Czy jesteś pewna, że pijesz wystarczająco dużo wody?

1

Ból głowy, senność, osłabienie, brak energii, głód, szybsze starzenie skóry, głębsze zmarszczki – to tylko niektóre objawy odwodnienia. Możesz źle się czuć, bo pijesz niewystarczającą ilość wody. Narzekać na zmęczenie, senność i brak energii, widzieć w lustrze głębsze zmarszczki i przygaszony wygląd i to wszystko z powodu braków wystarczającej ilości wody.

Powiesz, że pijesz wodę codziennie. Ale czy na pewno tyle, ile potrzebujesz? O ile latem zazwyczaj naturalnie nawadniamy organizm, o tyle zimą mamy z tym problem. Podobne wnioski przynoszą statystyki – Polacy piją za mało wody.

Kawa i herbata odwadnia?

Każdego dnia miliony osób na całym świecie z wielką chęcią sięga po kawę lub herbatę do picia. Wszystko z powodu kofeiny, która obecna jest w obu napojach. Wykazuje ona działanie pobudzające, dodaje energii i poprawia skupienie. Czy jednak niesie ze sobą jakieś zagrożenia?

Na pewno uzależnia. Jednak czy to wszystko? Okazuje się, że może odwadniać, z powodu obecności kofeiny i działania moczopędnego. Czy to realne zagrożenie? Na szczęście sama kawa raczej nas nie odwodni, chyba, że wypijemy jej naprawdę dużo (około 5 filiżanek mocnej kawy).  Podobnie herbata, która nie dość, że dobrze smakuje, to dostarcza cennych składników odżywczych. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz kawy i herbaty powinnyśmy sięgnąć po wodę, bo to właśnie ona nawadnia nasz organizm najlepiej.

woda

Dlaczego należy pić wodę?

Nasze ciało składa się w 60- 70% z wody. Nie jest zaskakujące, że bez wody nie ma życia, odgrywa ona kluczową rolę, a jej picie jest ważne przez cały rok, niezależnie od pogody na zewnątrz. Woda buduje każdą tkankę i każdą komórkę naszego ciała, jest niezbędna do wszystkich procesów przebiegających w organizmie. Niestety nasze ciała nie potrafią magazynować dużej ilości wody, musimy codziennie pić. Przeżycie bez wody jest bowiem możliwe tylko przez kilka dni (bez jedzenia – miesiąc).

Dlaczego warto pić wodę? Woda:

 • ma zero kalorii,
 • działa oczyszczająco,
 • poprawia metabolizm,
 • może zmniejszyć apetyt,
 • picie wody na 20 minut przed posiłkiem pozwala zmniejszyć wielkość spożytej porcji,
 • woda reguluje ciśnienie krwi,
 • zapewnia odpowiednie nawilżenie i napięcie skóry,
 • umożliwia funkcjonowanie całego ciała i wszystkich organów.

A dlaczego warto pić dobrą wodę?

Można uznać, że woda to woda i nie ma znaczenia, co pijemy. Okazuje się jednak, że eksperci mają odmienne zdanie. Choć niektórzy nie widzą różnicy, to jest ona znacząca.

Ostatnio miałam przyjemność pić wodę ID’EAU – jest to woda z Polski, od polskiego producenta.

Lubię propozycję od polskich producentów! Bardzo trzymam kciuki za to, co nasze, polskie!

Wracając jednak do wody…Przyznam, że bardzo spodobała mi się butelka. 650 ml, dość nietypowa pojemność i te wgłębienia w fakturze, idealnie wygodne do trzymania. Poza tym dobrze to wygląda. Na opakowaniu jest napisane, że woda jest:

niegazowana, niskozmineralizowana, częściowo odgazowana, nienasycona dwutlenkiem węgla, woda odpowiednia dla diety ubogiej w sód.

Woda ID’EAU pochodzi z ujęcia 2z (nadal czytam z opakowania), położonego w miejscowości Borucin u wylotu Bramy Morawskiej.

 

Od producenta dowiedziałam się, że woda:

 • kilkakrotnie lepiej nawadnia niż inne wody dostępne w handlu – struktura niezgrupowanych cząsteczek,
 • lepiej stymuluje metabolizm niż inne dostępne na rynku wody – zawartość tlenu do 15 mg/l,
 • odkwasza organizm – pH nawet 8,0.

Czy tak się dzieje? Nie wiem.

To, co wiem na pewno, to, że woda dobrze smakuje, świetnie się po niej czuję i…podoba mi się ta butelka, w której jest sprzedawana. 🙂 I tyle mi wystarczy.

Woda ID’EAU pozostanie ze mną na pewno na dłużej, będę ją piła zamiennie z kranówką, którą chętnie wlewam do specjalnych butelek filtrujących. Czasami warto mieć przy sobie dobrej jakości wodę w butelce plastikowej, szczególnie poza domem, tam, gdzie nie jesteśmy pewne jakości wody z wodociągów.

A Wy, pamiętacie o tym, żeby pić codziennie wodę? Jaką wodę lubicie najbardziej?

Zapraszam na strony Wody ID’EAU – tu i tutaj.

Chcesz wypróbować wodę ID’EAU? Na hasło “kobietytomy“, otrzymasz 15% rabatu na cały asortyment sklepu internetowego www.ideau.pl/sklep.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj