Życie to sztuka wyboru, ale takiego wyboru nigdy nie dokonuj

1

W życiu trzeba decydować. Codziennie. Zaczynając od takich banalnych kwestii – jak co zjeść na kolację i jaką bluzkę założyć, a kończąc na dużo poważniejszych. Czego się uczyć, gdzie pracować, z kim spędzać czas. Są jednak wybory, których nigdy nie należy dokonywać. To decyzje, które po prostu zawsze kończą się źle.

W życiu trzeba wybierać. muzykę, książkę, posiłek, ubrania, ale też ludzi i relacje.

Niektórzy odczuwają stres przed decydowaniem. Bo co jeśli zdecyduje się na jedno, a to drugie okaże się dla mnie lepsze? Co jeśli się pomylę? Wybieranie to branie odpowiedzialności za swój los. To stawianie kropki nad i. A to wymaga odwagi. Nie każdy z nas ją ma w sobie.

Jakiego wyboru nie należy nigdy dokonywać?

Wybory mają to do siebie, że bywają dobre i czasami nietrafione. Problem w tym, że kiedy ich dokonujemy, to nie zawsze mamy świadomość konsekwencji. Poza tym nie wszystko da się przewidzieć. Czasami rzeczywistość niestety nas niemiło zaskakuje. Tak bywa. I trzeba się z tym pogodzić.

Ważne, żeby uczyć się na własnych błędach i wyciągać lekcję.

Jest jednak jeden typ decyzji, od których należy trzymać się z daleka. Jaki?

Nigdy nie pozwól, byś była czyjąś drugą opcją. Zabawką do pocieszenia, alternatywą, gdy ta pierwsza opcja zawodzi. Gdy jesteś stawiana ciągle na drugim miejscu, to czas przejrzeć na oczy. Zasługujesz na więcej.

Nie decyduj się na życie w cieniu kogoś innego. Wyjdź na słońce, pozwól sobie na pełną radość. To kwestia szacunku do samej siebie.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj