“Była arabską stewardesą” Marcin Margielewski

3

W świecie, w którym kobieta znaczy mniej od mężczyzny, żyje się trudno. To nie jest odkrywcza myśl. To spostrzeżenie, którego wagi nie doceniamy. Chyba, że zaczynamy podróżować lub jeszcze lepiej wyprowadzimy się z Polski. Wtedy mogą się nam szeroko otworzyć  oczy ze zdumienia. Tak, jak bohaterce fantastycznej książki Marcina Margielewskiego. Powiem Wam, że lektura tej opowieści przeraża, wbija w fotel, ale maksymalnie angażuje czytelnika. Dlatego naprawdę warto ją przeczytać.

Po pierwsze to opowieść na faktach. I to jest pierwsze zaskoczenie, które atakuje czytelnika. Bo uświadamia, że opowiadana historia zdarzyła się naprawdę. Zmienione imiona, nazwy miejscowości, czy linii lotniczych nie mają znaczenia dla osoby czytającej. Mogą nieco uchronić kobietę będącą główną bohaterką opowieści. Niemniej jeśli historia ta zdarzyła się naprawdę, to ten fakt naprawdę przeraża. Nie chcę Wam zdradzać szczegółów, by nie zabierać przyjemności lektury, jeśli zdecydujecie się sięgnąć po tę książkę. Jednak z pewnością przyznacie mi rację, gdy poznacie losy młodej dziewczyny z Polski, która zdecydowała się pracować jako stewardesa w luksusowych arabskich liniach lotniczych – jej opowieść szokuje!

Anna wyrywa się z małego miasteczka, rzuca studia filozofii, które nie dają jej przyszłości. Zostawia za sobą nudną codzienność i odkrywa całkowicie inny świat. Zaczyna podróżować po świecie, sprawdza się w nowej, bardzo wymagającej roli. Na własne oczy widzi, że bycie stewardesą to nie tylko wcielanie się w rolę podniebnej kelnerki, to zdecydowanie bardziej odpowiedzialne zadanie.

Pewnego dnia Anna poznaje w samolocie niezwykle przystojnego i równie zamożnego Araba, który zaczyna ją czarować, robiąc wszystko, by się z nim umówiła. Dziewczyna nie zgadza się od razu, jednak dziwny zbieg okoliczności (a może wcale nie były to przypadki?) sprawia, że ciągle wpada na przystojnego “księcia z bajki”. W końcu zgadza się z nim spotkać. Niestety to najgorsza z decyzji, jaką podjęła w swoim życiu. Dlaczego?

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda gaslighting w czystej postaci, przeczytaj tę książkę. Polecam!

Żyjemy w świecie, w którym jedyną obroną przed złem jest odwaga.

Książka w sprzedaży od 17 września.

3 KOMENTARZE

  1. O, to może być bardzo intrygująca i przerażająca lektura. Będę wypatrywać tej książki! Swoją drogą, tyle mówi się o tym, że w krajach arabskich kobiety nie mają łatwo, ale tak jak piszesz, człowiek chyba musi przekonać się na własnej skórze aby naprawdę w to uwierzyć…
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj