Herbata z imbirem i pomarańczą. Wzmacnia, rozgrzewa i cudnie smakuje

10

Jest zima, zatem mamy odpowiednią porę na picie gorących napojów ze smacznymi i zdrowymi dodatkami. Doskonałym przykładem tego, co warto pić właśnie teraz jest herbata z imbirem i pomarańczą. Co takiego ma w sobie ten napój, że tak świetnie działa na samopoczucie i zdrowie?

Warto pić herbatę

Herbata jest zdrowa. Za najlepszy wybór uchodzi herbata zielona. Jednak nie tylko po nią warto sięgać, również inne odmiany są godne uwagi. Dostarczają one bowiem cennych polifenoli, które korzystnie wpływają na naczynia krwionośne, uszczelniając je i zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób serca.

Plusem jest także zawartość witaminy P, czyli rutyny, a także działania nawadniające, chroniące przed skutkami odwodnienia. 

Poza tym herbata świetnie rozgrzewa, gasi pragnienie i jest po prostu smaczna.

herbata z imbirem i pomarańczą

Herbata z imbirem i pomarańczą jest jeszcze zdrowsza

Herbatę można pić z wieloma dodatkami. Najpopularniejsze to cytryna i cukier. Niektórzy wybierają herbatę z miodem.

Świetną propozycją jest także parzenie herbaty z imbirem i pomarańczą. Dlaczego? Oczywiście dlatego, że korzystamy z niezwykłych właściwości zastosowanych dodatków. Jakich?

  • imbir – to jedna z najzdrowszych i najsmaczniejszych roślin, ma silne właściwości lecznicze. Działa przeciwzapalnie i przeciwutleniająco. Zwalcza stres antyoksydacyjny, minimalizuje negatywny wpływ wolnych rodników. Wzmacnia odporność, pozwala walczyć z przeziębieniem i grypą, wspomaga trawienie i zmniejsza nudności (wszystko dlatego, że zawiera gingerol, składnik bioaktywny imbiru),
  • pomarańcze – są źródłem witaminy C, karotenu, witamin z grupy B, potasu. Wzmacniają organizm, działają antyoksydacyjnie, wspomagają zachowanie zdrowego serca i prawidłowego ciśnienia krwi. Są także źródłem błonnika, wspomagającego trawienie.

Jak zrobić herbatę z imbirem i pomarańczą?

Owoce dokładnie myjemy. Jeśli chcemy użyć pomarańcze ze skórką, należy je dodatkowo sparzyć. Gdy decydujemy się na obieranie, jest to zbędne.

Imbir obieramy i ścieramy na tarce.

Zaparzamy czarną herbatę. Gdy jest ciepła, ale nie gorąca, wrzucamy plastry pomarańczy i łyżeczkę imbiru. Pijemy na zdrowie. I to wszystko 🙂 Smacznie, prosto i zdrowo.

Przeczytaj, na co pomaga herbata z cynamonem. Jest dobra prawie na wszystko!

10 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj