10 znaków, że to prawdziwa przyjaciółka

7

Podobno mamy kryzys wartości. I dzisiaj zdecydowanie trudno o prawdziwe przyjaźnie oraz wartościowe relacje. Sceptycy twierdzą jednak, że narzekanie tego typu jest stare jak świat. Bo tak naprawdę nic się nie zmieniło. Tak, jak kiedyś, tak dzisiaj wszystko zależy od nas samych. Kto chce i ma odrobinę szczęścia, znajdzie prawdziwych przyjaciół. Tylko po czym poznać, że masz obok siebie przyjaciela? Oto 10 zaskakujących znaków rozpoznawczych.

Czy to przyjaciółka?

Mogłabym pisać o zaufaniu, szczerości, wspólnych doświadczeniach. Jednak dzisiaj będzie inaczej. Prosto. Konkretnie i lekko. I nie całkiem poważnie. Potraktujcie ten tekst tak, jak na to zasługuje – z dystansem i może lekkim uśmiechem?

przyjaźń

Oto 10 sygnałów, które wskazują, że to prawdziwa przyjaciółka.

1. Czujesz się w jej towarzystwie wyluzowana. Nie masz presji, by robić makijaż, przebierać się, czy jakoś specjalnie szykować. Przyjaciółka wpada do Ciebie na wizytę i widzi Cię taką jaką jesteś naprawdę, a Ty z tym nie masz problemu.

2. Wie, gdzie masz w domu kawę czy herbatę i gdy trzeba sama sobie ją przygotuje. Zrobi ją także dla Ciebie. A jak trzeba, drugą ręką będzie nosić Twoje dziecko na ręce.

3. Nawrzuca Ci, gdy na to zasługujesz a potem przytuli i powie, że będzie dobrze. Nie boi się powiedzieć Ci prawdy, choćby była ona bardzo niewygodna. Inni mogą głaskać Cię po głowie, ale prawdziwa przyjaciółka kiedy trzeba, zmotywuje Cię, byś spojrzała na pewne rzeczy krytycznie.

4. Możecie nie widzieć się latami, a po dłuższej przerwie czujecie się, jakbyście widziały się wczoraj. Wraz z przyjaciółką przychodzi do Ciebie fala wspomnień. Czujesz się przy niej od razu lepiej, radośniej, a czasami młodziej.

5. Zna kilka kompromitujących historii z Twoim udziałem, a Tobie wcale to nie przeszkadza.

6. Przechodzi pozytywnie test sukienki. Gdy założysz słabą kieckę, powie Ci wprost “nie” i zaproponuje lepszą.

7. Gdy jesteś na diecie, zamówi w kawiarni kawę bez ogromnych lodów i sernika. W ten sposób będzie się z Tobą solidaryzować i nie uzna, że to było wielkie wyrzeczenie z jej strony.

8. Masz z nią sekret/sekrety od lat i nadal nikt o nich nic nie wie.

9. Miewacie głupawki, kiedy śmiejecie się a inne osoby nie do końca wiedzą, co się Wam stało. Nie potrzeba Wam wiele, by się śmiać!

10. Nawet załatwianie potrzeb fizjologicznych nie powstrzyma Was przed rozmową. Zdarzyło się Wam nieraz rozmawiać w toalecie np. w nocnym klubie.

Tak jak codzienność tworzą ulotne, zwyczajne chwile, tak przyjaźń budują zwykłe i niezwykłe doświadczenia.

7 KOMENTARZE

  1. Kilka razy sparzyłam się i to bardzo i nie wierze juz w prawdziwą przyjaźń… Ostatnio czyli 7 lat temu poznaliśmy małżeństwo i było super, było bardzo dobrze, już myślałam że to ta prawdziwa przyjaźń i jej też mój mąż się spodobał… dlatego nigdy już w coś takiego nie uwierzę…

  2. Niby przyjaciółka a kiedy życie mi się skomplikowało i wtedy pokazała jaka jest przyjaciółka która drwiła i szydziła i po 45 latach przyjaźni nasze drogi się rozeszły stała się kobietą której pieniądze odebrały wszystko bo stała się bogatą i niezależna ale bez przyjaciół

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj