, sprawia, że inni odbierają nas lepiej. Sprawiamy wrażenie uczciwych, lojalnych, przyjacielskich. Uśmiech otwiera nas na ludzi, sprzyja poznawaniu nowych osób.

Z uśmiechu się wyrasta?

Dzieci uśmiechają się nawet 400 razy na dobę, dorośli już tylko średnio 20, a czasami wcale.

Smutna perspektywa?

A może ją zmieńmy?

Już dzisiaj.

Wykorzystajmy moc uśmiechu. Nauczmy się częściej uśmiechać i zarażajmy optymizmem innych. Taka mała cegiełka, by świat stał się lepszy. Ty uśmiechniesz się, uśmiechnie się ktoś, a potem następna osoba…i nawet nie zauważysz, jak będzie uśmiechało się znacznie więcej osób niż dotychczas.

13 KOMENTARZE

  1. Ja mam zazwyczaj uśmiech przyklejony do twarzy. Dla wszystkich. Często uśmiecham się do kierowców obok, kiedy stoimy na światłach. Rzeczywiście zazwyczaj zdziwieni są, ale reagują bardzo pozytywnie i odwzajemniają uśmiech 😀

  2. W DE uśmiech na ulicy, w sklepie to codzienność…przyjemna codzienność. Ile razy uśmiechnięte guten morgen zrobiło mi dzień, tylko ja wiem 😊 W Polsce myślę nie będzie tak nigdy.Bo nie dość, że życie wgniata w ziemię to jeszcze ludzie dokładają naburmuszonymi minami🤨 Mina Pani w sklepie,której życzę dobrej reszty dnia….bezcenna🤦‍♀️

  3. Niestety jesteśmy ponurzy wystarczy porównać jak niepodległości swojego państwa świętują Amerykanie na wesoło, pikniki,koncerty . U nas jakieś dziwne marsze,zadymy niby patriotów a tak naprawdę nazistów,rasistów. Jak byśmy wstydzili się że jesteśmy woli, jakbyśmy żałowali że Polska jest niepodległa. Zamiast się cieszyć to rozpamiętujemy wszystko co złe,pamiętać trzeba ale nie tym żyć.

  4. 1.uśmiech, 2. miła gadka, 3. podziękowanie i docenienie czyjejś pracy – praktykuję i widzę że to bardzo działa na ludzi. niektórzy odwzajemniają, niektórzy są zdziwieni a kilkoro się nawet popłakało. teraz w tych dziwnych czasach chyba jak nigdy trzeba nam bliskosci, troski i bezinteresownej serdeczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj