Wakacje wieloosobowej rodziny – jak zaoszczędzić?

1

Wspólny, rodzinny wyjazd na wakacje to jeden z popularniejszych sposobów spędzania urlopu. Każdego lata coraz więcej rodzin decyduje się na wspólny wyjazd, bardzo często za granicę, do innych krajów europejskich. Rodzinne wakacje to często świetny sposób na odpoczynek, zacieśnianie więzi między bliskimi, a przy okazji poznawanie świata i odkrywanie nowych, pięknych miejsc. Niestety może to być także bardzo kosztowne, szczególnie jeżeli podróż planuje wieloosobowa rodzina, a płacić będzie za wszystko w euro. W jaki sposób można więc zmniejszyć koszty takiej wycieczki?

wakacje rodziny

Rozważ wszystkie opcje

Najpopularniejszym modelem wyjazdu zagranicznego jest podróż własnym samochodem i wynajem pokoju lub apartamentu na miejscu docelowym. Tymczasem warto spojrzeć na inne dostępne możliwości, ponieważ mogą one okazać się równie atrakcyjne, a przy okazji tańsze. Niektóre środki transportu, jak na przykład samolot, często łączą się z korzystnymi promocjami – jeżeli bilet lotniczy zakupimy odpowiednio wcześnie, to możemy skorzystać z wielu atrakcyjnych promocji, co ważne jest, jeżeli wyjazd obejmuje kilka osób. Oczywiście często ceny będą podawane w euro. Oszczędności można szukać także w innych miejscach – być może zorganizowana wycieczka, zarezerwowana odpowiednio wcześnie, okaże się tańsza dla wieloosobowej rodziny.

Sprawdź dostępne ulgi

Jeżeli podróżujemy z małymi dziećmi, to warto sprawdzić, czy nie przysługują nam z tej okazji ulgi lub darmowe usługi. Wiele miejsc turystycznych oferuje zniżki na bilety dla dzieci lub nawet darmowe wejście do pewnego roku życia. Transport również może okazać się tańszy dla małych dzieci. Właściciele niektórych hoteli i innych miejsc noclegowych również czasami nie pobierają należności za pobyt dzieci w ustalonym wieku. Mając to wszystko na uwadze i wybierając miejsce pobytu pod tym kątem, możemy skutecznie oszczędzić euro podczas urlopu.

Korzystnie wymień walutę

Kolejną kwestią, o którą warto zadbać, jeżeli zależy nam na oszczędnościach podczas urlopu, jest sprawdzenie kursu euro i wymiana złotówek na euro w korzystny sposób. Warto spojrzeć pod tym względem trochę dalej niż stacjonarne banki i kantory i sprawdzić, co pod względem ceny euro mają nam do zaoferowania narzędzia internetowe, takie jak Internetowykantor.pl, który oferuje korzystny kurs euro: https://internetowykantor.pl/kurs-euro/.

Internetowykangor.pl to przede wszystkim zlecenie wymiany euro w dogodnym kursie i dogodnym czasie. Możemy oszczędzić tam aż do 8%, a wszystko to dzięki dostępnemu kalkulatorowi korzyści, który w prosty i intuicyjny sposób porówna nam różne oferty i wskaże te najbardziej korzystne. Euro i inne waluty wymieniło tam już 292 tysięcy zadowolonych klientów. Można tam także w każdej chwili sprawdzić aktualny kurs euro.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj