Gdy on nie ma ochoty, to znaczy, że chory?

2

Na profilu Fb Kobietapo40 pojawił się temat męskiego braku gotowości i braku chęci. Jednak nie sam temat okazał się interesujący, ale komentarze, które w nieco żartobliwym tonie odebrały naszym kochanym mężczyznom możliwość braku ochoty. On powinien zawsze chcieć. A gdy nie chce, to…istnieją trzy powody: 1) jest bardzo chory, trzeba dzwonić po karetkę 2) jadł już na mieście, 3) jest mecz, a mecz to rzecz święta. Jednym słowem, mężczyzna chce zawsze, a jeśli nie chce, to wiedz, że coś się dzieje… Kobieta może nie mieć ochoty (ach ten ból głowy), mężczyzna natomiast powinien chcieć zawsze. Toż to niesprawiedliwe!

Teraz na poważnie. Czy on może po prostu nie mieć ochoty? I czy kiedykolwiek o tym mówi? Tak wprost?

Tak. Może

Choć mężczyźni stereotypowo uważani są za napaleńców, co to mogą zawsze i wszędzie (chyba, że już nie mogą), to prawda nie jest taka jednokolorowa.

Panowie odmawiają niezwykle rzadko, ale im także się zdarza. I to nie musi oznaczać od razu jednego – zdrady.

“A czy zawsze facet musi mieć ochotę na figle?
Nie, jest zmęczony, ma jakiś problem, focha może też walnąć…bo gdy on chce, to jego partnerka nie chce… Generalnie facet to nie jest automat seksualny, lecz osoba która też pragnie trochę rozmowy i zrozumienia. Jarosław

Gdy on nie chce, to niekoniecznie dlatego, że już mu się ona nie podoba. Czasami jest cholernie zmęczony…lub chory. I w normalnym związku może o tym powiedzieć wprost. Gorzej, gdy odmawia ciągle, a dziwna niemoc trwa zbyt długo. Wtedy problemy mogą być poważne – w związku lub w zdrowiu.

Problemy zdrowotne i inne

Gdy on nie ma ochoty, powodem może być:

  • niski poziom testosteronu (ilość testosteronu wpływająca na libido spada wraz z wiekiem),
  • problemy z gotowością i stres z tym związany,
  • poczucie duszenia się w związku, czego efektem podświadomie może być spadek atrakcyjności partnerki w oczach mężczyzny,
  • preferowanie samoobsługi, która oceniana jest jako wygodniejsza i prostsza.

Gdy on nie ma ochoty, to będzie miał

Gdy on nie ma ochoty, można to przyjąć, zrozumieć i odpuścić. Kobieta może nie mieć ochoty, mężczyzna też. Można też…odetchnąć z ulgą i cieszyć się wolnym wieczorem oraz tym, że będzie można się wyspać. 🙂

Jednak wiele z Was sugeruje inną taktykę, delikatnej zachęty.

“Załóż pończochy, szpilki, stringi (tylko tyle) i markuj sprzątanie mieszkania. Nie zapomnij dodać ” Skarbie, Ty masz zawsze rację “. Ewa

A może to nie ta osoba?

Gdy on nie ma ochotę na seks i jest to postawa, która go nie opuszcza, to się wypaliło. Po prostu, można się starać na nowo rozpalić ogień, ale często jest to niemożliwe.

Czasami podobnie bywa w nowych związkach. Niby wszystko pasuje, ona jest obiektywnie piękna, atrakcyjna, ale on nie jest zainteresowany. To nie oznacza, że coś z nim nie tak. Po prostu dana kobieta nie jest dla niego tą właściwą.

Dlatego na koniec w obronie mężczyzn…

Nie ma co udawać, że prawdziwy mężczyzna chce zawsze. Zazwyczaj tak, ma ochotę, ale może też nie chcieć i nie od razu trzeba w odmowie szukać…drugiego dna. Chociaż, gdy brak chęci pojawia się częściej, to…coś to jednak znaczy.

2 KOMENTARZE

  1. Podobno, gdyby przez pierwszy rok związku wrzucać ziarenko ryżu po każdym seksie, a w kolejnych latach takie ziarenko wyjmować, to starczyłoby na długie lata. Może tak po prostu jest, że po pierwszej euforii i szaleństwie hormonów seks, choć ważny, schodzi na dalszy plan. Oczywiście, gdy nie ma go wcale trzeba sprawie się przyjrzeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj