Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni?

0

Mądre przysłowie polskie? Na przykład to. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni, pokazujące, że nie warto z kogoś szydzić. Bo może się okazać, że ktoś, kto miał być „najgłupszy”, podjął najlepsze życiowe decyzje. Po czasie wszystko może wyglądać inaczej….Zresztą jakim prawem kogoś oceniasz i to w ten sposób – wyśmiewając?

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni?

Życie bywa przewrotne

Naiwnością byłoby sądzić, że życie jest sprawiedliwe, bo nie jest. Na pewno jednak bywa przewrotne. Zaskakuje na każdym kroku. I często coś, co wydaje się pewnikiem, nie jest nim.

Dlatego wyśmiewanie oryginalnych pomysłów innych osób jest co najmniej głupie. Właśnie z tego powodu. Nie wiesz, gdzie poprowadzi Cię przyszłość. Być może koń, na którego postawiłaś, nie dobiegnie nawet do mety?

Trzeba mieć kulturę

Należałoby zacząć jednak od czegoś innego. Nikt, kto ma odrobinę kultury, nie zacznie wyśmiewać innych. Cokolwiek oni robią, nie zniży się do tego poziomu. Nawet jeśli uważa, że pomysł jest słaby, to nie będzie go wyśmiewał.

Ludzie na poziomie będą milczeć. Zapytani, powiedzą, co myślą w kulturalny, rzeczowy sposób. Będą unikać emocjonalnych ocen, niskich komentarzy i wrednych przytyków. Zwyczajnie nie potrafią i nie chcą w ten sposób się zachowywać.

Wyśmiewanie – może mieć „ciekawe” konsekwencje

Poza tym jeśli naprawdę nam zależy na tym, żeby komuś podłożyć nogę, to warto się zastanowić, czy wyśmiewanie jest dobrym pomysłem. Na niektórych działa ono odwrotnie od zamierzonego celu. W myśl zasady – mówisz, że nie dam sobie rady? No to patrz i dziw się!

Niektórzy w konfrontacji z czyjąś szyderą zdenerwują się tak bardzo, że napędzi to ich do działania. Paradoksalnie coś, co miało złamać da wielką siłę i zapewni determinację na długo.

Czy tak jest zawsze? Niestety nie. Równie często ktoś może się załamać, a my mu możemy zniszczyć życie….na długo. Dlatego bądźmy odpowiedzialne. Bo robiąc coś pod wpływem chwili, możemy zmienić czyjś świat. Czy rzeczywiście tego właśnie chcemy?

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni

  •  Nie poniżaj ludzi, bo możesz się zdziwić jak bardzo się co do nich
    myliłaś.
  • Nie oceniaj kogoś, nie wiesz, jaką ma historię i dlaczego podejmuje takie,
    a nie inne decyzje.
  • Miej pokorę.
  • Nie pal mostów.
  • Nigdy nie wiesz, jak szybko spadniesz z wysokiej pozycji, którą osiągnęłaś. I nigdy nie wiesz, kto ci wtedy pomoże. Podpowiem, często są to osoby, po których w życiu tego byś się nie spodziewała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj