Nic nam nie jest dane raz na zawsze

3

Nasza pewność siebie i świata nas gubi. Przekonanie, że nad wszystkim panujemy i mamy pełną kontrolę są pocieszające, ale nieprawdziwe. Pozwala to nam co prawda żyć spokojnie, ale często uspokaja nad wyraz. I w dłuższej perspektywie wiele nam zabiera…

Myślenie, że to, co mamy, nie zostanie nam odebrane, a to, co ciężką pracą zdobyliśmy, pozostanie z nami na zawsze – to fałsz. Genialnie, gdyby tak było, ale tak nie jest. Los bywa przewrotny i często nam gra na nosie.  Bo nic nam nie jest dane raz na zawsze. Warto o tym pamiętać. Nie bać się, ale mieć pokorę.

Miłość

Miłość jest piękna, ale wymaga pracy. Niestety nie lubimy się przemęczać, z natury jesteśmy leniwi i szybko odpuszczamy. Przecież jest tyle innych obowiązków, wyzwań. On już jest, może poczekać, zrozumie.

I niby wszystko ładnie, pięknie, tylko niekiedy to “czekanie” trwa zbyt długo. I im dłużej odpuszczamy sobie, tym potem trudno nadrobić stracony czas. Początkowo oddalamy się od siebie powoli, niezauważenie. Teoretycznie wszystko gra, jednak to bardzo złudne przeświadczenie. Po czasie bowiem, gdy problem jest już namacalny i trudny do zignorowania, dużo trudniej go rozwiązać. Skala jest już ogromna, a oddalenie od siebie…utrudnia porozumienie.

Po drodze łatwo się zauroczyć kimś innym, znaleźć dla siebie inny sposób na życie.

Pieniądze i pozycja społeczna

Wykształcenia i wiedzy nikt nam nie zabierze. Warto inwestować w siebie. Jednak pycha wynikająca z faktu, ile mamy i jak daleko zaszłyśmy może być sygnałem ostrzegawczym.

Niestety czasami wystarczy chwila, nieuwaga, nieszczęśliwy wypadek, błąd, by misternie budowana pozycja zawodowa legła w gruzach.

Zdrowie

I na koniec zdrowie, którego tak często nie doceniamy, a gdy zaczyna się ono psuć, nagle przeglądamy na oczy.

Niestety zdrowie też nie jest nam dane raz na zawsze. Dużo zależy od naszego szczęścia, stylu życia, od tego, jak o siebie dbamy.

Nie chodzi o to, by wiecznie drżeć nad tym, co mamy. bać się, że coś stracimy. raczej o pokorę i szacunek do życia. Nie mamy bowiem wpływu na wszystko. I przekonanie to nie powinno nas paraliżować, ale motywować, by żyć najlepiej jak potrafimy.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj