3 całkiem różne książki o toksycznych związkach

0

Czytanie ubogaca. Pozwala zrozumieć, dowiedzieć się, doświadczyć czegoś nowego, albo…właśnie dobrze znanego. I w ten sposób zweryfikować swoje poglądy. Podjąć jakieś decyzje, zacząć zmieniać to, co nam nie pasuje. Książki mogą działać terapeutycznie. Przykładem są książki o toksycznych związkach, które chciałabym Wam dzisiaj polecić.

Trzy poniższe książki są bardzo różne, łączy je tylko jeden – temat. Odmienne ujęcia, ale przekaz podobny.

toksyczne związki

“Za zamkniętymi drzwiami” B.A. Paris

“Za zamkniętymi drzwiami” to bardzo popularna, trzymająca w napięciu opowieść, z kategorii kryminał, thriller. Pokazuje ona bardzo obrazowo mechanizmy, jakie zachodzą w toksycznych związkach.

Początki relacji są piękne, obiecujące. Niesamowite pod każdym względem. Zaczyna się jak w bajce. I to powinno wzbudzić czujność. Jednak tak się nie dzieje, bo bohaterka tej historii łaknie miłości i odsuwa wszelkie wątpliwości…. Jest w takim momencie w życiu, w którym po prostu ulega czarowi chwili.

Wpada po uszy. Wprowadza się do swojego ukochanego, do pięknej willi, wiedzie dostatnie, szczęśliwe życie. Przynajmniej tak to ma wyglądać… A jaka jest prawda?

Warto przeczytać również – “Pozwól mi wrócić”

“Poza mną” Bianca Okońska

Autorka w mistrzowski sposób opisuje mechanizm uzależnienia od toksycznego partnera, od huśtawki emocji, od gry, którą oboje toczą.

Nie jest to thriller, czy opowieść trzymająca w napięciu. To historia, która płynie wolno, dlatego dla niektórych może być trudna w odbiorze. Jednak fantastyczny język i gra słów, a także rys psychologiczny bardzo szeroko zaprezentowany pozwalają wydobyć z tej lektury naprawdę mnóstwo wartościowych treści. Główny atut książki to możliwość dostrzeżenia uzależniającego charakteru toksycznych związków.

“Aż do śmierci” Daria Górka

To pozycja dla osób o naprawdę mocnych nerwach. Opisuje historie maltretowanych kobiet – wprost, bezpośrednio, bez retuszu.

Książka ma formę reportaży o prawdziwych ofiarach przemocy domowej – maltretowanych fizycznie i psychicznie. To opowieść o piekle. Trudna i przygnębiająca. Mająca finał w więzieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj