Dlaczego gdy pada deszcz nic nam się nie chce? Generalnie ;)

1

Możemy oszukiwać czas, naginać czasoprzestrzeń, żyć w wielkim pędzie, z ogromną potrzebą działania, mimo to pozostajemy “tylko” ludźmi. Jesteśmy istotami, którymi kierują prawa biologii. I czy nam to się podoba, czy nie – zmiany obserwowane za oknem mocno na nas wpływają. Podobnie jak pory roku. I gdy pada deszcz generalnie stajemy się melancholijne, wyciszone. Chce się nam mniej, dlatego tak trudno rano wstać, a po południu zmusić się do spaceru. Choć skakanie po kałużach byłoby pewnie ciekawe, to mało kto potrafi tańczyć w deszczu. A szkoda!

Gdy pada deszcz

To nie musi być meteopatia. To nie tak, że pogoda wpływa tylko na mocno podatne osoby. Aura wpływa na każdego. Bardziej lub mniej.

Gdy świeci słońce, w naturalny sposób czerpiemy z niego siłę. “Ładujemy się”, wystawiając twarze do promieni. Gdy pada deszcz, przemykamy szybko i uciekamy do domu. Wolimy wygodną kanapę, koc, ciekawą lekturę i film niż…działanie. Bliżej nam do powolnego poruszania się niż do aktywności na 150%.

Deszcz nas zmusza do refleksji, wycisza. Szum i uderzenia kropel o parapety, a także tańczące krople na szybie auta czy domu – działają w dość jednoznaczny sposób.

Deszcz sprawia, że stajemy się bardziej senne, włączamy spowolniony bieg. Podobnie jak natura. Gdy pada deszcz, zwłaszcza jesienny deszcz, idealnie byłoby się zatrzymać, wziąć przykład z kota, który niespiesznie przemierza dom i z gracją przeciąga się, układając się do snu.

Badania pokazały, że większość z nas czuje mniej energii w deszczowy dzień, a 9% nienawidzi deszczu. Ta grupa uważa, że w deszczowy dzień czuje się mniej szczęśliwa.

Naukowcy zauważyli, że deszczowy dzień zwiększa liczbę negatywnych, dołujących postów publikowanych na Facebooku.

Deszcz sprawia, że wielu z nas odczuwa smutek, a nawet obniżenie samooceny.

Co zrobić, gdy czujesz się zdołowana, bo pada deszcz?

  • rozważ terapię światłem,
  • na pewno włącz światło,
  • nawet jeśli nie podoba Ci się ta opcja, wyjdź na zewnątrz,
  • zrób zawody w skakaniu przez kałuże, może być z dziećmi dla niepoznaki,
  • skup się na czynności, która poprawia Ci humor,
  • wstań i zacznij ćwiczyć przy ulubionej muzyce – wystarczy, że zaczniesz.

Po każdym deszczowym dniu w końcu przyjdzie piękny, słoneczny dzień. 🙂

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj