Toksyczna kobieta jest gorsza od toksycznego mężczyzny?

6

Toksyczność to ostatnio popularny termin. Nic dziwnego, wzrasta nasza świadomość oraz determinacja, by bronić swoich granic. Jesteśmy asertywne i zmotywowane. Gdy mówimy jednak o toksykach, często widzimy oczami wyobraźni mężczyzn. Okazuje się jednak, że toksyczna może być też kobieta. Jest ona równie groźna, żeby nie napisać dużo gorsza. Bywa bowiem bardziej podstępna, mściwa i manipulująca, a przy tym w temacie owijania sobie innych wokół palca – dużo skuteczniejsza.

toksyczna kobieta

Najtrudniej z kobietą?

Policjanci pracujący wiele lat w zawodzie w nieoficjalnych rozmowach mówią jedno. Najgorsza jest “pogubiona” kobieta. Dlaczego? Bo staje się niebezpieczna, nieobliczalna, dużo bardziej “trudna” niż mężczyzna w podobnej sytuacji. Niezależnie, czy jest pod wpływem alkoholu, czy “po postu” jest zimnym, wyrachowanym agresorem – rozwiązanie jej problemu jest zdecydowanie trudniejsze niż gdy ma się do czynienia z mężczyzną. To jedna z opinii od reprezentantów grupy społecznej, która z zachowaniami trudnymi ma często do czynienia.

Są też inne opinie. W tym przypadku psychologów, wskazujących, że toksyczność w wydaniu kobiecym ma twarz bardziej zakamuflowaną, zdeterminowaną, mściwą i podstępną.

Jak zachowuje się toksyczna kobieta?

 1. Manipuluje. Mąci, kręci. Przedstawia tak rzeczywistość, żeby wyszło na “jej”.
 2. Jest oprawcą, ale robi z siebie ofiarę. Płacze i wzbudza litość, jako osoba “mocno” poszkodowana, jednak już za chwilę potrafi być agresywna jak nigdy.
 3. Sięga po terror emocjonalny. Ma być tak, jak ona chce…lub pożałujesz.
 4. Przesadnie reaguje, jest przesadnie emocjonalna.
 5. Nie ma świadomości konsekwencji swojego postępowania. Nie czuje się winna. Oczernia innych. Pokrętnie tłumaczy sobie rzeczywistość.
 6. Jest bezlitosna. Gdy trafi na osobę otwartą, wrażliwą, zrobi z nią “wszystko”, nie cofnie się przed niczym.
 7. Może być zaborcza i chorobliwie zazdrosna.
 8. Mistrzyni kamuflażu. Umie grać szarą myszkę i błyszczeć w towarzystwie.
 9. Nienawidzi słabości. Szanuje tylko osoby silne.
 10. Nie ugnie się, nigdy się nie poddaje. I przenigdy nie przyzna się do winy. Jest nieustępliwa również w fochu…
 11. Niszczy każdy związek. Pasożytuje na mężczyźnie, sprawia, że on po zakończeniu relacji jest przegrany: z poczuciem niskiej wartości, dobity przez rzeczywistość.
 12. Toksyczna kobieta jest zdolna niemal do wszystkiego.
 13. Z czasem toksyczne zachowanie kobiety przenikają na mężczyznę. Chłonie on jej energię i sam staje się “zaburzony”, mimo ogromnej świadomości, że postępuje źle.

Z toksyczną kobietą bardzo trudno wygrać.

6 KOMENTARZE

 1. “Nienawidzi słabości. Szanuje tylko osoby silne”
  Dlatego łobuz kocha najmocniej – kobiety nie chcą dzieci “słabych” mężczyzn – dużo z nich świadomie, reszta nieświadomie. Biologia.

 2. Macie szczęśce że możecie się trzymaćz daleka od toksycznych osób. Ja ich mijam codziennie na ulicy, w rodzinie, w pracy, w szkole bywali dawno temu. Ogólnie ludzie nie są zbyt fajni.

 3. Również znęcanie psychiczne uskuteczniane przede wszystkim przez kobiety jest o wiele gorsze bo może zachodzić latami a jednocześnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy że to działania kryminalne, bagatelizuje je czy zwyczajnie samemu dołącza do znęcania stając po stronie znęcającej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj