Co jest najtrudniejsze w byciu kobietą?

9

Chłop to jednak chłop – zwykła mówić moja babcia. Było to zdanie klucz wypowiadane przy różnych okazjach. Miało ono udowodnić ogólną tezą, że kobiety mają w życiu po prostu przechlapane. Niby nie ich wina, że urodziły się bez 21 palca, jednak ten prosty fakt kreślił przed nimi dużo trudniejszą drogę. A to dlaczego, zapytacie? I Wasze zdumienie będzie jak najbardziej uzasadnione.

Spokojnie, nie będzie o zazdrości o penisa. To wytłumaczyła już dawno Kate Millett – “kobiety nie zazdroszczą mężczyznom penisa, lecz możliwości, jakie daje bycie mężczyzną”. Nie będzie o zazdrości, ale o wyżej ustawionej poprzeczce. I co gorsza nie tylko przez mężczyzn, ale też inne kobiety. Bo nikt tak nie skrytykuje kobiety, jak inna kobieta…nikt tak nie wykorzysta jej słabych stron…

Od kobiet wymaga się więcej i ostrzej się je ocenia

Bycie kobietą jest trudne, bo…jesteś narażona na ataki z każdej strony. Krytyka leje się z ust mężczyzn, kobiet, młodszego i starszego pokolenia. Wymaga się od Ciebie perfekcyjności. I każdy najmniejszy błąd ostro krytykuje.

Powinęła Ci się noga w pracy? To dlatego, żeś baba i nie nadajesz się na to stanowisko, zresztą jak wy wszystkie. Błąd popełnił facet? Zdarza się. To nie wina wszystkich mężczyzn, tylko tego konkretnego.

Zresztą pomyśl, masz jak na tacy wniosek na przyszłość. Trzeba współpracować z mężczyznami. Kobiety do niczego się nie nadają.

Niesprawiedliwy osąd

 1. Gdy kobieta ma bujne życie seksualne, to się puszcza, kur…, żeby nie napisać gorzej. Mężczyzna – korzysta z okazji.
 2. Gdy ona zdradza, to co z niej za matka, jak mogła…i takie tam. Gdy to on skacze w bok, to widocznie nie dostał w domu tego, czego potrzebuje. Miał prawo.
 3. Mężczyzna otrzymuje od otoczenia tytuł ojca roku, gdy kilka razy wyjdzie z wózkiem na spacer. Kobieta opiekująca się z czułością dzieckiem nie jest chwalona. Przecież to jej obowiązek! A i tak mogłaby postarać się bardziej!
 4. Kobieta, która się rozwodzi, nie potrafiła utrzymać męża przy sobie. To jej wina.
 5. Gdy nie ma partnera, to na pewno coś z nią nie tak…
 6. Pijana kobieta jest dużo ostrzej oceniana niż mężczyzna.

Nie możesz się wyróżniać za bardzo

 1. Kobieta nie powinna być mądrzejsza od mężczyzny, bo on tego nie zniesie. Gdy ma więcej oleju w głowie, powinna to ukrywać.
 2. Powinna być skromna i się nie chwalić. Poczekać aż ją dostrzegą. Walka o awans…jest źle widziana.
 3. Kobieta dążąca do celu i robiąca karierę, na pewno jest wredną su…, która nikomu nie odpuści. Zresztą przyznaj się, komu wlazłaś do łóżka, żeby być tu, gdzie teraz jesteś? Mężczyzna na wysokim stanowisku jest szanowany i podziwiany. A kobieta wzbudza zdziwienie…

Ma się prezentować!

 1. Kobieta, która przytyje jest wielorybem. Mężczyzna ma słodki “mięsień piwny”, który..dodaje mu uroku.
 2. Kobieta niefarbująca siwych włosów, wygląda staro i ble…a mężczyzna szpakowaty jest taki przystojny.
 3. I można byłoby wymieniać dalej…

Na szczęście wyżej zaprezentowane opinie nie są już standardowym sposobem myślenia. Wiele się zmienia. I miejmy nadzieję, że dożyjemy czasów, w których rodzące się dziewczynki będą przyjmowane z równie dużym entuzjazmem, jak chłopcy. Na całym świecie.

Miejmy nadzieję, że żadna dziewczyna nie będzie miała trudniej tylko dlatego, że jest kobietą.

9 KOMENTARZE

 1. Ale przez tę poprzeczkę jesteśmy niemalże idealne, który facet może tak o sobie powiedzieć w tych czasach…znam kilku ukrytych Ów, także poznałam tzw.w czystej postaci tchórza, nigdy bym się nie spodziewała a jednak, poznałam kobiety z wielkimi cochone a tak wątłe i drobne w posturze…to jest trzeźwiąco- budujące, zderzenie z różnorodnością, daje kopa lub stopuje…

 2. Jak już słyszę o poprzeczce to mi słabo. Nie pomoże tłumaczenie, że nie ma żadnej poprzeczki. Jest tylko moja naturalność i swoboda działania na gruncie “po prostu”, bo tak mam, ja się z tym nie męczę, sprawia mi to ogromna przyjemność. Mam coś czego nie mają inne. I dawanie dobra innym i pokazywanie jak żyć spokojnie i bez problemów.. jest taką wielką poprzeczką? Niestety przez to pod górkę jest niesamowicie. Bo innym się wydaje, że masz wszytsko. Nie nie mam. I nie jestem idealna.

 3. Dziewczyny, bo wszystko zależy od nas?. Moja matka, rocznik 55′ “wypala” do mnie z takimi hasłami. Ja walczę nieustannie (z sukcesami). Ale już moja córka (15 lat) zna swoją wartość i wie, że w niczym nie jest gorsza z powodu braku penisa. Tak ją wychowałam

 4. .trzeba być jak gołąb… robić na wszystko ?… nie przejmować się gadaniem innych… mieć poczucie własnej wartości… kobieta może więcej ?

 5. Wystarczy być samowystarczalną i olać tą “nieocenioną”, męską pomoc ? Mnie rodzice tak wychowali, abym zawsze umiała sama poradzić sobie ze wszystkim. Nie wyobrażam sobie inaczej. Każdy człowiek jest inny i na pewno nie determinuje go płeć, a zaradność życiowa. Znam facetów, którzy nie wiedzą gdzie wlewa się olej do auta. Natomiast ja auto ogarniam sama. Dziękuję Tato

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj