Niezwykły rok 1981. To Twój rok?

2

Rocznik 1981 zmienia świat. Nie wierzycie? No to zacznijmy od kultowego Misia (rocznik 81) i “łubudubu, łubudubu, niech nam żyje…” Kto? Wiadomo, prezes! Na szczęście nie o TYM prezesie było głośno już 40 lat temu. Chociaż jakby niewiele się pod wieloma względami zmieniło…Nawet przeciętna pensja, według GUS, w 1981 roku wynosiła 5755 złotych. To prawie tyle ile dzisiaj – 5681 złotych.

20 stycznia 1981 roku w Stanach Zjednoczonych zostaje zaprzysiężony Ronald Reagan, który przyczynił się do upadku komunizmu poprzez wspieranie między innymi Solidarności.  W Anglii księżna Diana wychodzi za księcia Karola. Ach, co to był za ślub i co za suknia…ogromna…;) Wyemitowany zostaje W Stanach pierwszy odcinek Dynastii. I się zaczęło…marzenie o luksusowej posiadłości i lepszym życiu.

A co w Polsce? 13 grudnia wprowadzono stan wojenny. Strajki, akcje…Są oczywiście powszechne kartki na mięso, wędlinę, mąkę, mleko, kasze i inne produkty, a w grudniu, gdyby tego było mało, alkohol drożeje aż od 40 do 80 procent, a benzyna o 80%. Nie ma lekko, nie ma gdzie uciec i…jak się napić.

1981

W Polsce jeździ się maluchami. Z taśmy zjeżdża milionowy egzemplarz. Mieć malucha to naprawdę coś…Słucha się Stonesów, Depeche Mode, Queen, Kim Carnes, Phila Collinsa, a z polskich artystów, np. Maanam. W 1981 roku Perfect wydaje pierwszą płytę, a w klubie Od Nova w Toruniu odbywa się pierwszy koncert Republiki.

Jakie są osoby urodzone w 1981 roku?

W 1981 roku na świat przychodzi 681,7 tysięcy osób. Dla porównania w 1983 – 723,6 tysięcy. A w 2003 roku jedynie 351 tysięcy, by w 2020 roku było to niespełna 350 tysięcy dzieci w Polsce.

Rocznik 1981 był jednym z najliczniejszych w ostatnich dziesięcioleciach. W tym czasie w wielu polskich rodzinach rodziły się dzieci. W niewielkich mieszkaniach, często w bardzo skromnych warunkach wychowywały się dzieci z rodzeństwem i kuzynostwem.

Nie było luksusów, ale była bliskość. Mimo że czasy były trudne i nerwowe, to ludzie mocno się wspierali. Można było liczyć na życzliwość i wsparcie. Trzeba było sobie radzić, a łącząc siły, były to prostsze.

Nic dziwnego, że wychowywane w takich warunkach dzieci wyrastały na odpowiedzialne i silne osoby. Zazwyczaj pozytywnie nastawione do życia i mające przekonanie, że teraz…to można wszystko. Da się świat zwojować!

Znane osoby urodzone w 1981 roku

Justin Timberlake, Paris Hilton, Beyonce, Roger Federer i…Rafał Brzozowski, a nawet Britney Spears, Fernando Alonso…

Prawda, że same gwiazdy? Tak, jak TY 🙂 Masz już 40 lat czy jeszcze nie? 😉

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj