Wspaniali ludzie mają te 3 cechy. Teoria Adama Smitha

1

Adam Smith to ekonomista i filozof. Autor książki „ Teoria uczuć moralnych”, w której wysuwa wniosek, że wspaniali ludzie mają trzy ważne cechy, które czynią ich osobami niesamowitymi, godnymi naśladowania, pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Oto 3 ważne cechy według Smitha. Masz je wszystkie?

Kolejność wymienionych niżej cech nie jest przypadkowa. Posiadanie pierwszej z nich jest niezbędna do wykształcenia drugiej i ostatniej.

wspaniali ludzie

Przezorność

Przezorność to cecha niezbędna, która przydaje się w domu i w pracy. Przezorny zawsze ubezpieczony. To osoba, która umie zadbać o siebie i swoich bliskich.

Wiesz, co może się stać, jak maksymalizować zyski i jak minimalizować ryzyko, jak dbać o bezpieczeństwo, czego nie robić, a o co zabiegać, co jest warte uwagi, a na co nie warto marnować czasu. Pozwala podejmować mądre decyzje, żeby chronić się przed trudnościami i pułapkami.

Sukces zależy od przezorności. Osoby, które potrafią przewidzieć, że sytuacje nie pójdą po ich myśli, są w stanie się również zabezpieczyć przed niekorzystnym obrotem spraw. Idzie im w życiu po prostu lepiej.

Sprawiedliwość

By żyć szczęśliwie wśród innych osób, trzeba być sprawiedliwym. Zasady powinny dotyczyć wszystkich, takie same, niezależnie, ile dana osoba ma pieniędzy i w jakiej rodzinie przychodzi na świat.

To dlatego Temida trzyma wagę i ma zasłonięte oczy. Zasady mają być równe dla wszystkich – to jest właśnie sprawiedliwość, która jest kluczowa dla budowania dobrego społeczeństwa. To dzięki sprawiedliwości możesz realizować plan i spełniać marzenia.

Życzliwość

Osoby naprawdę szczęśliwe są życzliwe. Nie muszą zniżać się do poziomu umniejszania innym, krytykowania, podcinania skrzydeł.

Ludzie o wielkim charakterze wiedzą, że czynienie dobra jest kluczowe, pomoc i wspieranie innych to nie tylko obowiązek, ale także nasz sposób, by przetrwać w trudnych czasach. Im hojniej zasiejemy, tym więcej zbierzemy. Nic nie dzieje się bez przyczyny, jest akcja i jest reakcja.

Jeśli jesteś przezorna, dbasz o siebie i rodzinę. Ta cecha jest Ci potrzebna, by być sprawiedliwą, nie oceniać, patrzeć na innych z życzliwością. Wszystkie razem sprawiają, że jesteś wartościowym człowiekiem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj