Z każdego chama wyjdzie w końcu cham. Jak poznać jego prawdziwą twarz?

26

W życiu możemy się maskować, udawać, postępować tak, by innym zamydlić oczy. Taktyka ta działa jednak tylko do pewnego momentu. W końcu każdy pokazuje swoją prawdziwą twarz. I często nie jest ona najpiękniejsza. Jak mówi bowiem ludowe powiedzenie: z każdego chama w końcu wyjdzie cham. Co zrobić jednak, by niepotrzebnie nie marnować czasu na kogoś małowartościowego, który doskonale się maskuje? Jak dobrze ocenić drugą osobę? Kiedy pokazujemy swoją prawdziwą twarz?

Przy rozstaniu

Podobno mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy, a nie jak zaczyna. To jedna z największych prawd, która jest jednak wyjątkowo bolesna….gdy dochodzi do momentu jej weryfikacji.

 

Problem bowiem w tym, że zobaczenie prawdziwej twarzy drugiej osoby dopiero przy rozstaniu to zdecydowanie za późno. W niczym nie pozwala uniknąć konfrontacji z dobrze maskującym się chamem i poświęceniu mu długich lat życia. Jak zatem ujawnić chama szybciej?

kto z chamem przestaje ten od chama dostaje.

Po czym poznasz, jaka jest naprawdę druga osoba?Poobserwuj, jak prowadzi auto

Styl jazdy może nam wiele powiedzieć o osobowości danego mężczyzny. Warto zatem na jednej z pierwszych randek poobserwować, jak zakochuje się w samochodzie. Niekoniecznie wtedy, kiedy ulica pusta i można jechać płynnie (choć wtedy można zobaczyć na przykład męską skłonność do szybkiej i ryzykownej jazdy, co nie zawsze jest seksowne), ale przede wszystkim w korku, gdy druga osoba zajeżdża drogę. Wiadomo wielu z nas wkurzy się, przeklnie, ale czy szybko zapomni? A może otworzy okno zrówna się z winowajcą i będzie mu wymyślał, groził? Tak, zdarzają się takie sytuacje. A może puszczą mu nerwy i wyjdzie z samochodu, by drugiemu kierowcy przemówić do rozsądku…Czy zachowa się rozsądnie, a może nieadekwatnie do sytuacji?

Nie wspominając o bardziej poważnych wydarzeń, kiedy zdarzy się kolizja na drodze czy po prostu ktoś przerysuje mu auto…

Prawdziwą klasę można pokazać w trudnej sytuacji. Wtedy jest bowiem wyjątkowo niełatwo się maskować.

Zrób coś nie po jej myśli

W myśl tego, co zostało napisane wyżej możesz postąpić też inaczej.

Wystarczy, że choć raz zrobisz coś wbrew mężczyźnie. Nieważne co wybierzesz, czy odmówisz wykonania przysługi, nie zgodzisz się pospieszyć z pomocą, nie przyjmiesz zaproszenia – cel jest jeden – zrobić coś nie po jego myśli. To najlepszy test, który w kilka chwil pokaże Ci, z kim naprawdę masz do czynienia.

Warto obserwować drugą osobę, gdy musi mierzyć się z sytuacją dla niej niekomfortową. Jak się zachowa? Czy od razu wpada w złość? Czy daje Ci przyzwolenie, by postępować tak, jak sama tego sobie życzysz? A może całkowicie traci nad sobą kontrolę? Wyzywa, kłoci się, obraża?

Nawet jeśli po czasie mężczyzna przemyśli sytuację i zacznie Cię przepraszać – to, jak się zachował, to ważny sygnał, który pokazuje, z kim naprawdę masz do czynienia.

Gdy nie masz nic do zaoferowania

To, jak mężczyzna traktuje drugą osobę, od której absolutnie nie może nic uzyskać, dużo mówi o nim samym. Test pod tytułem – co mi możesz dać – to papierek lakmusowy każdej relacji z prawdziwym chamem.

Prawdziwy cham jest mistrzem maskowania. Jeśli będzie mu zależało na rzeczach, które masz lub które ma inna osoba, zrobi wszystko, by je uzyskać. Ukryje słomę w butach, nauczy się dobrych manier, pogryzie do krwi język…Jeśli będzie miał świadomość, że w jakimś sensie jesteś dla niego cenna, kontaktując się z Tobą, będzie potulny jak baranek.

Spróbuj doprowadzić do wrażenia, że cham od Ciebie nic nie zyska, od razu poznasz jego prawdziwe oblicze. Nic nie mogę Ci dać. Pokaż mi, jaki jesteś naprawdę…

Zobacz, jak traktuje inne osoby, jak wypowiada się o najbliższych. To więcej powie Ci o nim niż o jego otoczeniu.

26 KOMENTARZE

  1. na początku praktycznie nie da się tego dostrzec. nawet jeśli mamy takie podejrzenia, i tak będziemy żyły w przekonaniu, że “on na pewno jest inny”. człowiek musi sam to przerobić, doświadczyć w życiu pewnych sytuacji. pozdrawiam ciepło!

  2. Nie ma nic lepszego jak ,,cicha obserwacja” w zwykłym życiu. Czasem lepiej żeby o tym chamie przekonać się wcześniej, niż gdy będzie za późno. Niestety są faceci, którzy potrafią oczarować i udawać kogoś innego do momentu osiągnięcia swojego celu – później wychodzi wszystko na jaw

  3. No coś w tym jest, faktycznie czasami niektóre relacje są nawiązywane tylko ze względu na to, że ktoś ma w tym jakiś ukryty cel, nie jest to bezinteresowna relacja. Jednak pierwszy punk – zachowanie po rozstaniu – to strzał w 10! Jeżeli ktoś po rozstaniu źle wyraża się na temat byłej czy to dziewczyny czy pracownika czy choćby zwykłego znajomego, to już jest coś nie tak. Zupełnie tak samo może postąpić z nami, jak nagle coś się takiej osobie nie spodoba…

  4. Mialam nieprzyjemność przeżyć krotka taka historię zdokladnie jak w artykule, 3 miechy otwierania coraz szerzej oczu i żegnaj misiu, jak powiedział klasyk ?

  5. Podziwiam Was, ja niestety nie potrafię być tak silną kobietą, zanim go poznałam byłam stanowcza, ze swoimi zasadami, wartościami, takich mężczyzn zawsze na dystans, aż tu trafiłam na tak silną osobowość, że tkwię w tym zakochaniu z klapkami na oczach i przekonaniu, no przecież on taki nie jest. Zastanawiam się gdzie jest granica, czy w ogóle istnieje ?

    • Koboeta potrzebuje 3 miesiace od rozstania, by jej przeszlo zauroczenie. Natomiast mezczyzna tak po ok 3 miesiacach chce wracac i kontynuowac. Natura zaplanowala to idealnie. Jezeli czujesz sie zle w relacji, wystarczy zorganizowac sobie 3 miesiace detoksu, kurs, nowi znajomi itp. Poprosic o przerwe, nie pisac, nie kontaktowac sie z nim. A tak poza tym, to nie warto wskakiwac w miniowy i obcisle szmatki, jesli sie szuka kogos normalnego. Nie warto tez odbijac mezczyzn innym kobietom, bo ogromne szanse, ze skonczysz jak poprzedniczka. Warto czekac i sie rozgladac. W kazdym wieku mozna spotkac wlasciwa osobe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj