Poczuj klimat spa w domu dzięki tym pomysłom!

1
Obecne czasy wymagają ciągłego życia w biegu, przez co znalezienie chwili tylko dla siebie może stanowić nie lada wyzwanie. Narastające zmęczenie i stres nie wpływają jednak dobrze na organizm, mogą przełożyć się również na mniej efektywne wykonywanie obowiązków. Warto więc odnaleźć czas na relaks i urządzenie domowego spa. Sprawdź, w jaki sposób odprężyć ciało i umysł.

Jak przygotować domowe spa?

Domowym ośrodkiem spa powinna być przede wszystkim wanna, w której można wziąć odprężającą kąpiel. W tym celu sprawdzi się świetnie wanna wolnostojąca. Samo słowo „spa” jest akronimem łacińskiego wyrażenia „sanitas per aquam” – zdrowie dzięki wodzie. Łazienka może więc stać się prawdziwym gabinetem odnowy biologicznej. Jeśli nie jesteś szcześliwym posiadaczem wanny, moze to odpowiedni czas na remont? Najpierw należy jednak zarezerwować czas wyłącznie dla siebie, w którym nie będzie miejsca na myślenie o obowiązkach. Warto poinformować domowników o swoich zamiarach, by wiedzieli, że w tym czasie nie powinni przeszkadzać. Samo planowanie spa w domu może być przyjemne. O odpowiednie kosmetyki i elementy warto zadbać z wyprzedzeniem. Poza łatwo dostępnymi produktami, takimi jak żel do kąpieli, przydadzą się:

  • świece tworzące zmysłową atmosferę,
  • naturalne olejki eteryczne odprężające ciało,
  • kominek zapachowy,
  • spokojna muzyka,
  • miękki i delikatny ręcznik do użycia po kąpieli.

Należy pamiętać też o wyciszeniu lub najlepiej wyłączeniu telefonu, by niczym się nie rozpraszać.

Jak powinna wyglądać kąpiel w domowym spa?

Podstawą dobrej kąpieli jest odpowiednia temperatura wody. Najlepszy efekt relaksu można osiągnąć dzięki temperaturze 34-38 stopni Celsjusza. Cieplejsza woda mająca 38-42 stopnie działa usypiająco. Chłodniejsza natomiast pobudza, a również nie jest to efekt, do którego dąży się w domowym spa. Dobrym pomysłem może okazać się kąpiel w płatkach róży. Pozwoli ona się wyciszyć i ukoić zmysły. Olejek różany ma nie tylko piękny zapach, ale również właściwości pielęgnacyjne i aromaterapeutyczne. Po takiej kąpieli skóra będzie nawilżona, przywrócone zostanie jej naturalne pH, a umysł zostanie wprowadzony w stan relaksu. Kąpiel w płatkach róży przygotowuje się następująco:

  1. Do wanny napuść gorącej wody.
  2. Następnie dolej około 25 ml gliceryny i mieszaj wodę ręką, by dobrze się rozpuściła.
  3. Kolejny etap to wsypanie opakowania (25 g) suszonych płatków róży.
  4. Na koniec możesz wlać nieco ulubionego olejku eterycznego.

Załącznik:
Poczuj klimat spa w domu dzięki tym pomysłom! 1.jpg

Peeling ciała przed kąpielą

Przed relaksującą kąpielą warto zadbać o oczyszczenie skóry. Dzięki peelingowi substancje aktywne lepiej wnikną w głąb naskórka. Dodatkowo ujędrni on ciało. Można skorzystać z gotowych kosmetyków lub stworzyć taki produkt samodzielnie. Sklepowe peelingi powinny być gęste i silnie złuszczające. Do nóg, szczególnie przed depilacją, polecane są te na bazie soli lub cukru. Warto wykorzystać je także na pośladki, jako element walki z cellulitem, oraz na stopy. To właśnie z wymienionych składników można stworzyć też domowy peeling. Inne pomysły to kosmetyk na bazie zmielonej, zaparzonej wcześniej kawy, oliwy i cynamonu lub zalanych gorącą wodą płatków owsianych i miodu.

Podsumowanie

Znalezienie chwili dla siebie jest konieczne, by móc w efektywny sposób wykonywać swoje obowiązki. Warto od czasu do czasu zorganizować własne domowe spa, które odpręży ciało i umysł.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj