Malowanie i kolorowanie – sposób na odstresowanie dla dorosłych

3

Wiele osób kojarzy farbki i kredki ze światem dzieci. Tymczasem malowanie i kolorowanie to nie tylko rozrywka najmłodszych. Daje mnóstwo radości także starszym osobom. Można kolorować także po 40! Są nawet gotowe kolorowanki dla dorosłych. Okazuje się zresztą, że to nie tylko przyjemne, ale też zdrowe!

Malowanie wzmacnia mózg

Kreatywne hobby, a takim jest malowanie i rysowanie, spowalnia starzenie się i wzmacnia mózg. Pozwala na długo zachować sprawność intelektualną, chroni przed rozwojem chorób wpływających negatywnie na mózg, w tym chorobą Alzheimera.

malowanie

Niweluje stres

Malowanie to także doskonały sposób, by zmniejszyć stres zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Umożliwia skupienie się na wybranej czynności i całkowite zatopienie się w niej.

Pozwala uwolnić emocje, które się w nas kumulują, oczyszcza umysł, w ten sposób poprawia koncentrację i pamięć. Często działa jak lek, jest formą uzdrawiającą i niosącą pocieszenie, a także poczucie satysfakcji.

Usprawnia motorykę małą

Prace plastyczne pozwalają wzmocnić motorykę małą. Zwiększają mobilność dłoni i ręki. Dzięki temu pozwala ćwiczyć precyzyjność.

Wspiera kreatywność

Prace plastyczne pozwalają też wspierać kreatywność. Stymulują do kreatywnego rozwoju. Są szczególnie wskazane dla tych osób, które na co dzień skupiają się przede wszystkim na analitycznej aktywności.

Rysowanie wspiera krytyczne myślenie, uczy nieszablonowego myślenia i szybkiego rozwiązywania problemów, a umiejętność ta sprawdza się na wielu obszarach życia.

Efekt w postaci obrazu, rysunku daje nadzieję, poprawia nastrój i sprawia, że optymistyczniej spoglądamy w przyszłość.  Samo malowanie czy rysowanie jest ciekawym hobby dostępnym dla każdego.

Możemy zacząć od zakupu kolorowanki dla dorosłych, obrazów z obszarami do wypełnienia kolorami i ponumerowanymi polami. Świetną opcją jest też kurs online, w internecie znajdziemy też wiele filmików dla początkujących pokazujących jak krok po kroku nauczyć się rysować.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj