Jak rozpoznać dobrą kosmetyczkę?

8

Jak myślisz, po czym poznać profesjonalistkę w dziedzinie kosmetyki? Jak powinna zachowywać się taka osoba i jakie mieć kompetencje? Marzy Ci się praca w tym zawodzie? Sprawdź koniecznie, czym musisz się wyróżniać!

Kwalifikacje i wiedza

Czy wiesz, jakie kwalifikacje posiada kosmetyczka, do której regularnie chodzisz? Czy w salonie można znaleźć informację na temat jej wykształcenia lub kiedykolwiek zapytałaś ją o to wprost? Zdecydowanie bezpieczniej jest korzystać z usług kogoś, kto ma ukończoną szkołę policealną i tytuł technika usług kosmetycznych niż kilkumiesięczny kurs. Różnica w programie kształcenia jest znaczna. Jeśli Twoja kosmetyczka jest profesjonalistką, na pewno dba o aktualizowanie swojej wiedzy i na bieżąco się doszkala. Możesz zapytać ją o kwestie dotyczące pielęgnacji cery: jej oczyszczenia, złuszczenia, nawilżenia i upiększania. Zwykle wie, jakich kosmetyków powinnaś używać do określonego typu skóry.

Dbałość o higienę zabiegów

Schludny i zadbany gabinet kosmetyczny to podstawa. Kosmetyczka dba również o higieniczny sposób przeprowadzania zabiegu, by nie doszło do zakażenia klientki lub klienta. Powinna dysponować materiałami jednorazowego użytku: igłami, rękawiczkami, gazikami, wacikami, szpatułkami, woskiem czy czepkami na włosy. Wszystkie blaty oraz narzędzia wielokrotnego użytku muszą być sterylizowane i dezynfekowane. Konieczne jest dokładne mycie rąk po każdym zabiegu.

kosmetyczka

Uprzejmość i skupienie na kliencie

W trakcie zabiegu kosmetyczka nie powinna plotkować ze współpracownikami, odbierać telefonu lub wykonywać jednocześnie innych czynności, które odciągają ją od pracy. Profesjonalistka skupi się na Tobie, wysłucha pytań, innymi słowy zadba kompleksowo o Twoje dobre samopoczucie. Najlepiej, jeśli jest to osoba lubiąca pracę z ludźmi, ciepła, kulturalna i empatyczna, ponieważ bez wątpienia będzie miała wielu stałych i oddanych klientów. Zabiegi powinny być źródłem odprężenia i zadowolenia, dlatego muszą być wykonywane delikatnie i dokładnie. Dla wzmocnienia efektu może wykorzystywać muzykoterapię i aromaterapię.

Dobre zorganizowanie i odporność na stres

Na co dzień kosmetyczka pracuje pod dużą presją czasu, dlatego musi być bardzo dobrze zorganizowana. Nie może przeciągać zabiegów, ponieważ za drzwiami czekają już kolejni klienci. Czasem zdarzają się również stresujące sytuacje, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie zasłabnie lub nie zacznie mieć pretensji, w końcu jej gabinet odwiedzają różni ludzie. W tej profesji liczy się dyskrecja, cierpliwość, uśmiech i wyrozumiałość. Kosmetyczka musi zadbać o pozytywną atmosferę w salonie.

8 KOMENTARZE

  1. Kosmetyczka musi być też osobą dyskretną – co się dzieje lub zostaje powiedziane w gabinecie, zostaje w gabinecie, a czasem trochę psychologiem… 🙂 To bym dorzuciła ze swojej strony – jako technik usług kosmetycznych.

  2. Dobra higiena to podstawa, żeby nie przenosić bakterii.
    Bardzo dobry post, teraz wiem na co zwrócić uwagę, jeśli kiedys bede się wybierać do kosmetyczki 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj