Co się dzieje, gdy kończysz 46 lat?

4

Życie jest piękne. I właśnie wraz z wiekiem uświadamiamy sobie to szczególnie mocno. Mamy świadomość mijających chwil, dlatego jesteśmy w stanie zrobić wyjątkowo dużo, by wykorzystać każdy dzień w najlepszy możliwy sposób. Z czasem mamy dużo więcej pomysłów, jak to zrobić. 🙂 46 lat dla wielu z nas oznacza przełom. Przełom duchowym, mentalny, otwierający nas na nowe. Jak go jeszcze lepiej wykorzystać?

Co roku masz urodziny

Co ciekawego, naprawdę istotnego ma się niby dziać, gdy kończysz 46 lat, zapytasz. Przecież co roku masz urodziny. I co roku na liczniku o rok więcej. Dlaczego 46 lat miałyby być pod tym względem wyjątkowe?

Okazuje się, że z wielu powodów. Jeśli mądrze wykorzystujesz mijający czas, zwracasz uwagę na swoje doświadczenie, wyciągasz wnioski, to masz szansę z roku na rok żyć mądrzej, świadomiej, czuć się ze sobą zwyczajnie lepiej.

46 lat

Możesz mieć ciągle tyle samo lat

Istnieją osoby, które postanawiają zatrzymać się w czasie. Tak podoba się im dany wiek, że już się nie starzeją. Nikt im nie przypomina o upływie lat. Gdy nie mają dzieci, jest prościej.  Nie widzi się, jak dzieci rosną…Bo gdy ma się córkę czy syna, to najczęściej w okolicach 46 urodzin latorośle są w wieku licealnym, a czasami studenckim. Tylko niekiedy zdarza się mieć w domu maluchy. Niezależnie od wieku dzieci – trudno nie zauważyć, jak szybko się one zmieniają.

O tym, że wszystko się zmienia przypominają nam także starzy znajomi, którzy naprawdę stają się…starzy. Ze zdumieniem odkrywamy, jak bardzo zmienili się i jak mocno nie przypominają siebie sprzed lat.

To wszystko budzi refleksję i może motywować do jeszcze lepszego życia. 46 urodziny to bowiem moment na głęboki oddech i odkrycie siebie na nowo, by znowu w pełni cieszyć się życiem.

46 lat to dawne 36 lat?

Panuje opinia, że dzisiejsze 40 tki to dawne 30 tki. I dużo w tym prawdy. Starzejmy się wolniej. I przez długi czas mamy ogromną ochotę na życie. Nieustannie chcemy je odkrywać, eksperymentować i się nim cieszyć. A to znacząco odmładza i dodaje energii.

Z drugiej strony pewne zmiany następują, czy nam się to podoba, czy nie. I z wiekiem zwyczajnie zaczynamy się zmieniać. Częściej ukradkiem rozpinamy górny guzik od spodni, gdy siedzimy przy stole, zauważamy nowe zmarszczki, musimy korzystać z pomocy okularów, bywamy częściej zmęczone.

Jednak to nic. Najważniejsze jest to, że zaczynamy się w pełni akceptować. Cała ta miłość do siebie, którą wpajałyśmy sobie wcześniej w końcu przynosi oczekiwane efekty. Już wiesz, jak kochasz i jak lubisz być kochana. Jesteś bliżej swojego ciała niż kiedykolwiek wcześniej, a to niesie niezwykły potencjał. Możesz w końcu się nim cieszyć i być z niego dumna, bez wyrzutów sumienia.

Kobiety rzadko przekraczają czterdziestkę i mogą wiek ten zachować w nieskończoność. Christian Dior

Nie potrzebujesz wiele

To zdumiewające, ale z wiekiem coraz więcej sobie uświadamiamy. Przede wszystkim zrywamy z mitami, którymi karmiono nas przez lata. Mianowicie, że “mieć” znaczy “być”. To nie tak. Fantastycznie jest się bogacić, mieć tyle pieniędzy, żeby stać nas było na wygodne życie. Jednak same pieniądze szczęścia nie dają. Wszystko zależy od nas samych. Od tego, jak bardzo umiemy cieszyć się z drobnostek.

Wystarczy bowiem niewiele… Dobra kawa o poranku, wygodne łóżku, świetny film, wciągająca książka, spacer w pełnym kolorów lesie, spotkanie w miłym towarzystwie.. I czujesz wdzięczność, która buduje i motywuje. To niezwykłe uczucie.

Teraz już wiesz, że jesteś dokładnie tam, gdzie chciałaś być. A jeśli jest inaczej, masz siłę, by zmienić kierunek, w którym podążasz. Wiesz, że musisz się mocno zaangażować, by coś zmienić.

Kilka dobrych planów na 46 urodziny

  • ćwicz uważność,
  • zaangażuj się,
  • rób rzeczy, które wydają Ci się przerażające,
  • wychodź ze strefy komfortu,
  • sprawdzaj, jak czujesz się w nowych aktywnościach,
  • ryzykuj częściej,
  • odezwij się do kogoś, z kim dawno nie rozmawiałaś,
  • pisz do siebie listy, krótkie notatki, komplementy, wrzucaj je do słoika i sięgnij po nie, gdy dopada Cię zmęczenie czy zniechęcenie.

Kiedy kobieta akceptuje swój wiek, staje się pewna siebie.

Elizabeth Barrett Browning

4 KOMENTARZE

  1. W sierpniu tego roku skończę 46 lat. Ciągle czuję się młodo. Chyba po ukończeniu 40-stki nastąpił duży przełom – większa świadomość siebie, odwaga3, dystans do opinii innych na mój temat. Rozwijam się w tym czego chcę i potrzebuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj