Łagodna i bezpieczna dla skóry, a do tego tania. Mąka ziemniaczana. To jeden z najlepszych domowych kosmetyków. Może nam pomóc w wielu sytuacjach. Dlaczego maseczka z mąki ziemniaczanej to dobry pomysł? I kiedy warto ją stosować?
Na co maseczka z mąki ziemniaczanej?
Mąka ziemniaczana jest uniwersalna. Sprawdza się w przypadku osób borykających się z nadmierną potliwością, jest idealna na odparzenia, trądzik, nadprodukcję sebum, przebarwienia. Spłyca zmarszczki i pozwala poprawić kondycję skóry dojrzałej. Może także doskonale poprawiać kondycję włosów.
- Pomaga pozbyć się plam, śladów na skórze i przebarwień.
- Zmniejsza stany zapalne, także w przebiegu alergii.
- Opóźnia starzenie skóry.
- Pomaga ograniczyć opuchliznę pod oczami.
- Jest genialna i ma mnóstwo zastosowań!
Maseczka z mąki ziemniaczanej zamiast suchego szamponu
Włosy nie są zbyt świeże? Potrzebowałyby umycia, ale nie ma na to czasu? Doskonale sprawdzi się maseczka z mąki ziemniaczanej. Wystarczy nanieść odrobinę na włosy, a mąka szybko zbierze nadmiar sebum i poprawi wygląd włosów. Efekt odświeżenia fryzury natychmiastowy!
Wszystko zależy od dodatków
Mąka ziemniaczana ma to do siebie, że doskonale łączy się z innymi dodatkami i w zależności od ich wyboru może sprawdzać się na skórze:
- dojrzałej,
- potrzebującej nawilżenia,
- trądzikowej, podatnej na niedoskonałości,
- z przebarwieniami.
Świetnie wpływa też na włosy – nawilżając je i odżywiając.
Maseczka z mąki ziemniaczanej na skórę – wzmacniająca
Chcesz wzmocnić, nawilżyć skórę, a jednocześnie rozjaśnić przebarwienia? Połącz 2 łyżki mąki ziemniaczanej z 2 łyżkami miodu i sokiem z cytryny. Dobrze wymieszaj wszystkie składniki, nałóż na oczyszczoną skórę twarzy i szyi, pozostaw na 15 minut i zmyj.
Maseczka ziemniaczana na trądzik
Po jednej łyżce mąki ziemniaczanej, soku pomidorowego i miodu.
Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki. I nałóż na oczyszczoną skórę. W ten sposób pomożesz skórze, zadziałasz antybakteryjne, oczyścisz pory. Dostarczysz skórze antyoksydanty, które ją wzmocnią i wyraźnie poprawią jej wygląd.
Maseczka z mąki ziemniaczanej na tłustą skórę
3 łyżki mąki ziemniaczanej,
1 łyżka płatków owsianych,
2 łyżki mleka,
1 łyżeczka soku z cytryny
Wszystkie składniki łączymy i nakładamy na oczyszczoną twarz. Pozostawiamy na niej na 30 minut, na koniec myjemy skórę ciepłą wodą.
Maseczka ziemniaczana na zmarszczki
Sięgnij też po maseczkę z mąki ziemniaczanej, która nawilża skórę i spłyca zmarszczki. Przygotujesz ją w prosty sposób.
Wystarczy, że połączysz:
3 łyżki mąki ziemniaczanej,
5-6 łyżki mleka,
4 krople gliceryny
Wszystkie składniki mieszamy i nakładamy na oczyszczoną skórę. Pozostawiamy maseczkę przez 15 minut.
Liczy się skład
Tak doskonałe działanie mąki ziemniaczanej jest możliwe z uwagi na jej skład: bogactwo witamin i minerałów. Mąka ziemniaczana zawiera witaminę C, B1, B6, B3, PP, E, kwas foliowy, żelazo. Działa silnie przeciwutleniająco, dlatego pozwala uzyskać promienną i gładką skórę.
Maska ziemniaczana na włosy
Ostatnio mnóstwo uwagi zebrała także maska ziemniaczana na włosy – tani i doskonały sposób na wzmocnienie włosów, nawilżenie ich i poprawę ich wyglądu. Po zastosowaniu maseczki włosy są miękkie i gładkie. Maseczka nie obciąża włosów, jest idealna dla każdego. Także dla posiadaczki cienkich i rzadkich włosów.
Jak nałożyć mąkę ziemniaczaną na włosy? To bardzo proste! Wystarczy wymieszać 2 łyżki ulubionej odżywki z 1 łyżką mąki ziemniaczanej. Nakładamy na włosy, omijając skalp i zmywamy po 30 minutach.
Nie musisz od razu przygotowywać maski, możesz wypróbować płukankę z mąką ziemniaczaną. Wystarczy, że dodasz do chłodnej wody łyżkę mąki ziemniaczanej i przepłuczesz nią włosy, efekt to gładsze i łatwiejsze w układaniu kosmyki.
Dla kogo maseczka z mąki ziemniaczanej na włosy?
- Na cienkie włosy,
- rozdwojone końcówki,
- fryzurę pozbawioną blasku,
- szorstkie, łamliwe włosy, puszące,
Systematyczne nakładanie mąki ziemniaczanej na włosy zapewni nam mocniejsze, zdrowsze, gładsze i bardziej lśniące kosmyki.
Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej maseczce, ale na pewno wypróbuję skoro ma tak szerokie spektrum zastosowania.