Po czym poznać, że Cię zdradza? Symptomy zdrady

3

Zdradzające osoby różnią się między sobą. Jeden mężczyzna będzie starał się zatuszować swoje romanse, używając specjalnego telefonu komórkowego, zakładając konto bankowe do pokrywania wydatków związanymi ze zdradami, inny nie zdecyduje się na takie kroki i skupi się tylko na blokadzie smartfona. Jakie są symptomy zdrady?

Trzeba też na wstępie podkreślić, że nie ma pewnych symptomów zdrady, które będą stanowiły o nieuczciwości partnera. Są jednak sygnały, które powinny wzbudzić naszą czujność, motywując do baczniejszego przyjrzenia się poczynaniom mężczyzny. Poniższe symptomy zdrady nie są dowodami. Znajomość ich może jednak zmotywować do ich odnalezienia i dowiedzenia się na 100%, czy mężczyzna jest wierny.

Zmiany w rozkładzie dnia codziennego

Większość ludzi ma stały tryb dnia, wstaje i kładzie się o podobnej porze, lubi pewne potrawy, sięga po określone książki, czy lubi oglądać dane filmy, chodzi do fryzjera na przykład raz na miesiąc, dwa razy w miesiącu spotyka się z przyjaciółmi.

Gdy partner zaczyna zachowywać się inaczej niż dotychczas i nie da się tego w żaden logiczny sposób wytłumaczyć, może to wskazywać na zdradę. Na przykład jeśli rozpoczyna dietę, a wcześniej nie był do tego skłonny, kładzie się później spać, częściej wychodzi z domu, warto przyjrzeć mu się baczniej. Zazwyczaj wraz e zmianami rozkładu dnia i nawyków idą kolejne zamiany.

Więcej czasu poza domem

Partner zaczyna więcej pracować, ma dodatkowe dyżury, wyjazdy, delegacje, szkolenia, które sprawiają, że jest nieobecny w domu zwłaszcza wieczorami i w nocy. Dodatkowo wyłącza telefon, nie odbiera lub zwleka z odebraniem telefonu, długo nie oddzwania.

Ponadto wraz z zaangażowaniem w pracę nie rosną zarobki, wprost przeciwnie, pieniędzy jest mniej, bo romans jest kosztowny.

Symptomy zdrady. Większa dbałość o wygląd

Partner zaczął chodzić na siłownię, trzy razy w tygodniu na basen, częściej chodzi do sklepu i kupuje sobie odzież, przegląda się co chwilę w lustrze, idzie do fryzjera, zapuszcza zarost, decyduje się na wybielanie zębów, kupuje drogi zegarek lub markowe gadżety, mocniej skrapla się perfumami. Oczywiście może to wskazywać, że po prostu chce wyglądać atrakcyjniej dla Ciebie. Równie dobrze….może się tak starać dla kogoś innego.

Symptomy zdrady. Inaczej w łóżku

Co ciekawe zdradzający mężczyźni nie zawsze ograniczają aktywność seksualną z obecną partnerką. Czasami liczba zbliżeń paradoksalnie wzrasta. Niekiedy mężczyzna staje się bardziej innowacyjny, zaangażowany, chce się kochać w nowych pozycjach, sięga po akcesoria erotyczne.

Psychoterapeuci są zdania, że zwiększenie częstotliwości zbliżeń ze zdradzaną partnerką może wynikać po prostu ze zwiększonego libido osoby zdradzającej. Z czasem jednak, wraz z rozwojem relacji z kochanką, częstotliwość seksu z partnerką spada.

Na co warto zwrócić uwagę?

Na pewno na bardziej mechaniczny seks, mniejszą czułość, delikatność, unikanie pocałunków i po prostu na brak zainteresowania bliskością niezwiązaną z seksem. Zastanowić powinno również siadanie z dala od partnera, uciekanie od bliskości na co dzień – brak chwytania za dłonie, przytulania się w trakcie filmu.

Zdradzający mężczyzna dystansuje się. Gdy jest pytany, o to co się dzieje, reaguje obronnie poirytowaniem, kłamie lub nerwowo się śmieje, unikając odpowiedzi na pytanie.

Symptomy zdrady. Mniejsze zaangażowanie w życie rodzinne

Zaangażowanie mężczyzny uwikłanego w romans zazwyczaj zmniejsza się. Zdradzająca osoba unika wspólnego spędzania czasu, jej obowiązki domowe zostają zignorowane, trudno doprosić się ścięcia trawy czy naprawy kranu. Niestety zdradzający mężczyzna przestaje się również interesować dziećmi, spada jego cierpliwość w stosunku do nich.

Symptomy zdrady

Symptomy zdrady. Prowokowanie kłótni

Zdradzający mężczyzna często prowokuje kłótnie. Robi wszystko, by zdenerwować swoją partnerkę, stawia sprawy na ostrzu noża, wszystko po to, by mieć pretekst, by wyjść wieczorem z domu i “przemyśleć sprawy”, czyli de facto mieć szansę spotkania się z kochanką.

Symptomy zdrady. Krótkie rozmowy przez telefon

Bardzo typowe dla osoby zdradzającej jest przeprowadzanie krótkich, zdawkowych rozmów przez telefon, wychodzenie do innego pokoju, gdy ktoś dzwoni, żeby odebrać. Na pytanie, kto to, partner często unika odpowiedzi lub kłamie.

Podobnie czujność powinno wzbudzić trzymanie kurczowe telefonu, chodzenie z nim wszędzie, nawet do toalety, jak również ustawianie haseł na telefonie, komputerze, tablecie, dla których on może znaleźć mnóstwo usprawiedliwień.

Gdy przypadkowo jego telefon trafi w Twoje ręce, nerwowa reakcja również powinna zastanowić. Podobnie jak kasowanie historii wiadomości sms, e-maili, rozmów na komunikatorach, itd.

Symptomy zdrady. Zgubienie obrączki lub nienoszenie jej

Za ciasna, zbyt luźna lub niewygodna obrączka – to już klasyk. Teoretycznie sprawę powinna załatwić jedna wizyta u jubilera, na którą mężczyzna nie daje się namówić. Partner nie chce nosić obrączki, reszta to wymówki.

Podobnie powinna zastanowić niechęć do zabierania partnerki na wspólne wyjścia, imprezy firmowe.

Symptomy zdrady. Przejęzyczenia

Partner pomylił się i zwrócił się do Ciebie innym imieniem? To wbrew pozoru częsta sytuacja, która zdarza się nie tylko w kawałach. Stanowi sygnał, że w myślach partnera jest ktoś inny.

Typowa sytuacja to również częste opowiadanie o kochance, wspominanie o jej problemach, współczucie jej, mówienie o jej mężu, na którego nie może liczyć, krytykowanie go. Teoretycznie wydaje się to niedorzeczne, żeby zdradzający mężczyzna rozmawiał ze swoją partnerką o kochance…jednak zdarza się to dość często. Dlatego jeśli on dużo mówi o innej kobiecie, powinno to wzbudzić Twoją czujność.

Symptomy zdrady. Poczucie winy

Niektórzy zdradzający mężczyźni mają poczucie winy. Chcąc się zrekompensować i uzyskać ulgę, mogą być spolegliwi, ugodowi w relacji. Często na wszystko się zgadzają, wycofując się z własnych potrzeb. Powód? Jest mu wszystko jedno, bo skupia się na relacji z kochanką.

Niekiedy starają się wynagrodzić krzywdę drogimi prezentami, kwiatami, niespodziankami.

Powyższe sygnały wcale nie muszą wskazywać na zdradę. Warto jednak zwrócić na nie uwagę, zwiększyć swoją czujność i zweryfikować podejrzenia, by mieć pewność, czy mężczyzna jest wierny.

Bibliografia: “Anatomia zdrady” W. Wypler

3 KOMENTARZE

  1. Hmmm, ja osobiście zawsze zabieram telefon do toalety, zwłaszcza gdy idę z tą poważniejszą sprawą. Dlaczego? Z prostego powodu. Zgodnie z tzw. prawem Murphy’ego, jeżeli nie wezmę telefonu do toalety, to często mam pecha, że zadzwoni w momencie kulminacyjnym, do tego nie będzie to telemarketer, ale ktoś z naprawdę ważną sprawą. Oczywiście gdy telefon mam ze sobą w łazience, wtedy nie dzwoni nikt.

  2. Symptomy zdrady mogą być różne. Ja miałam problem z mężem który mnie notorycznie zdradzał, ale ja o tym nie wiedziałam. Dopiero gdy skorzystałam z usług pani detektyw wszystko stało się dla mnie jasne. Dostarczyła mi dowody na zdradę.

  3. maja kochana zona tez zdradzal my notoryczne,oczowiszcze nie widzialem o tym dzieki ze tamte czas dostaliszmi kamera na prezent i pewniej raz zostal wlonczoni i nagral nas.Jak ona my calowal kochal a za parach minut pozniej,jak ja poszlem do lazienki kompac juz szad do ojca kolana i czagnoncz majtki na bok szad na jego czlonek i jezdzial ja a poznij inne pozicji kochali polki nie szczitowali pozwolila nawet puszczic do szrodka,i tak jak byla czagal majtki i jak wyszedlem jak nich nie byloby po calowala mnie.Wtedi nich nie uwazilem to teraz po 20latach jak nalazlem i oglondalem te kazetta do widzialem otym.ona oczowieszcie twierdzie ze nic takiego nie byl 9bedzie muszal pokazac jej te kasett

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj