Nie wyrzucaj torebek po herbacie. Wykorzystaj je!

1

Uwielbiasz herbatę? To doskonale. Gdy zaparzysz swoją ulubioną torebkę, nie wyrzucaj jej. Możesz ją wykorzystać na wiele sposobów. Oto kilka pomysłów, o których być może nie miałaś pojęcia.

Wrzuć do garnka

Chcesz, aby gotowany ryż lub makaron lepiej smakował? Nic prostszego, dodaj do garnka z gotującą się wodą torebkę po zaparzonej herbacie, by zyskać nowy smak znanego dania.

I do kąpieli

Możesz wrzucić torebkę ulubionej ziołowej herbaty do kąpieli. W ten sposób sprawisz, że do wody uwolnione zostaną antyoksydanty i cenne witaminy. Niektóre typy herbaty zapewnią Ci także piękny aromatyczny zapach.

Połóż na oczy

Ciężka noc? Dzień pełen emocji? Wykorzystaj torebkę po herbacie, która położona na oczy zapewni szybki relaks i odprężenie.

Okłady z herbaty to także doskonały sposób na zapalenie spojówek.

Do podlewania kwiatów

Wrzuć zużyte torebki herbaty do wody, którą podlewasz kwiaty. W ten sposób zadbasz o wzbogacenie wody w cenne składniki odżywcze. To także doskonała ochrona przed grzybami.

Wykorzystaj w ogrodzie

Fusy po herbacie możesz wykorzystać w ogrodzie. Choć bardziej znane są fusy po kawie, to po herbacie również się nadają do nawożenia roślin.

Teina w liściach herbaty ma lekko kwaśny odczyn, który nadaje się dla roślin kwasolubnych, np. różaneczników czy wrzosów. Można ich użyć także do paproci czy hortensji.

Warto używać fusów po herbacie, bo mają one też inne cenne składniki – kwasy organiczne, białka, garbniki, makro i mikroelementy, które doskonale zasilają rośliny. Poza tym odstraszają szkodniki, a także pozwalają zachować roślinie więcej wilgoci, utrzymując ją w glebie. Zapobiegają też rozwojowi chwastów.

Fusy po herbacie sprawdzą się także jako składnik przyspieszający kompostowanie.

Dla roślin stosujemy fusy po czystej, czarnej, zielonej, czy białej herbaty.

Na skórę

Zużyta torebka po herbacie pomoże także podrażnionej skórze, na przykład zaczerwienionej na skutek ekspozycji na promienie słoneczne. Wystarczy zanurzyć torebkę w gorącej wodzie, poczekać aż woda ostygnie, przelać ją do butelki z atomizerem i popsikać podrażnioną skórę.

Na przykre zapachy

Wysusz torebki po herbacie i wykorzystaj je do usuwania przykrego zapachu. Przydadzą się koło śmietnika, włożone do butów czy kociej kuwety.

A Ty, jakie znasz zastosowanie torebek po herbacie? 🙂

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj