Domowe biuro, czyli jak urządzić kąt do pracy?

0
Praca zdalne to coraz bardziej popularna forma zatrudnienia. Wiele osób może wykonywać swoje obowiązki zawodowe z domu. Co jest bardzo wygodne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Aby jednak można było komfortowo pracować w domu, bardzo ważne jest to, aby we właściwy sposób urządzić przestrzeń biurową. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Gdzie powinno się ulokować biuro w domu?

Chcąc pracować we własnym domu, w pierwszej kolejności trzeba znaleźć miejsce, które będzie mogło pełnić funkcję biura. Powinno się ono znajdować przede wszystkim z daleka od innych miejsc, w których przebywają domownicy jak np. kuchnia czy pokój dzienny. Jeśli w domowym biurze będą przyjmowani jacyś klienci, warto umieścić je blisko głównego wejścia tak, aby goście nie musieli przechodzić przez cały dom. W sytuacji, kiedy ciężko wygospodarować osobne pomieszczenie na biuro, należy odgrodzić określoną przestrzeń np. za pomocą jakichś regałów, zasłon czy ścianek działowych.

Na co należy zawrócić uwagę zanim urządzi się przestrzeń biurową?

Zanim zacznie się projektować i urządzać przestrzeń biurową, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim warto się zastanowić, jaka dokładnie powinna być rola tego pomieszczenia. Jaki typ pracy można w nim wykonywać i ile czasu będzie się tam spędzać. Duże znaczenie ma także to, jakie sprzęty i akcesoria będzie się przechowywało w biurze.

Właściwe meble

Aby biuro dobrze spełniało swoją rolę, należy zaopatrzyć je w najlepszej jakości meble. Z pewnością sprawdzi się wygodny fotel. Krzesło biurowe powinno być wygodne i dobrze wyprofilowane. Znaczenie ma także możliwość regulacji wysokości i stopnia nachylenia oparcia, a także obecność podłokietników. Kolejnym, ważnym meblem do pracy jest biurko. Powinno mieć ono odpowiednie rozmiary, aby nie zajmowało zbyt dużo miejsca, a jednocześnie było wystarczająco pojemne. Na blacie musi się zmieścić nie tylko komputer, ale także potrzebne dokumenty. Świetnym rozwiązaniem są także specjalne organizery z przegrodami, w których można mieścić dany sprzęt czy potrzebne akcesoria.

Oświetlenie

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest właściwe oświetlenie. Najlepiej ustawić biurko tak, aby w trakcie pracy można było przede wszystkim korzystać ze światła naturalnego. Dodatkowo kluczowe znaczenie mają zasłony, które nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale także umożliwiają nieco ograniczyć ilość światła, które dociera do wnętrza. Oczywiście za biurkiem powinna się także znajdować lampa z białym światłem. Mile widziane jest też dodatkowe oświetlenie boczne oraz lampki stojące.

Dodatkowe elementy

Oczywiście w biurze nie może zabraknąć kilku dodatkowych elementów. Z pewnością przyda się drukarka. Do przechowywania dokumentów najlepiej sprawdzają się segregatory. Niektórym z pewnością przyda się też niszczarka. Oczywiście nie można by sprawnie wykonywać swoich obowiązków bez myszki, podstawki pod monitor, czy dodatkowych kabli i routerów. W home office przydadzą się też zwyczajne produkty biurowe, takie jak długopisy i stojaki na nie, koperty, spinacze czy mikrofon. Domowe biuro powinno być odpowiednio zorganizowane, aby przestrzeń biurowa nie mieszała się z domową i można było wygodnie realizować swoje obowiązki. Należy więc starannie przemyśleć projekt.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj