Gdy toksyk mówi, że Cię kocha…

18

Toksyk szybko wyznaje miłość. To dla niego nic trudnego. To tylko słowa, które nie kryją tego, co początkowo z nich odczytujemy. Sama forma, bez treści. Wyznanie nie jest sposobem przypieczętowania związku, okazania oddania czy poinformowania, że relacja jest naprawdę ważna. To środek do celu. Po co zatem toksyk wyznaje miłość? Bo w ten sposób chce osiągnąć pewien cel….Jaki?

Toksyk wie, że słowa są wytrychem lub kartą przetargową. Dlatego chętnie z nich korzysta.

Bo chce Cię mieć

Toksyk wie, że wyznanie miłości przynosi oczekiwane rezultaty. Wpływa na kobietę, “rozmiękczajac ją” i ułatwiając przyporządkowanie jej sobie.

Mówienie “kocham Cię” to jak preludium do sztuki, w której gra odbywa się według scenariusza toksyka. Toksyk wysyła w ten sposób sygnał, żeby kochać go na jego własnych zasadach. Kocham Cię to jak powiedzenie przez toksyka, że jesteś moją własnością. Teraz zatrać tożsamość i rób dokładnie to, czego ja chcę.

Jesteś mu potrzebna

Toksykowi potrzebna jest ofiara, która będzie grała tak, jak on sobie tego życzy. Żeby jednak wplątać kobietę w sieć zależności, trzeba uśpić jej czujność. I w tym celu często mówi się ładnie i długo.

Kocham Cię wymówione przez toksyka oznacza, że nie masz już prawa odejść. On nie chce zostawać sam, a ty masz robić to, co on ci każe.

gdy toksyk mówi kocham

Także w łóżku…i dla pieniędzy

Toksyk mówi “kocham Cię”, żeby wskoczyć kobiecie do łóżka. Czasami dlatego, że potrzebuje pieniędzy, których nie ma, a które posiada jego wybranka.

Toksyk to pijawka. Zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel. Dlatego trzyma swoją ofiarę na emocjonalnej smyczy. Mówi, że kocha, a kobieta wierzy, przekonuje samą siebie, że na pewno on nie zrobi jej krzywdy.

Toksyk mówi “kocham Ciebie”, bo kocha wygodne życie z tobą. Nie szanuje jednak ani trochę Ciebie – swojego niewolnika.

Chce dać sobie szansę na złe traktowanie

Powiem Ci, że Cię kocham, ale Ty jeszcze nie wiesz, ale ja jednocześnie będę Cię poniżał, wykorzystywał, ośmieszał. Będę robił wszystko, żebyś uwierzyła, że tak właśnie ma wyglądać miłość.

Pragnie, żebyś Ty kochała

Toksyk chce być kochany, uwielbiany, ale w taki sposób, by mógł sprawować pełną kontrolę, robić to, co mu się podoba i dobrze się przy tym bawić. Wyznaje miłość, żeby dać sobie przyzwolenie na najgorsze zachowanie. Bo ona mu wybaczy, przecież go kocha...i chce być z nim. Toksyk kocha ten stan, kiedy ona jest mu uległa w 100%.

Kocham Cię to kolejny etap MANIPULACJI, usypianie czujności ofiary. Po nim nastąpi dalsze niszczenie Ci życia.

Żebyś była ze mną

Toksyk wyznaje miłość, żeby przekonać do siebie. Wie, że ma niewiele do zaoferowania, dlatego swoje złe cechy stara się ukryć pod pięknymi słowami, które przychodzą mu z wielką lekkością.

Osoba toksyczna nie potrafi kochać innych. Ona kocha tylko siebie. Jej wyznanie miłości to puste słowo, sposób na kontrolowanie innych.

Toksyk Traktuje innych jak przedmioty. Dopóki działasz tak, jak toksyk chce, dopóty jest dobrze. już drobny sprzeciw wywołuje protest i presję.

18 KOMENTARZE

 1. Toksyk nie potrafi nikogo kochać, ale to nieprawda, że kocha siebie. Nawet siebie nie potrafi… To tylko pozory, wybujale ego, potrzeba poklasku, ale nie ma to nic wspólnego z miłością własną.

  • Tez tak mysle i dlatego w gruncie rzeczy to bardzo nieszczesliwy osobnik. Pusty wewnetrznie. Mimo, ze chce , nie potrafi wypelnic tej pustki miłoscia. Dlatego jest rozdarty i niespelniony.

  • Ema, dokładnie ????! Ktoś kto siebie naprawdę kocha, potrafi też kochać innych, a czyjaś przewaga w czymś nie powoduje u takiej osoby poczucia mniejszej wartości, zagrożenia a w konsekwencji ataków i zniewalania innych ????…

 2. coś w tym jest -osobiście znam podobne przypadki -toksyczność trzeba leczyć ewentualnie omijać z daleka. To dotyczy obu płci.

 3. 19 lat … toksycznego zwiazku … dopiero z niego wychodze, zniszczony, z połamaną duszą i rozbitym sercem… dopiero ogarniając co sie wydarzyło. Że ten związek nigdy nie powininen się zacząć. Jak patrze na tego typa, który był mną wtedy i uwierzył w to wszystko, bał się odejść i tylko zatracał sam siebie i znikał, to ryczę, ale dam radę. Choć 20 lat starszy… jeszcze znajdę szczęście. Uważajcie na siebie

 4. Ja tylko Próbuję zrozumieć pi co to robią…
  Jakie mają z tego korzyści?
  Tak budują siebie ? Kradną całą naszą pozytywna energię żeby iść naprzód?
  Bo sami są tacy słabi i bez nas nie zrobiliby nic?
  Wiem tylko że ofiary wybierają sobie w genialny sposób a odzyskanie tożsamości ofiary to wielka walka

 5. Kobiety boleśnie się przekonują, że istnieją tacy faceci jak toksyk. Jedno mówi, drugie robi a trzecie myśli. Według niego słowa to podstawa i jak mówi to każdy ma mu wierzyć. Tak naprawdę jest patologicznym kłamcą. A każda próba demaskowania go to obraza albo agresja. To pokazuje, że nie każdy zasługuje na drugą szansę. Od takich trzeba uciekać przy pierwszych zagrywkach, bo potem staje się nieprzyjemny i agresywny. Ciekawe tylko czy toksyk to efekt złego wychowania, czy genów?

 6. Takie kochają innych jak im coś potrzeba jeśli nie jest po ich myśli wybuchają jest mi takich ludzi szkoda ale oni niszczą psychikę innym liudzia raczej bliskiej rodzinie żonie dziecą nie kochają samych siebie nieszczęśliwe brak uśmiechu nawet mąkę zeczy normalnych liudzii cieszą a z nimi jest bardzo ciężko jak coś im nie wychodzi potrafią się wyzywać na słabszych takich zeczy się niezapomina do końca życia ja z tym walczę niemam już sił

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj