Cechy, po których poznasz typa spod ciemnej gwiazdy

6

Byłoby fantastycznie, gdybyśmy nigdy nie myliły się w stosunku do ludzi. I zawsze wiedziały komu zaufać, a od kogo trzymać się z daleka. Niestety nie ma tak łatwo. Bywa, że błądzimy i tracimy czas na ludzi, którzy na to nie zasługują. Jak się przed tym chronić? Oto kilka sprawdzonych sposobów. Czyli o tym, jak poznać szybciej niż później typa spod ciemnej gwiazdy.

Obserwuj, co mówi i co robi

Chcesz poznać drugą osobę? Obserwuj ją. Słuchaj nie tylko słów, ale przede wszystkim obserwuj gesty i zachowania. I nie bagatelizuj podpowiedzi, które płyną z głębi serca.

Szczególnie zastanawiające powinno być to, kiedy on po tygodniu mówi, że kocha, po miesiącu się oświadcza, ciągle daje prezenty. Bombardowanie miłością i niepozostawianie miejsca na oddech powinno niepokoić. Szybkie angażowanie i stawianie na piedestał – również. Ciągłe dzwonienie pod pretekstem martwienia się – także. Może to nic takiego, ale…bywa sygnałem ostrzegawczym. Podobnie, jak wtedy, kiedy ciągle jest w pracy, nigdy nie ma czasu, ale zapewnia o gorącym uczuciu.

Jak zachowuje się w stosunku do rodziny, dzieci, zwierząt

Zobacz, czy to ciepła osoba, empatyczna, pomocna. A może szybko się irytuje i niecierpliwi? Jak traktuje osoby słabsze, od których niczego nie może zyskać? Co myśli o tych, którzy nie są w stanie mu pomóc? Gardzi nimi, ośmiesza ich czy traktuje ich z góry? Jak traktuje sprzedawcę, kelnera? No to znasz już odpowiedź.

Jeśli źle mówi o rodzinie, jest wiecznie pokrzywdzony, uważaj. Jeżeli słyszałaś, że jego byłe to ku…, bierz nogi za pas. Zawsze jest niewinny i nie umie przepraszać? W każdej sytuacji ma wytłumaczenie?  Nie pakuj się w taki związek!

Zmiany nastroju

Osoba, która powinna wzbudzić naszą czujność jest niestabilna emocjonalnie. Jednego dnia jest mocno zmotywowana, pełna energii, zaangażowana uczuciowo. Widzi przyszłość przez różowe okulary. Drugiego wieje od niej dystansem, nie jest pewna, zachowuje się jak obrażony książę. Jej nastrój z czasem może zmieniać się z sekundy na sekundę. Wystarczy drobnostka, nic nieznacząca sytuacja, która rozpoczyna ciąg przykrych zdarzeń.

Wszystko wie

Uważaj na zachowania pod tytułem – wszystko wiem, na wszystkim się znam, gdzie to ja nie byłem, czego nie doświadczyłem. I na “ja” mocno akceptowane w każdym zdaniu.

Upij go

Najlepszy sposób, by poznać drugą osobę to ….się z nią napić alkoholu. Wyskokowe trunki rozwiązują języki, sprawiają, że mniej kontrolujemy swoje zachowanie, hamulce puszczają. I wtedy nierzadko można się mocno zdziwić.

Zrób coś nie po jego myśli

Chcesz poznać prawdziwą twarz drugiej osoby? Zrób coś nie po jej myśli. Spraw, że się zezłości. W gniewie spadają maski i otwierają się oczy. Toksyczna osoba na sprzeciw reaguje agresją, obraża, atakuje.

Zabierz go do… babci

Masz w rodzinie sędziwą ciocię lub może babcię? Albo po prostu zaprzyjaźnioną starszą osobę? Może to dziwnie zabrzmi, ale…zabierz do niej faceta, który Ci się podoba. I obserwuj co się dzieje. Jak się zachowuje on, czy umie odnaleźć się w sytuacji, na ile łapie kontakt.

Po spotkaniu na pewno usłyszysz od starszej osoby, co myśli o Twoim wybranku. Posłuchaj, co mówi na jego temat. Często seniorzy widzą więcej i potrafią z perspektywy życiowego doświadczenia mądrze doradzić. Rzadko jednak chcemy ich słuchać. A to błąd.

Oczywiście nie ma pewności, że intuicja babcię nie zawiedzie, ale…mimo to warto posłuchać, co ma do powiedzenia.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj