Wszyscy Cię wkurzają? To może być TEN powód!

10

Są takie dni, kiedy wszystko wkurza i niemal każdy wyprowadza Cię z równowagi. Wściekasz się na niekompetencję, nie możesz znieść ludzkiej głupoty, nie masz cierpliwości, dlatego najlepiej zaszyłabyś się gdzieś daleko, żeby mieć w końcu święty spokój. Co to oznacza? Paradoksalnie wcale nie to, że trafiasz na prawdziwych idiotów na każdym kroku (choć o to wcale nie trudno). Powód jest zazwyczaj całkiem inny. Jaki?

wszyscy Cię wkurzają

Żyjesz w permanentnym stresie

Stres jest dobry. O ile towarzyszy Ci w akceptowalnej formie i ilości. Gdy jego poziom podniesie się zbyt wysoko, a napięcie nie spada, trwa niezmiennie od rana do wieczora, organizm nie umie się zregenerować. Stan ciągłej gotowości niesie za sobą poważne konsekwencje.

Jesteś w pułapce schematu pod tytułem walcz albo uciekaj i wyjątkowo zmęczona tym czuwaniem, do którego żaden człowiek nie jest gotowy. W konsekwencji nie potrafisz zareagować nawet na najmniejszy impuls inaczej niż agresją – wyrażaną wprost i wrzucaną na zewnątrz lub kumulującą się w środku pod postacią bólu głowy, zmęczenia, itd. To dlatego szybko podnosisz głos, irytujesz się, jesteś uszczypliwa, nie łapiesz żartów, wszystko traktujesz nazbyt serio. I prawdę mówiąc naprawdę ciężko z Tobą wytrzymać…

Permanentny stres zmienia gospodarkę hormonalną. Ta ma wpływ także na wygląd, włosy zaczynają nadmiernie wypadać, skóra staje się ziemista, czasami pojawiają się niedoskonałości. Wysoki testosteron, który nie spada, ma negatywny wpływ na odporność. Skutek jest prosty do przewidzenia – choroby pojawiają się częściej, zaczynając od przeziębień, a kończąc na poważniejszych, trudniejszych w leczeniu dolegliwościach.

Jesteś przemęczona

Gdy nie lubisz świata, wszyscy Cię wkurzają, to bardzo ważny sygnał, którego nie powinnaś ignorować. Mówi on prostą rzecz, a mianowicie to, że musisz odpocząć. Twoje ciało nie daje rady i wysyła Ci ważne sygnały, by zwolnić, zregenerować siły, zaopiekować się sobą, zrobić coś dla siebie.

Choć może Ci się wydawać, że dokręcanie śruby i wymaganie coraz więcej od siebie, to dobry pomysł, to nie jesteś z żelaza. Nie jesteś niezniszczalna. Ignorowanie swoich potrzeb przez dłuższy czas prowadzi do przykrych konsekwencji – lęków, depresji, wypalenia zawodowego. Wszystkim tym problemom łatwiej zapobiegać niż je leczyć. Dlatego tak ważne jest, by reagować zawczasu.

10 KOMENTARZE

  1. Niektorzy są zbyt bardzo drażliwi i nerwowi a także zbyt bardzo biorą coś do siebie. Inni nie widzą, że powinni popracować nad sobą – każdy powinien. A innym razem jak zaznaczyłaś to przemęczenie

  2. Fajnie tak podchodzić do tematu ..gorzej z realizacją.Nie umiem odpuścić czyli dać na luz.A jakoś to bedzie u mnie brzmi ma być dobrze lub tak jak ja chce.Nie godze się czy raczej nie dopuszczam do bylejakości juz taka jestem ,takie mam usposobienie i taki zawziety charakter.Mnie z tym dobrze ale zdaje sobie sprawe ze dla mojego otoczenia to zbyt /czasami / uciążliwe .Kiedyś zapewne zluzuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj