Cytaty o zdradzie i kłamstwie – każda z nas zdradza?

2

Mówi się, że zdrada jest wszechobecna. Zdradzamy innych i samych siebie. Dlaczego? Czy zdrada jest tak powszechna jak kłamstwo? Czy dotyczy w takie lub innej postaci każdego z nas? Oto cytaty o zdradzie i kłamstwie.

Cytaty o zdradzie i kłamstwie. Wszystko może nas zdradzić

“Wszyscy i wszystko może nas zdradzić. Nawet nasze własne serce.” Victoria Aveyard

Cytaty o zdradzie i kłamstwie. Zdrada to stan świadomości

“Prawdziwa zdrada to nie łóżko czy ukradkowe spotkania za plecami bliskiej osoby. Zdrada jest czymś, co nie daje się utrzymać w ryzach. Ona dzieje się w nas, nie w naszych czynach czy słowach. To stan świadomości.” Barbara Rybałtowska

Cytaty o zdradzie i kłamstwie. Zdrada to cios

“Zdrada to cios, którego nie oczekujesz. Jeśli poznasz dobrze swoje serce, to nigdy Ci takiego ciosu nie zada. Będziesz bowiem znał jego najtajniejsze marzenia i jego tęsknoty, i będziesz je szanował. Nikt nie może uciec przed własnym sercem. Dlatego już lepiej słuchać, co ono mówi. Aby żaden niespodziewany cios nigdy Cię nie dosięgnął.” Paulo Coelho

Cytaty o zdradzie i kłamstwie. Wierność jest wartością

“Wierność jest tą wartością, która odróżnia prawdziwych mężczyzn od frajerów. Facet, który zdradza swoją kobietę, jest maksymalnym frajerem!”
Krzysztof Król

Cytaty o zdradzie i kłamstwie

 

Cytaty o zdradzie. Jak zdradza kobieta, a jak mężczyzna?

“(…) kobieta zdradza z głową, natomiast mężczyzna… tą dolną częścią ciała.”
Goodgirl

Muszę Ci coś powiedzieć

“Słuchaj, muszę ci coś jak najprędzej opowiedzieć”.
I ja wiedziałam, że tym jednym zdaniem stawia mnie przed wszystkimi. Dla mnie już do końca życia żadne „kocham cię” nie zastąpi tego „słuchaj, muszę ci coś natychmiast opowiedzieć”. Zrozumiałam, jak ważne to jest dla niego, gdy przez przypadek, kiedyś przy winie w pubie, byłam świadkiem, jak dyskutował zażarcie z jednym ze swoich kolegów o tym, w którym momencie rozpoczyna się zdrada. Ze zdumieniem słuchałam, gdy mówił, że zdrada jest dopiero wówczas, gdy zamiast żonie coś ważnego „jako pierwszej osobie pragnie się natychmiast opowiedzieć innej kobiecie”.
Od sześciu lat opowiadał mi wszystko najważniejsze jako pierwszej.” J. L. Wiśniewski

Kłamstwo nie staje się prawdą

“Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.” O. Wilde

Najczęstsze kłamstwo

“Chyba wiem, jak brzmi najczęstsze kłamstwo, stwierdziła Vanessa. “Nic mi nie jest”.” J. Picoult

Dlaczego kłamiemy?

“Znam dwa powody, żeby nie mówić prawdy. Pierwszy jest taki, że kłamstwem można zdobyć to, czego się pragnie, a drugi że kłamiąc- można oszczędzić komuś cierpienia.”
Jodi Picoult

Przeczytaj o pierwszych symptomach zdrady. Po czym poznać, że druga osoba kłamie.

2 KOMENTARZE

  1. Facet ktory zdradza i okłamuje swoją kobietę jest dla mnie zerem.Jeśli jeszcze ma jaja i potrafi się do tego przyznać, okazać skruchę itp czy też spakować się i wynieść to chwała mu za to.Nie potrzebuję bzykającego Gucia skaczącego z kwiatka na kwiatek.Zdradzil to nie ma zmiłuj… Klaudia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj