3 cechy charakteru mężczyzny, którym nie oprze się żadna kobieta

2

Mamy inne oczekiwania. Lubimy co innego. To naturalne. Są jednak pewne cechy, którym niezwykle trudno się oprzeć, gdy spotykamy odpowiedniego mężczyznę … I nie będzie o wyglądzie, a o charakterze. Oto złota trójka, którą doceni niemal każda kobieta. Ty też?

Zaradność

Mężczyźni twierdzą, że kobiety lecą na kasę. Mówią o tym z przekąsem i poczuciem, że każda z nas jest zepsuta do szpiku kości. Nie warto nawet sobie nami zawracać głowy. Żadnych poważnych związków z materialistkami. Bo facet zawsze na tym źle wychodzi.

Jak jest naprawdę?

Zazwyczaj całkiem inaczej. Kobiety nie lecą na kasę, ale…na mężczyzn umiejących sobie poradzić w życiu. Zaradnych. Takich, co ogarną temat nawet, gdy jest mocno źle.

Zaradność to jedna z najlepszych cech, która wzbudza podziw.

Mężczyzna ma być życiowo ogarnięty. Nie wycierać łez w maminą spódnicę, nie chować się za swoją partnerką życiową, korzystając z tego, że ona umie i jej się chce…. Ale iść odważnie przez życie, tworzyć najlepsze warunki dla siebie i rodziny. To ma być ktoś, kto umie podbić świat, a przynajmniej jego mały kawałek. Zna się na czymś. Czymkolwiek wartościowym. Nie da sobie w kaszę dmuchać. Nie boi się wyzwań, podejmuje się nowych zadań. Walczy ze swoimi słabościami i lenistwem.

I to naprawdę nie ma znaczenia, czy jest elektrykiem, nauczycielem, czy lekarzem. Jeśli traktuje życie na serio, jest w stanie naprawdę wiele osiągnąć. Wbrew wszystkiemu i wszystkim. Pieniądze, niekoniecznie ogromne, ale dobre, są tylko konsekwencją tego, że komuś się chce. I ktoś się stara, mimo wszystko, nie poddaje. Gorsze okresy w życiu traktuje jako przystanki, a nie powód, by się poddać.

Spokój/siła

Kobiety uwielbiają mężczyzn silnych, a jednocześnie spokojnych.

Takich, co znają swoją wartość i nie muszą napinać klatki piersiowej czy uderzać pięścią, by ją pokazać. Nie chodzą jak napuszone pawie, mają w sobie spokój wewnętrzny. Wiele spraw załatwiają od ręki, nie sięgając podobnie jak ich koledzy po przekleństwa i argument siły. Rozgrywają innych inteligencją i sprytem.

Gdy jest źle, zachowują spokój.

Pewnie, mają gorsze dni, ale nie pokazują tego każdemu i na co dzień. Załamania zdarzają się przecież każdemu, ale silny mężczyzna radzi sobie z nimi w domu, a nie na arenie, robiąc z siebie aktora na wielkiej scenie w trakcie dramatu życia.

Mężczyzna silny nie musi innych pomniejszać, by poczuć się ważny. Nie ośmiesza, nie dyskredytuje przeciwników. Nie czuje się zaniepokojony tym, że jego ukochana się rozwija. Nie boi się świata, ani innych osób. Wie, co sobą reprezentuje i nie musi piać o tym na prawo i lewo. Jego postawa, spojrzenie, sposób bycia mówią wszystko. Od razu pokazują, z jakim człowiekiem mamy do czynienia.

Kobiety pragną mężczyzn, w których będą miały oparcie. Takich, którzy nie będą ciągle bazować na ich kobiecej sile, ale wzmocnią związek pierwiastkiem męskim. Będą także oparciem, bezpiecznym portem, kimś, po kim wiadomo, czego się spodziewać. Siła i spokój wynikają z wiedzy, dobrego przygotowania do życia. I kobiety to lubią, nie chcą być silne za dwoje.

Empatia

Czego pragną jeszcze kobiety? Empatii. Innymi słowy spoglądania na świat z perspektywy człowieka, który czuje. Chodzi o inteligencję emocjonalną, która nas prowadzi w życiu. Sprawia, że widzimy innych, ich emocje. Nie powiemy czegoś nieodpowiedniego. Będziemy milczeć, kiedy trzeba i mówić, kiedy nie wolno pozostawać biernym. Będziemy zaangażowani, bo czujemy, jak wielkie ma to znaczenie.

To niezwykła cecha. Bycie empatycznym, czułym, wrażliwym na potrzeby ukochanej zawsze niesie korzyść dla obu stron. Gdy ona czuje, że jest dostrzeżona, wysłuchana, rozumiana, czuje się też kochana. I zmienia się na lepsze, związek kwitnie i wszyscy są zadowoleni.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj