Nie czekaj na specjalne okazje

4

Nie czekaj na specjalne okazje, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Zrób to teraz. Nie odkładaj na później zabawy. Już teraz tańcz, gotując rosół. Włącz ulubioną muzykę. Zapal najlepsze świeczki. Tak, znajdziesz na to czas. Załóż specjalną bieliznę i wypij najlepszą herbatę. Noś na co dzień ulubione perfumy. Nie potrzebujesz wyjątkowych okazji, by jeść na porcelanie. Ani pozwolenia, by żyć pełnią życia.

Jest już późno

Jest taki mem. „Jest później niż myślisz”. Dlatego żyj pełnią życia. Nie odkładaj życia na później. Nie łudź się, że jeszcze zdążysz. Bo co jeśli nie? Co jeśli dzisiaj to Twój ostatni dzień?

Co jeśli wcale nie masz tyle czasu, ile Ci się wydaje? Czego będziesz żałować? Że nie dokończyłaś ważnego projektu? A może tego, że nie spędziłaś tyle czasu z bliskimi, ile chciałaś? Podobno jest nam żal tego drugiego. Nigdy pierwszego. Że nie byłam szczera, wystarczająco odważna, że uciekałam, udawałam, że nie widzę, ciągle usprawiedliwiałam się…Byłam zbyt słaba lub zbyt naiwna, by zawalczyć o swoje życie…

Dlaczego tak długo zwlekamy? Między innymi dlatego, że wierzymy w magię „kiedyś”.

Kiedyś

Najbardziej przerażające słowo to „kiedyś”. Kiedyś tam pojadę, kiedyś to zobaczę, kiedyś się spotkamy. Musimy to zaplanować. Zgadamy się.

To jedno z najbardziej usypiających stwierdzeń. Mówiące nam, ok, wiem, że to ważne, ale…zadbam o to później. Forma lenistwa okraszona poczuciem, że przecież mam czas. No nie…Jeśli coś jest ważne, to trzeba o to zadbać teraz. Na tyle, na ile się da. Oddać swój czas, zaangażowanie. A jeśli nie jest to na tyle istotne, to po co się łudzić, że w jakimś tam mitologicznym…”kiedyś” stanie się wystarczająco istotne, by się nad tym pochylić?

Specjalna okazja jest już teraz

By założyć swoją wyjściową sukienkę. Buty na obcasie. Wyjść do teatru. Zjeść w najlepszej cukierni. Zrobić sobie przerwę. Przeczytać fantastyczną książkę. Spotkać się ze znajomymi.

Właśnie teraz warto żyć tak, jakby każdy dzień był specjalną okazją.

Nie będziemy żyć wiecznie. Dlatego nie łudźmy się, że mamy bilet na długowieczność. Wyciągnijmy te kryształy z witryn, załóżmy najlepszy płaszcz, nie chowajmy wszystkiego na potem, nie oszczędzajmy na siłę. Po co?

Żeby nasi spadkobiercy mieli problem?

Powiesz ok, wszystko proste, łatwe…ale jednak tak ciężkie w praktyce. Niestety. Jednak właśnie tak trzeba żyć. Nie inaczej. Bo tylko takie życie daje naprawdę sporą frajdę!

Działaj

Każda chwila jest cenna. Bo każda jest jedyna w swoim rodzaju. Dlatego traktuj ją poważnie. Zaangażuj się. I nigdy się nie poddawaj. Za parę miesięcy podziękujesz sobie, że nie odpuściłaś. Choć było trudno i wiele wskazywało na to, że nie może się udać.

Naprawdę wiele zależy od Twojej determinacji. Zaangażowania, wiary, ciągłego próbowania i nieodpuszczania. Jeśli w coś mocno wierzysz, jest naprawdę duża szansa, że się uda.

Można żyć spokojniej. Można żyć piękniej. Teraz!

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj