Jak zadbać o higienę intymną latem?

0

Kobiety powinny dbać o higienę intymną przez cały rok. Jednak lato to szczególna pora roku, kiedy znacznie łatwiej o nieprzyjemne dolegliwości, ponieważ korzystamy wówczas z basenów, publicznych toalet, a także sporo podróżujemy. Istnieje jednak wiele sposobów, dzięki którym możemy ustrzec się przed nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony okolic intymnych. Niektóre kobiety przed wyjazdami zaczynają stosować probiotyk dopochwowy, inne z kolei starają się jak najlepiej zaopatrzyć swoją kosmetyczkę. Jak zadbać o higienę intymną latem? Podpowiadamy.

Czy warto stosować probiotyk dopochwowy latem?

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, warto zadbać o swoją odporność. Przed wyjazdem z kolei można zacząć stosować na przykład polecony przez ginekologa probiotyk dopochwowy, który zabezpieczy nas przed infekcjami intymnymi podczas urlopu. Jeżeli latem często korzystamy z basenów, publicznych toalet czy sauny, warto stosować nie tylko probiotyk dopochwowy, ale także przyjmować doustne probiotyki ginekologiczne. Zawierają one pałeczki kwasu mlekowego, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego i wspomagają odpowiednie pH pochwy. Więcej o tego typu produktach dowiesz się na stronie Dr.Max.

Jaka bielizna sprawdzi się latem?

Latem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniej bielizny. Niezwykle istotne jest, by była ona wykonana z naturalnych, oddychających, przepuszczających powietrze i wilgoć materiałów, takich jak na przykład bawełna. W nocy warto spać bez bielizny, a więc w koszuli nocnej lub przepuszczającej powietrze piżamie, aby okolice te mogły odpocząć od obcierających i podrażniających je materiałów. W ciągu dnia również warto nosić niezbyt przylegające do ciała spodnie lub spódnicę, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza okolicom intymnym.

Jaki płyn do higieny intymnej wybrać?

O każdej porze roku warto stosować specjalny płyn do higieny intymnej. Latem jednak kosmetyk ten jest szczególnie istotny, ponieważ pomaga utrzymać prawidłowe pH pochwy i chroni ją przed zagnieżdżeniem się w niej grzybów czy bakterii. Dlatego warto po niego sięgnąć zwłaszcza podczas wakacji. W podróży z kolei sprawdzą się chusteczki do higieny intymnej, które zawierają specjalny płyn o lekko kwaśnym pH, który chroni przed podrażnieniami i wspiera mikrobiom tych okolic. Wybierając płyn do higieny intymnej, warto zwrócić uwagę na jego skład. Dobrze, jeżeli znajdują się w nim pałeczki kwasu mlekowego. Odpowiedni płyn do higieny intymnej i probiotyk dopochwowy mogą skutecznie uchronić nas przed infekcjami.

Latem, kiedy częściej korzystamy z publicznych toalet, nośmy w torebce nie tylko chusteczki do higieny intymnej, ale również specjalne nakładki na deskę sedesową oraz żel antybakteryjny.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj