Toksyk nie dopuszcza krytyki na swój temat

0

Po czym poznać toksyczną osobę? Jest jedna, jednoznaczna wskazówka, która informuje nas o tym. Właściwie nie ma szans, żeby z jej powodu się pomylić i źle ocenić daną osobę. O czym mowa? O krytyce. A właściwie o tym, jak dana osoba reaguje na krytykę. Jeśli co do zasady jej nie dopuszcza do siebie, sądzi, że w każdej sytuacji druga strona się myli, to możemy uznać, że mamy do czynienia z toksykiem. Toksyk nie bierze na serio żadnej krytyki. Na samym wstępie odrzuca każdą uwagę, nawet nie chce jej wysłuchać, wyśmiewa ją i uważa za bezzasadną. Jednak to nie wszystko. Toksyk idzie o krok
dalej…. I to właśnie kolejne z jego zachowań stanowi kropkę nad i w próbie jego demaskowania. O czym mowa?

Toksyk nie dopuszcza krytyki na swój temat

Toksyk nie słucha krytyki

Toksyk nie słucha. Znany jest z tego, że kompletnie nie obchodzi go to, co do niego mówisz. Czasami rzecz jasna udaje, sprawia pozory, ale bardzo łatwo można zweryfikować jego postawę. To widać, że on nie słucha. Niby patrzy na Ciebie, niby skupia uwagę, ale intuicja Ci mówi, że tak naprawdę robi to, a myślami pływa gdzie indziej.

Gdy chce ukryć przed Twoją prawdziwą twarz, to tylko udaje, że słucha. Nie odpowiada.

Czeka aż się wygadasz i zmienia temat. Nie usłyszysz od niego „przepraszam”, nie odniesie się też do Twoich uwag.

Nie przyzna się do błędu. Zwyczajnie w świecie Cię zignoruje. Z prostego powodu – w jego mniemaniu wszelkie uwagi kompletnie nie zasługują na to, żeby się nad nimi pochylić.

Bywa też tak, że wasze relacje wyglądają inaczej. Zbyt wiele się bowiem zdarzyło. Toksyk już odkrył swoją prawdziwą twarz. I wasze kontakty są na ostrzu noża. Dlatego też niespecjalnie stara się ukryć to, co myśli na Twój temat.

Nie obchodzisz go. I on to wyraża wprost! Żadnymi tam dyplomatycznymi metodami. Jednoznacznie!

Jedyną osobą, którą on jest zainteresowany to on sam. A Twoje opinie na jego temat ceni tak bardzo jak zeszłoroczny śnieg.

Od razu zaczyna atakować

Toksyk, który ma za sobą etap przyczajania i udawania (dla niepoznaki) kogoś innego niż jest w rzeczywistości nie boi się jednoznacznego działania.

On po prostu ma gdzieś Twoje próby wpłynięcia na niego. Od razu odrzuca krytykę – jakąkolwiek, nawet tę, która mogłaby być zasadna. Nawet nie wysłucha tego, co masz do powiedzenia…Wystarczą Twoje
pierwsze słowa, a on już gotuje się w sobie. Bo jak to? Jak śmiesz tak mówić? Jak możesz go tak pouczać? Przecież tego się nie robi toksykowi!

To ten moment, który pozbawia złudzeń i odkrywa prawdziwą twarz każdego toksyka.

Oburzenie to pierwsza reakcja. Natychmiast po niej pojawia się kolejna.

Toksyk przystępuje do kontrataku. To nie jego wina. Cokolwiek się stanie to Twoja wina. I Twoja odpowiedzialność. Bo go sprowokowałaś. Bo nie byłaś zbyt dobra, domyślna, odpowiednio zaangażowania. Argument z d…tak jak, bo zupa była za słona. Ale to Twoja wina, pamiętaj.

I nie odzywaj się, tylko zrób coś, żeby naprawić sytuację.
Toksyka nie stać na samorefleksję, autokrytykę.

Wyśmiewa i dyskredytuje

Toksyk nie zawsze uderza poniżej pasa. Czasami działa w białych rękawiczkach. Wiadomo o co chodzi, ale…tak naprawdę niczego nie mówi wprost. Zawsze pod osłoną…

Bronią toksyka są „niewinne” (w jego ocenie) żarty. Zwłaszcza takie, które są ogłaszane po fakcie.

Śmieszne tylko dla niego, bo przecież nie dla Ciebie. On przecież nie mówił na serio, wiadomo, a Ty głupia znowu się na to złapałaś. Żartował tylko, więc wyluzuj.

Toksyk jest wredny, ale podkreśla, że to Ty masz problem i masz wyjąć kijek z tyłka. Jesteś za mało wyluzowana.

Toksyk sięga po każde środki, byle osiągnąć cel. A Ty za każdym razem niepotrzebnie się czepiasz.

Zawsze atakuje w czuły punkt

Siła toksyka tkwi w tym, że jest on doskonałym manipulatorem. Wie, jak na Ciebie wpływać, żeby osiągnąć każdy cel. Nie boi się uderzyć nawet w najczulszy punkt. On taki po prostu jest.

Nie ma dla niego żadnej świętości.

A im bardziej celna okazuje się Twoja uwaga dotycząca jego zachowania, tym on z większą determinacją rozpoczyna atakowanie Ciebie. Celuje idealnie w serce, tak mocno, żebyś już po pierwszym ciosie nie miała siły wstać. Nokaut to jego drugie imię.

Toksyk to osoba, która:

  •  nienawidzi, gdy robi się coś wbrew niemu. I wprost to pokazuje, karząc każdego śmiałka,
  •  atakuje, gdy ktoś choć odrobinę ośmiela się zwrócić mu uwagę.

Po tym właśnie poznasz toksyka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj