A może rurka? Czyli kilka słów o pole dance

13

Gdy mówisz, że trenujesz pole dance, często widzisz zaskoczenie na twarzy. Że co? Dodajesz, że chodzi o fitness na rurce. I tu nierzadko pojawiają się znaczące uśmieszki. Skojarzenie jest jednoznaczne – taniec na rurze równa się erotyczne wygibasy. Nic bardziej mylnego!

Jaki cel ma pole dance?

Pole dance nie jest prosty. Od tego należałoby zacząć. To dyscyplina taneczno-akrybatyczna, włączająca elementy fitness, która wymaga wielu godzin treningu. Jednak warto spróbować, bo pole dance poprawia kondycję, wzmacnia mięśnie, korzystnie wpływa na sylwetkę oraz poprawia samopoczucie. Pozwala zrzucić nadmierne kilogramy, ale przede wszystkim zdobyć nowe umiejętności, przemóc codzienną rutynę, wychodząc poza strefę komfortu.

Trenując pole dance, nie tylko dbasz o siebie, ale również świetnie się bawisz. To jedna z tych aktywności fizycznych, które wymagają dystansu do siebie. Wykonywanie ćwiczeń na rurze mającej minimum 2 metry i średnicę 5,5 centymetra pozwala poczuć się naprawdę dobrze we własnym ciele i w pełni je zaakceptować.

Taniec na rurze, co potwierdzają setki kobiet, dodaje pewności siebie, odmienia w pozytywny sposób. Choć pole dance nie jest zarezerwowany tylko dla kobiet, bo mężczyźni też mogą wziąć udział w zajęciach, to właśnie panie najczęściej zapisują się na zajęcia z tańca na rurze.

pole dance

Czy taniec na rurce jest dla mnie?

W pierwszym odruchu pole dance może budzić skrępowanie i dystans. Wiele kobiet obawia się spróbować, mając na myśli swój brak przygotowania czy kompleksy, które po zawiśnięciu na rurce a pewno nabiorą na sile.

Czy to oznacza, że nawet nie warto próbować?

Niekoniecznie.

Taniec na rurze może trenować każda zdeterminowana osoba, ceniąca ruch i nieszablonowe metody treningowe. Zajęcia mają charakter otwarty, polecane są nawet dla osób, które nigdy nie próbowały. Kursy dla początkujących pozwalają krok po kroku wzmocnić ciało i przygotować do trudnych figur.

Jak zacząć trenować?

Co jest niezbędne, by zacząć? Okazuje się, że niewiele. Niezbędna jest wytrwałość, gotowość do ciężkiej pracy. Na efekty trzeba bowiem poczekać.

Poza tym warto ubrać się wygodnie – najlepiej w krótkie spodenki i top. Luźne bluzki czy spodnie mogą owijać się wokół rurki i utrudniać treningi. 

  • Nie ma znaczenia, ile masz lat.
  • Nie musisz być bardzo szczupła, czy bardzo wygimnastykowana.
  • Nie musisz być wyjątkowo wysportowana czy silna.

Jedynym przeciwwskazaniem do pole dance jest ciąża. Poza tym jeśli chorujesz przewlekle i nie jesteś pewna, czy to dyscyplina dla Ciebie, porozmawiaj ze swoim lekarzem prowadzącym, zanim pójdziesz na pierwsze zajęcia.

Pole dance nie jest tańcem erotycznym. To dyscyplina sportowa, która uprawiana jest niemal na całym świecie. Organizowane są zawody, turnieje, podczas których można zaprezentować swoje umiejętności.

Co Wy na to? 

13 KOMENTARZE

  1. Jest to coś innego, niecodziennego i pewnie będzie budziło wiele niesmacznych komentarzy, jednak jak ktoś chce, powinien spróbować. Nie powinniśmy patrzeć na zdanie innych ludzi.

  2. Taniec na rurce to jest ciężka harówka 🙂 To wcale nie jest takie hop siup. Nie żebym trenowała, mam natomiast znajomą, która robi takie wygibasy na rurce, że głowa boli. Od samego patrzenia mam zakwasy 😉 Ona naprawdę ciężko zasuwa na treningach. Jestem pełna podziwu dla dziewczyn, które śmigają na tych rurkach, mają świetną kondycję i siłę.

  3. Trenuję, w końcu po wielu latach wyczekiwania… na fundusze! Bo to jednak droga przyjemność. Mój wspólokator zawsze ma dziwną minę na widok moich siniaków haha Stereotyp że to niby erotyk utrzymuje się już tylko u panów od 30stki w zwyż, młodsi nawet tacy co mają po 18naście potrafią poważnie na ten temat już porozmawiać 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj