Morwa biała pozwala zmniejszyć ochotę na słodycze?

3

Herbata  z morwy białej ma delikatny smak, łatwy do zaakceptowania. Można ją bez problemu przygotować w domu. Wystarczy kilka chwil. Czy warto? Na pewno tak. Morwa biała pozwala zmniejszać ochotę na słodycze. Dzięki niej jesteśmy w stanie jeść mniej i obserwować spadek wagi ciała. Jak to działa?

Morwa biała i jej działanie

Morwa biała znana jest pod różnymi nazwami: Chińska biała morwa, Chi Sang, Chin Sang, Morwa zwyczajna, Morwa egipska, Herbata Mon, Mora, Moral Blanco. Pochodzi z Chin i stanowi smaczne pożywienie dla jedwabników.

Morwa biała nazywana jest złotem. Wykorzystuje się bowiem jej sproszkowane liście, a także owoce – w postaci surowej lub ugotowanej. Roślina znalazła zastosowanie w leczeniu:

  • cukrzycy,
  • wysokiego ciśnienia krwi,
  • przeziębienia i jego objawów,
  • bóli mięśni, stawów,
  • zapalenia stawów,
  • zaparć,
  • bóli i zawrotów głowy,
  • wypadanie włosów i przedwczesne siwienie.

morwa biała

Morwa biała pozwala zmniejszyć ochotę na słodycze?

Zastosowanie morwy białej pozwala na stabilizację poziomu cukru we krwi. Badania pokazały, że przyjmowanie 1 grama sproszkowanego liścia morwy białej trzy razy dziennie przez 4 tygodnie pozwoliło obniżyć poziom cukru we krwi o 27%. To dużo, bo lek na cukrzycę – Gliburyd – pozwala obniżyć tę wartość jedynie o 8%! Znacząca różnica, prawda?

Wysoki poziom cukru we krwi oraz nagłe wahania tej wartości pobudzają łaknienie. Sprawiają, że organizm w naturalny sposób dąży do ustabilizowania tej wartości. A to niestety rozpoczyna sekwencję niekorzystnych konsekwencji.

Mamy ochotę na słodkie, bo po zjedzeniu pokarmu bogatego w cukier doszło do gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi, a następnie spadku. Znowu zatem sięgamy po słodką przekąskę. Jednak to pomaga na chwilę. Morwa biała pozwala przerwać ten negatywny trend, poprzez ustabilizowanie poziomu cukru we krwi.

Jak dokładnie działa morwa biała?

Morwa biała spowalnia rozkład cukrów w jelicie, dzięki temu są one wolniej wchłanianie do krwi. W konsekwencji można utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi.

Badania pokazały, że morwa biała jest bezpieczna w stosowaniu. Jednak jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące jej działania, warto skonsultować się z lekarzem. Ostrożność powinny zachować zwłaszcza osoby przewlekłe chore.

Morwę białą kupimy w sklepie zielarskim, możemy też dostać ją w postaci wygodnych torebek do parzenia herbaty w markecie.

Znacie? Lubicie?

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj