Bo zdrowie jest w życiu najważniejsze?

3

Im mam więcej lat, tym bardziej doceniam zdrowie. Już nie udaję, że jestem nieśmiertelna, czy że wizja końca mnie nie dotyczy, że mam mnóstwo czasu przed sobą. Towarzyszenie w ostatnich dniach bliskich osób uświadomiło mi, że życie jest kruche. Jako ludzie z wiekiem znikamy, tracimy siły i odchodzimy. Nie mamy gwarancji na nic. Każdy nowy dzień to dar, którego nie wszyscy doświadczają. Jednak paradoksalnie ta świadomość nie wywołuje we mnie już wielkiego lęku, przeciwnie – daje mnóstwo motywacji, by żyć jeszcze sensowniej. Teraz, bo nic innego nie jest ważne.

 zdrowie

Czym jest zdrowie?

Zdrowie to dla jednych brak choroby. Dla innych coś więcej – świadome, dobre życie, z poczuciem, że jest się w odpowiednim miejscu i robi dokładnie to, do czego się zostało stworzonym.

Byle zdrowie było, to reszta już będzie.

Nie marnuj życia

Zdrowie jest najważniejsze. Bez zdrowia nie damy rady funkcjonować, wszystko przestaje mieć znaczenie, gdy coś boli. Skupiamy się w naturalny sposób właśnie na tym, co nam dolega. Im mocniejszy dyskomfort, tym mniejsza chęć do działania poza obszarem zdrowia. W momentach choroby w naturalny sposób skupiamy naszą energię na tym, by ją pokonać. Nic innego nie liczy się tak bardzo. Dlatego mówimy, że zdrowie jest najważniejsze.

Doceń to, co ważne

Zdrowie błyskawicznie weryfikuje nasze przekonania. Gdy coś się z nim dzieje, natychmiast nasza skala priorytetów się zmienia. Koncentrujemy się na naszym samopoczuciu. Bardziej uważnie patrzymy na bliskie osoby, poświęcamy im więcej uwagi.

Gdy dostajemy pstryczek od losu w postaci choroby – pokorniejemy. Często ustawiamy się do pionu. Weryfikujemy wcześniejsze postawy.

89% Polaków uważa, że zdrowie jest jedną z trzech najważniejszych rzeczy w życiu, 66% uważa, że najważniejszą. 23% wskazuje, że najważniejsza jest rodzina i zdrowie rodzinne.

Liczy się nie tylko nasze osobiste zdrowie, ale też zdrowie naszych bliskich. Gdy je tracimy, wszystko inne odchodzi w cień.

Jak dbać o zdrowie po 40?

Jeśli chcesz się długo cieszyć zdrowiem, to najwyższa pora, by dobrze o siebie zadbać:

  • stosuj zróżnicowaną dietę, bogatą w witaminy i minerały,
  • znajdź sposób na stres,
  • wysypiaj się,
  • wykonuj badania kontrolne.

 

Przeczytaj – jak dbać o zdrowie po 40.

Jak dbać o zdrowie po 40.? O tym powinnaś wiedzieć

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj