Skacz w nieznane, za strachem kryje się Twój największy potencjał

12

Dzisiejszy post będzie zainspirowany słowami Meryl Streep. “Kiedy przeraża Cię w skok w nieznane, to właśnie wtedy skacz. W innym razie zostaniesz w tym samym miejscu na całe życie – a nie możesz sobie tego zrobić”.

Strach ma wielkie oczy, a to właśnie za nim kryje się nasz potencjał

Nie lubimy tego, co nieznane. Wychodzenie poza strefę komfortu wywołuje lęk. Czasami budzi w nas największe demony, które przerażają nas tak bardzo, że chcemy uciec i skryć się w dobrze znanej sobie kryjówce.

Jak to mówią strach ma wielkie oczy. Jest ważnym sygnałem. Jednak właśnie tego, czego najbardziej się boimy, to powinniśmy zrobić – tak mawiają. Silne emocje trzymające nas w miejscu rzadko są dobrym doradcą.  To właśnie za nimi kryje się największy potencjał.

Nie ma postępu bez ryzyka

Postęp często rodzi się w bólach. Trzeba się przemóc, spiąć pośladki, zrobić coś niestandardowego, coś innego.

Nie ma postępu bez ryzyka. Ktoś musi wyjść przed szereg i zrobić coś innego. Okazuje się, że warto!

Do odważnych świat należy

Nie bez powodu od małego zachęcamy dzieci do odwagi.

Tylko zaryzykowanie i zrobienie czegoś nowego może otworzyć nam drogę do rozwoju.

To ważne, bo, jak pokazują doświadczenia innych osób, z czasem bardziej żałujemy tego, czego nie spróbowałyśmy i czego nie doświadczyłyśmy niż tego, co zrobiłyśmy.

Dlatego odwagi, Siostro, Przyjaciółko! 🙂

12 KOMENTARZE

 1. Dokladnie,yak zycie ma się tylko JEDNO ile lat mozna tkwic w czyms co nas wykancza,zabiera sily i uwstecznia to powolne umieranie,trzeba działac i tyle- nikt nie pomoze Ci tak, jak Ty sam

 2. Warto jednak dodać, że ” demony” nie biorą się z powietrza, lecz najczęściej z naszych smutnych, czasem nawet traumatycznych doświadczeń. Niestety, jesteśmy ssakami, reagujemy jak pies Pawłowa. Gdy przy setnej próbie wydostania się z koszmaru dostajemy po głowie, już nie wierzymy, że z tego koszmaru uciekniemy.
  I jeszcze jedno – znana, bogata aktorka, celebrytka ma jednak inne doświadczenia i przemyślenia niż przeciętna Kowalska.
  A czasem tego typu słowa, powiedzenia, wypływają najczęściej z ust osób tworzących memy. Zwyczajnych i zupełnie nie znanych.

 3. Warto jednak dodać, że ” demony” nie biorą się z powietrza, lecz najczęściej z naszych smutnych, czasem nawet traumatycznych doświadczeń. Niestety, jesteśmy ssakami, reagujemy jak pies Pawłowa. Gdy przy setnej próbie wydostania się z koszmaru dostajemy po głowie, już nie wierzymy, że z tego koszmaru uciekniemy.
  I jeszcze jedno – znana, bogata aktorka, celebrytka ma jednak inne doświadczenia i przemyślenia niż przeciętna Kowalska.
  A czasem tego typu słowa, powiedzenia, wypływają najczęściej z ust osób tworzących memy. Zwyczajnych i zupełnie nie znanych.

 4. Kiedy ktoś jest na skraju wyczerpania to już nie może być gorzej- może być tylko lepiej…. I wtedy „skok w nieznane” będzie ratunkiem- obojętnie co stanie się później.

 5. Teraz zdecydowałabym się na skok w nieznane. Raz się żyje. Ogólnie jestem raczej przeciwna radykalnym zmianom ale w konkretnym przypadku oczywiście zachowując swoje zasady, mogłabym się ugiąć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj