Menopauza może trwać nawet 10 lat. Jak przetrwać ten trudny czas?

6

Menopauza to naturalny etap życia. Nie powinna powodować przykrych objawów, tymczasem właśnie tak się dzieje. Badacze podchodzący do tematu holistycznie, twierdzą, że tak jest, ponieważ zbyt daleko odeszliśmy od natury. Dlatego to właśnie do niej –  do natury –powinniśmy się zwrócić, by menopauzę przechodzić spokojnie i szczęśliwie. Okazuje się bowiem, że naturalne metody walczące z przykrymi objawami menopauzy dają niesamowite efekty. Doświadczenie wielu kobiet na całym świecie potwierdza, że to naprawdę może działać. Dlaczego zatem nie spróbować? I nie zaufać naturze?

Na końcu tego artykułu znajduje się informacja, jak wziąć udział w całkowicie bezpłatnej akcji i otrzymać zestaw składający się z naturalnych suplementów diety na menopauzę.

Menopauza to długi proces

Menopauza to proces rozłożony na etapy. Przechodzenie jajników w stan uśpienia potrzebuje bowiem czasu. W praktyce wszelkie hormonalne zmiany i towarzyszące im objawy mogą trwać nawet 10 lat (!)

10 lat przykrych symptomów, niepewności, zagubienia, wahań nastroju, poczucia osamotnienia i braku kontroli nad swoim życiem. Po prostu koszmar!

Czy Matka Natura jest złośliwa, że doświadcza tak bardzo nas, kobiety? Czy menopauza musi naprawdę tak mocno dawać nam w kość?

No nie. Potwierdzają to doświadczenia naukowców, ale również kobiet, które przechodzą menopauzę łagodnie. Jest to w ich przypadku po prostu kolejny etap w życiu i nic więcej. Bez dramatów, rozdrażnienia, uderzeń gorąca, potów i bezsenności. Jak to możliwe?

Po pierwsze sporo zależy od tego, co myślimy o menopauzie. Spokojne podejście do zmian w ciele, akceptacja tego, co się dzieje, dbanie o siebie, pomagają. Po drugie liczy się styl życia, dieta, oraz to jak bardzo o siebie dbamy. Niebanalny wpływ mają również niedobory żywieniowe i to, czy umiemy je usuwać w mądry sposób dobrymi suplementami diety.

Jakie składniki minimalizują objawy menopauzy?

Natura jest mądra. Doświadcza nas, ale daje też remedium na nasze problemy. Warto z niej zatem mądrze czerpać.

Najlepsze składniki na menopauzę to:

  • izoflawonoidy pochodzące z czerwonej koniczyny – bogate źródło fitoestrogenów o działaniu podobnym do estrogenów. Gdy poziom estrogenów wraz z menopauzą spada, koniczyna czerwona pomaga zapobiec negatywnym skutkom tego procesu. Naturalnie wspomaga pracę układu hormonalnego, dostarczając składniki o działaniu podobnym do ludzkich hormonów. W konsekwencji można minimalizować problemy typowe dla menopauzy – uderzenia gorąca, nadmierne pocenie, drażliwość. Poza tym czerwona koniczyna pozwala dbać o profil lipidowy kobiety, chroniąc tym samym przed chorobami układu sercowo-naczyniowego. To badanie (klik) pokazało, że kobiety stosujące czerwoną koniczynę na menopauzę nie miały skutków ubocznych – typowych dla farmaceutyków. Wszystkie badane kobiety pozytywnie oceniły czerwoną koniczynę i jej wpływ na minimalizowanie przykrych objawów przekwitania. Link do badań: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3590693/
  • czarny pieprz – wspomaga trawienie, a jednocześnie wchłanianie składników odżywczych. Pomaga utrzymać wagę i chroni przed przytyciem. W okresie menopauzy, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia kilogramów, składnik ten może skutecznie pomóc w dobrym zdrowiu i samopoczuciu.
  • witamina B6 i B12 – warto zadbać o suplementację w okresie menopauzy. O niedobory witamin z grupy B nietrudno, a składniki te mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie układu hormonalnego.
  • kwas foliowy – bardzo ważny składnik, który wspomaga zdrowie kobiet w okresie menopauzy. Zmniejsza stężenie homocysteiny we krwi, tym samym ogranicza ryzyko wystąpienia zawału i udaru.
  • magnez – pozytywnie wpływa na działanie układu nerwowego. Pomaga w takich typowych symptomach menopauzy jak nerwowość, rozdrażnienie, nagłe wahania nastroju.

Czy to naprawdę działa?

Istnieje spora grupa osób, która wie, że naturalne metody działają. Wypróbowały na sobie ich zalety i nie sięgają już po nic innego.

Dla tych nieprzekonanych, sceptycznych lub po prostu wszystkich tych, którzy nie mieli okazji spróbować naturalnych środków na menopauzę powstają akcje promocyjne pozwalające na całkowicie bezpłatne przetestowanie suplementu diety na menopauzę.

O jednej z nich poniżej!

30 dniowa darmowa kuracja Femiflamax na menopauzę

Możesz już teraz otrzymać 30 dniową kurację Femiflamax całkowicie za darmo. Zgłoś swoją chęć udziału we wiadomości prywatnej wysłanej do Fanpage Strefy Kobiecości: https://www.facebook.com/profile.php?id=100033470862894 podaj swoje imię, nazwisko i adres, a zostanie do Ciebie wysłany naturalny suplement diety Femiflamax zawierający sprawdzone składniki na menopauzę, w tym izoflawonoidy z czerwonej koniczyny*.

Akcja pozwala przetestować, jak naturalne składniki mogą wspomóc kobiety w menopauzie.

Czy warto spróbować, jak działa Femiflamax? Sprawdźcie, dlaczego tak wiele kobiet odpowiada „tak, warto”!

30 dniowa kuracja Femiflamax całkiem za darmo dla 50 pierwszych osób! Wystarczy wysłać wiadomość.

*- Decyduje kolejność zgłoszeń. 30 dniowa kuracja dla pierwszych 50 osób.

6 KOMENTARZE

  1. Napój sojowy jest źródłem fitoestrogenow tak potrzebnych w organizmie kobiety w pewnym wieku😉. Nie jest smaczny, ale dwie, trzy szklanki dziennie naprawdę działają p/uderzeniom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj