Woda z miodem na dzień dobry zamiast kawy. Spróbuj!

14

Ciepła woda z miodem na dzień dobry to proste i skuteczne rozwiązanie. Na co? By mieć więcej energii, podkręcić metabolizm, a nawet poprawić wygląd skóry. Woda z miodem odmładza i dodaje blasku, a do tego jest tania, smaczna i zdrowa. Czy warto? Pytanie! Oczywiście, że tak! Najlepiej codziennie przez cały rok!

Woda z miodem wzmacnia odporność

Miód jest znany przede wszystkim jako naturalny antybiotyk. Nic dziwnego, ma niesamowite właściwości antybakteryjne. Skraca czas choroby, robi nawet więcej, zapobiega infekcjom przez cały rok. Dzięki temu chorujesz rzadziej i czujesz się zdecydowanie lepiej.

Woda z miodem daje kopa energii

Zaczynasz dzień od filiżanki kawy? Okazuje się, że jest alternatywa. Picie ciepłej wody z miodem świetnie pobudza. Jest to możliwe z wielu powodów. Jednym z nich jest możliwość uniknięcia odwodnienia. Podczas snu tracimy wodę, a nasz organizm jest bardzo wrażliwy na wszelkie niedobory. Już nieznaczne braki objawiają się pod postacią znużenia, zmęczenia i senności.

woda z miodem

Ma działanie odmładzające

Miód to ważny przeciwutleniacz, który chroni przed destrukcyjnym wpływem wolnych rodników mających negatywny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także na kondycję całego naszego ciała. Wolne rodniki odpowiadają za wystąpienie wielu przewlekłych chorób. A dodatkowo to właśnie one odpowiadają za szybsze starzenie, ziemistą, zmęczoną cerę i to one odbierają nam urodę jak mało co.

Woda z miodem pomaga w odchudzaniu

Możesz być zaskoczona, ale wypicie ciepłej wody z miodem o poranku ma świetny wpływ na sylwetkę. To dość dziwne, biorąc pod uwagę, że miód jest bogatym źródłem węglowodanów. Jednak tylko pozornie to niemożliwe.

Cukier w miodzie to naturalne źródło cukrów, które dostarcza dobrych kalorii. Nie są to “zapychacze” typowe dla innych słodzików. Innymi słowy, za słodkim smakiem kryją się cenne wartości. Dodatkowo woda z miodem stabilizuje poziom cukru we krwi. Niektóre badania sugerują, że efekt synergiczny glukozy i fruktozy sprawia, że po spożyciu cukru występuje niska odpowiedź glikemiczna po spożyciu miodu. Mimo to osoby chore na cukrzycę powinny zachować ostrożność w trakcie spożywania.

Słodki napój o poranku zaspokaja ochotę na słodycze. W dłuższej perspektywie, jak pokazują badania, może ograniczyć podjadanie słodkich przekąsek.

Wspomaga działanie układu trawiennego

Nic tak nie utrudnia odchudzania jak zaparcia i wzdęcia. To one sprawiają, że czujemy się ciężkie i nieatrakcyjne. Picie każdego poranka ciepłej wody z miodem usprawnia działanie układu trawiennego.

Dzięki temu, że miód ma działanie antyseptyczne zmniejsza zakwaszenie żołądka, poprawia wydzielanie śluzu w jelitach. Działanie nawodniające sprawia, że ułatwia wypróżnianie i chroni przed zaparciami.

Wypłukuje toksyny

Czy wiesz, że za tycie i problemy z cerą mogą odpowiadać toksyny? Niestety bardzo trudno ich uniknąć – są wszędzie, w powietrzu, w glebie, w pożywieniu. Picie wody z miodem ułatwia ich usunięcie z układu pokarmowego i wspomaga powrót do równowagi.  Jeśli dodasz odrobiny soku z cytryny do wody z miodem, uzyskasz jeszcze lepsze efekty. W ten sposób zwiększysz produkcję moczu i wspomożesz działanie detoksykujące wątroby.

14 KOMENTARZE

  1. Pije od czterech lat wodę z sokiem z połowy cytryny. Nie lubię miodu więc tylko dolewam nieco ciepłej wody ale moja mam pije z miodem. Tak zaczynamy dzień :

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj