Największe mity dotyczące życia po 40

4

Dzisiaj życie po 40 znacząco różni się od tego sprzed lat. Obecnie czterdziestolatki to piękne, zadbane, świadome swoich potrzeb kobiety. Trudno je porównać do przeciętnych czterdziestolatek z czasów naszych babć. Rzeczywistość się zmienia, jednak stereotypy trwają nadal. Są bardziej oporne na zmianę. Dlatego warto je niszczyć. Jednym ze sposobów są artykuły takie jak ten. Przynajmniej mam taką nadzieję…

Po 40 jesteś zbyt nieufna, żeby się zakochać

W społecznej świadomości prawdziwa miłość to często coś, co zdarza się jedynie naprawdę młodym osobom. W „pewnym” wieku nie ma co liczyć na amory. Być może pojawią się motyle w brzuchu, ale gdy się zorientują, że zamieszkują w „starym ciele”, szybko z niego wyfruwają.

życie po 40

Dlaczego mówią, że po 40 trudniej się zakochać? Bo w kolejnych latach życia jesteśmy zbyt zdystansowane, nieufne, mamy za dużo doświadczeń, by wejść tak po prostu z otwartym sercem w związek. Przeszkodą stanowią ponadto nasze przyzwyczajenia, wysokie wymagania oraz fakt, że często w pojedynkę żyje się nam po prostu naprawdę dobrze.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że to jeden z głupszych mitów dotyczących wieku. Nie istnieje bowiem liczba lat, po której przekroczeniu stajemy się oporne na miłość. Miłość może przyjść w każdym wieku. A gdy dotyka dojrzałych osób to istnieje większa szansa na zbudowanie jej na stabilnych fundamentach niż wtedy, kiedy nasza naiwność i nieprzygotowanie znacznie utrudniają to zadanie. Paradoksalnie związki po 40 często są stabilniejsze niż te zawierane przez młode i nieświadome osoby.

Po 40 nie opłaca się zmieniać pracy

U wielu osób wywołuje uśmiech na twarzy stwierdzenie, że po 40 już pewne rzeczy są nieopłacalne. Na pewne rzeczy ma być za późno. Podobno nie warto. To jednak wymówka, doskonały argument dla osób, które boją się zmian.

Tylko któż ich się nie boi? Nowe zawsze wywołuje w nas lęk. I to zupełnie naturalne.

Pokonywanie swoich obaw i wychodzenie poza sferę komfortu ma ogromną przewagę nad stagnacją. Pozwala spełniać marzenia i zyskać to, czego oczekujemy. Nie ma innej drogi, jak właśnie zmiana.

Trudno znaleźć prawdziwych przyjaciół po 40

Kolejny mit dotyczy życia towarzyskiego, które wraz z upływem lat ma zamierać. Im jesteśmy starsi, tym mamy mieć większy kłopot z poznawaniem nowych ludzi.

Oczywiście łatwiej budować nowe relacje, gdy uczymy się w szkole, gdy każdego wieczora wychodzimy z domu, nie mamy pracy, większych obowiązków domowych. Nie znaczy to jednak, że w dość zabieganej rzeczywistości po 40 nie jest możliwe poznanie nowych osób. Także w dojrzałym wieku można zawierać znajomości. Ba. Można się nawet przyjaźnić!

Po 40 czas spoważnieć

Kolejny stereotyp dotyczy pewnych cech charakteru, które mamy nabywać wraz z wiekiem. I tak niektórzy twierdzą, że po czterdziestce mamy być poważniejsi, spokojniejsi, prowadzić wzorowe i ustabilizowane życie.

Na szczęście większość ma gdzieś te stereotypy i nie zamierza się przestać bawić, bo ktoś uważa, że najwyższy czas zapomnieć o wygłupach.

Po 40 masz pewne 2 choroby przewlekłe na karku

Kolejny mit dotyczy zdrowia, które ma się psuć wraz z wiekiem. Ciosem poniżej pasa jest  pytanie, czy po czterdziestce ma się swoje zęby, na co przyjmuje się tabletki – na nadciśnienie czy cukrzycę. To nie wymyślone scenki rodzajowe, ale doświadczenia z waszego życia, o których postanowiłyście napisać na profilu na FB.

Nadal panuje silne przekonanie, że po 40 przychodzi wiek, w którym nie sposób być zdrowym. Choć wiek zwiększa ryzyko wystąpienia wielu chorób, to nie sprawia, że pojawiają się one z automatu.

Zycie po 40 okazuje się znacznie ciekawsze niż prognozują. Jak napisała Ania – życie nie kończy się na czterdziestce.

4 KOMENTARZE

  1. Ja jestem po czterdziestce i bardzo lubię swoje życie, bo mam sporo dystansu do wielu spraw i wielu rzeczy już nie muszę. Jedyne, co mi dokucza to to, że po 40-tce faktycznie metabolizm zaczyna żyć własnym życiem i trzeba jeść rozsądnie i racjonalnie, żeby nie odczuwała tego waga.

  2. Na pewno po 40 jest się bardziej dojrzałym i juz wie się czego chce 🙂 pracę można zmienić niezależnie od wieku, jak ma się mieć korzystniejsze warunki to nie ma na co czekać… dziś i niezależnie od wieku prawdziwych przyjaciół to jak szukanie igły w stogu siana… z tym zakochiwaniem to niestety prawda, tym bardziej jak ktoś dostał od życia troszkę to wie jak to smakuje…a czy należy spoważnieć??? ja uważam że nie ma po co 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj