Czy to już menopauza? I czy menopauza naprawdę musi boleć?

3

W przypadku większości kobiet menopauza zaczyna się między 40 a 55 rokiem życia. Zdarza się czasem, że charakterystyczne zmiany mogą pojawić się wcześniej, już przed 40 (tak jest w przypadku 1 na 100 kobiet). Powodem przedwczesnej menopauzy bywa zazwyczaj stres, choroby tarczycy, przebyta operacja, a także predyspozycje genetyczne. Czy jest na to sposób? O czym pamiętać, by nie musieć się mierzyć z przedwczesną menopauzą?

A gdy już przekwitanie się rozpocznie, czy możemy sobie pomóc? Czy menopauza zawsze musi “boleć”? A może zdarza się, że mija niezauważenie?

Uważaj, jak żyjesz

Średnia długość życia w Polsce wynosi 80 kilka lat. Najdłużej żyjące osoby na świecie dożywają jednak około 120 lat. Innymi słowy, gdy zauważasz u siebie pierwsze, bardzo wczesne objawy menopauzy jesteś, będąc pesymistą, w połowie życia, optymistą – minęło dopiero 1/3 Twojego życia.

Innymi słowy mówienie, że menopauza to objaw starzenia się organizmu, to nieporozumienie. Oznaczałoby, że starzejemy się niemal cały czas. Jesteśmy starzy przez większość życia. Może czas na zmianę optyki?

Dlatego koncepcja menopauzy jako objawu przekwitania ma coraz mniej zwolenników. Choć nadal utrata płodności kojarzona jest z zamknięciem pewnego etapu i utratą szans, to coraz częściej utożsamiana jest ze zmianą, a nie końcem. Bliżej jej do ewolucji i świętego spokoju, a nie smutnego i powolnego starzenia się.

W okresie menopauzy i tuż po niej jesteś piękną kobietą. Nie tracisz nic ze swojej kobiecości. Po prostu się zmieniasz.

Udowodniono, że to, jak przeżywamy menopauzę w dużym stopniu zależy od naszego stylu życia, od tego, czy dbamy o siebie, stosujemy zdrową dietę, wystarczająco często się ruszamy, mamy swój sposób na stres i w końcu, jakie mamy podejście do menopauzy. Im bardziej negatywnie jesteśmy do niej nastawione, tym większe ryzyko, że gorzej ją przejdziemy.

Menopauza to naturalny etap w życiu

Życie się zmienia. Od przyjścia na świat aż po ostatnie dni pewna jest przede wszystkim zmiana.

Menopauza to nie choroba, to po prostu powolne wygaszenie czynności jajników. Niestety często w kulturach wysoko rozwiniętych menopauzie towarzyszą:

 • uderzenia gorąca,
 • kołatanie serca,
 • suchość pochwy,
 • zaburzenia snu,
 • wahania nastroju,
 • przyrost masy ciała.

Co ciekawe w kulturach, w których kobiety żyją aktywnie, spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, jedzą produkty lokalne,trzymają zdrową wagę, radzą sobie z napięciem emocjonalnym, przykre objawy menopauzy rzadko występują.

Stąd w ramach profilaktyki eksperci radzą włączenie dużej ilości warzyw, produktów pełnoziarnistych, ograniczenie białej mąki, soli i cukru. Do tego ruch i nauka radzenia sobie ze stresem.

Jak radzić sobie z menopauzą?

Jeśli menopauza to nie choroba, ale naturalny etap w życiu każdej kobiety, zachowajmy spokój. I spójrzmy na to, co się dzieje, jako na wybawienie od bólu i dyskomfortu wynikającego z comiesięcznego krwawienia.

Menopauza to nie powód do wstydu. To nie koniec świata. Ani zmierzch kobiecości. To ewolucja. moment podsumowań i nowych wyzwań.

Naturalny sposób na menopauzę

Jak wzmocnić organizm, żeby lepiej radził sobie z menopauzą?

Podstawą są preparaty, które zawierają związki pochodzenia roślinnego – FITOESTROGENY.

Wśród fitoestrogenów najsilniej estrogenne działają IZOFLAWONOIDY z czerwonej koniczyny.

Wykazano, że łagodzą one objawy menopauzy: uderzenia gorąca, nadmierną potliwość, zaburzenia snu, nadmierną nerwowość, zawroty głowy, zaburzenia rytmu serca, suchość pochwy, ból przy odbywaniu stosunku płciowego, spadek libido, dodatkowo:

 • przeciwdziałają osteoporozie,
 • działają korzystnie na gospodarkę lipidową
 • mogą być stosowane w zakrzepicy naczyń żylnych i schorzeniach układu krążenia

FEMIFLAMAX zawiera 40 mg standaryzowanych i mikronizowanych (1) izoflawonoidów z czerwonej koniczyny, które przyczyniają się do łagodzenia objawów menopauzy takich jak: uderzenia gorąca, nadmierna potliwość i nerwowość, zaburzenia snu, depresyjny nastrój, spadek libido.

Pozostałe składniki zawarte w preparacie:

 • Czarny pieprz, pomaga w kontroli masy ciała, zwiększa skuteczność innych składników ziołowych;
 • Witamina B6- przyczynia się do regulacji czynności hormonalnej;
 • Kwas foliowy- przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia;
 • Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.

Stosuje się 1 tabletkę dziennie.

(1)Dzięki procesowi mikronizacji, zmniejszone cząsteczki izoflawonoidów z czerwonej koniczyny szybciej i lepiej się rozpuszczają oraz wchłaniają!

Na podstawie testów skuteczności przeprowadzonych wśród konsumentek suplementu:

 • 72% potwierdziło ogólną poprawę nastroju,
 • 93% ograniczenie nocnych potów,
 • 93% złagodzenie uderzeń gorąca,
 • aż 93% kobiet poleciłoby FEMIFLAMAX swojej przyjaciółce !

Menopauza nie musi być trudna. Nie musi być męcząca. Możemy sobie oszczędzić cierpienia i pomóc w walce z objawami, by cieszyć się pełnią życia. Dlatego warto obserwować swój organizm, być w kontakcie z lekarzem i podejmować mądre decyzje.

Więcej o właściwościach czerwonej koniczyny przeczytacie na:
http://lagodnamenopauza.pl/opracowanie-naukowe-o-menopauzie

3 KOMENTARZE

 1. Przechodzę menopauzę od kilku lat .Staram się nie marudzić i dbam o siebie ale to nie jest taki fajny okres w moim życiu.Bywaly lepsze .
  Mam problemy ze snem z koncentracja z pozytywnym nastrojem .Miewam okropne poty.
  Nie mogę schudnąć.
  A co najgorsze ciagle przytrafia mi się jakaś choroba .Niestety nie mogę brać terapii hormonalnej .
  Nie jest łatwo .

 2. Boje się tego etapu, boję się tego stanu…Od pewnego czasu przed miesiączka bardzo źle się czuję, a najgorsze jest to rozsadzanie głowy, dlatego obawiam się że to będzie jednym z symptomów mojego wkraczanka w kolejny etap…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj