Rocznik 1983 – niezwykły rocznik odważnych kobiet

1

Urodzeni w 1983 roku w tym roku kończą 40 lat. Piszę to w styczniu 2023. Oznacza to tyle, że pierwsi szczęśliwcy są już czterdziestolatkami z krwi i kości. Pokażcie się, kochane :). Co to właściwie oznacza? Na pewno kolejny etap wtajemniczenia. Może nie od razu, nie w pełnym zakresie, ale jednak. Powolnie, acz znacząco się zmieniasz. I jeśli masz odrobinę szczęścia, a jednocześnie samozaparcia, to z pewnością zmieniasz się na lepsze.

Rocznik 1983

Jakie są kobiety urodzone w 1983 roku?

Szklana kula, gdy tylko pytam o rocznik 1983, robi się niespokojna. Okazuje się, że ma wiele do pokazania i to najlepiej wszystko naraz. Aż tyle tego!
Jest burzliwie. Jest energia. Kobiety z rocznika 1983 lubią działać, są odważne i pełne determinacji. Gdy sobie coś postanowią, mało co jest w stanie im stanąć na drodze. Już ich spojrzenie i pewna postawa wskazują, że dokonają niemożliwego.

Gdzie diabeł nie może, tam kobietę pośle.

Do tego inteligencja, urok, ten charakterystyczny błysk w oku – dopełniają wszystkiego. Kobiety z rocznika 1983 to wspaniałe lojalne przyjaciółki. Mają doskonałą pamięć, dlatego jeśli nadepnęłaś im na odcisk, wiedz, że o tym pamiętają. I nigdy w 100% tego Ci nie zapomną.

Ta moc, odwaga i charyzma to wynik czasów, w jakich przyszło kształtować charakter kobiet z 83 rocznika. Oto kilka słów na ten temat.

Co się działo w 1983 roku?

Życie w 1983 roku nie wyglądało tak, jak dotychczas. Różnic jest tak wiele, że chyba łatwiej napisać o tym, co jest podobne.

Na pewni było skromniej, prościej. Ludzie mieli mniejsze wymagania, nieco inne problemy. Żyło się na pewno trudniej, choć z pewnością można było liczyć na sieć wsparcia. Byliśmy bliżej rodziny, znajomych, sąsiadów. Ludzie częściej do siebie wpadali, choćby po szklankę cukru, gdy zabrakło. W związku z tym, że w sklepach bywało trudno kupić to, co potrzebne, to się załatwiało potrzebne rzeczy od innych. Znajomości były najważniejsze. To one ratowały w najtrudniejszych chwilach.

Ważne wydarzenia

Można wyrwać się w życiu jak Filip z konopi. Właśnie w 1983 roku premierę miał film o takim tytule „Wyrwać się jak Filip z konopi”.

Prymas Józef Glemp został kardynałem.

W lutym GUS podał, że nastąpił dalszy spadek dochodu narodowego. Rok do roku o 8%, a w stosunku do 1978 roku aż o 25%.

Rozpoczęto budowę warszawskiego metra. Pierwszy odcinek oddano do użytku 12 lat później.

12 maja zatrzymany zostaje maturzysta Grzegorz Przemyk. Umiera po tym, jak go dotkliwie pobito na komisariacie. Wydarzenie to wstrząsa opinią publiczną. Pogrzeb dziewiętnastolatka stał się największa pokojową manifestacją przeciwko władzy.

5 października Lech Wałęsa został uhonorowany Nagrodą Nobla.

Na świecie zaprezentowano po raz pierwszy Fiata Uno, premierę ma serial „Drużyna A”. Pamiętacie?

Helmut Kohl zostaje kanclerzem Niemiec.

Michael Jackson po raz pierwszy tańczy Moon walk – figurę taneczną, która stała się z czasem niezmiernie popularna. Metallica wydaje swój debiutancki album. Debiutuje też Madonna.

Świat nauki odkrywa, że za AIDS może być odpowiedzialny wirus HIV.

Na Antarktydzie zanotowano rekordowo niską temperaturę -89,2 stopni C. Na Cyprze zniesiono karę śmierci za zabójstwo.

Znane osoby urodzone w 1983

Justyna Kowalczyk – polska biegaczka narciarska
Natasha Alam – amerykańska modelka i aktorka
Karolina Borkowska – aktorka
Piotr Małachowski – lekkoatleta
Dorota Masłowska – pisarka
Sarah Jones – aktorka
Małgorzata Flejszar – polska lekkoatletka
Natalia Siwiec – modelka
Michał Winiarski – siatkarz

Urodziłaś się w 1983 roku?

Rocznik 1982 – czyli jak to jest mieć 40 lat…

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj