Po czym poznać, że On Cię naprawdę kocha?

12

Historia zna mnóstwo podobnych przypadków. Para wydaje się szczęśliwa. On zapewnia o miłości, ona nie wyobraża sobie świata bez niego. Przychodzi godzina zero i on ze smutkiem w oczach mówi, że odchodzi, że to już koniec. Zakochał się i wyprowadza się do innej. Ona w szoku. Mówi, jak to możliwe, przecież wszystko było w porządku. Nie zawsze przed rozstaniem pojawiają się jasne sygnały, że coś jest nie tak. Często informacja o rozpadzie związku to prawdziwy szok. Dlaczego? Po czym poznać, że on Cię naprawdę kocha?

Człowiek to istota słaba

“Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.” – to znany cytat, który dużo mówi o naturze ludzkiej. Można podsumować go inaczej – “nigdy nie mów nigdy”.

Teoretycznie może nam się wydawać, że jesteśmy silne, mamy pewne wartości i zasady, których nie złamiemy. Niestety gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji, często postępujemy wbrew sobie. Po czasie pojawia się refleksja i myśl – czy to byłam ja? Przecież ja bym tak nigdy się nie zachowała…

A jednak.

Mąż to również tylko człowiek, który nie jest idealny. Nie jest wolny od pokus. Choć może nie mieć złych zamiarów, może znaleźć się w takiej sytuacji życiowej, że zrobi coś głupiego. I to nie dlatego, że nie wie, jakie będą tego konsekwencje, ale dlatego, że pobłądzi. Po ludzku. I tym stwierdzeniem wcale nie usprawiedliwiam ani nie pochwalam takich zachowań.

Chodzi o coś innego…

O często pojawiające się stwierdzenie, że jak kocha, to nie zdradzi, nie oszuka. Tymczasem świat nauki przeczy temu stwierdzeniu, co nawet mnie osobiście trudno zaakceptować.

Znana badaczka zdrad, Esther Perel zauważa, że zdrada pojawia się nie tylko tam, gdzie się jej spodziewamy, czyli w nieszczęśliwych związkach, ale również w tak zwanych udanych i zgranych. Powód jest bardzo prosty. Zdradzamy często nie dlatego, że jesteśmy nieszczęśliwi, ale dla tego, że chcemy być szczęśliwi bardziej. Kieruje nami chęć przeżycia czegoś nowego, doświadczenia intensywnych doznań, poczucia, że się żyje, sprawdzenie siebie.

 

Potwierdzają to inne badania psychologiczne – większość zdradzających osób jest zadowolonych ze swoich związków (!). Mężczyźni najczęściej zdradzają z powodów seksualnych, większość z nich nie jest związanych emocjonalnie z kochanką. Natomiast kobiety najczęściej zdradzają z przyczyn emocjonalnych, tylko 11% z nich nie jest związanych uczuciowo z kochankiem.

Po czym poznać, że On Cię naprawdę kocha?

Zdrady, które często prowadzą do rozstania, mają różny cel. Na przykład parom, które obawiają się bliskości, skok w bok pozwala zachować odpowiedni dystans. W związku, który jest naznaczony martwotą- romans ożywia go, paradoksalnie prowadzi do wybuchu potężnej dawki emocji, w tym prowadzi do zainicjowania walki o ukochaną. W parach, w których jedno z partnerów ma niskie poczucie wartości, umożliwia odróżnienie się się od partnera i dowartościowania się poza związkiem.

Paradoksalnie, choć to trudno zaakceptować, często zdradzamy nawet, gdy kochamy…

Po czym poznać, że On Cię naprawdę kocha?

Jeśli zatem nie wierność i uczciwość świadczy o miłości (sic!), to co?( I żebyśmy się dobrze zrozumiały, to, że on zdradza, nadal kochając żonę i nie mając w planach odejścia do innej, nie oznacza, że my jako żony mamy się na to godzić. Czasami miłość to po prostu za mało.

Po czym poznać, że On naprawdę Cię kocha?

Niestety w praktyce nie jest to takie proste. Pomocne są jednak pewne wskazówki. Oto one.

Po czym poznać, że On Cię naprawdę kocha? Chwali Cię przed swoimi przyjaciółmi, pozytywnie mówi o Tobie w towarzystwie

Mówi, jak bardzo docenia to, co robisz, jak wiele zmieniłaś w jego życiu. Jeden mężczyzna będzie bardziej wylewny, inny mniej, jednak jeśli naprawdę Cię kocha i jest z Tobą szczęśliwy, możesz mieć pewność, że jego przyjaciele będą mieli o Tobie dobre mniemanie.

Jest opiekuńczy

Dba o Ciebie, stara się, byś czuła się komfortowo, zwłaszcza w trudniejszych dla Ciebie sytuacjach. Zrobi wszystko, by Cię chronić. Na co dzień swoje zaangażowanie pokazuje w zwykłych gestach.

Przykrywa Cię kocem, gdy zaśniesz na kanapie, podaje gorącą herbatę, gdy jesteś chora, przytula, gdy czujesz, że zaraz zaczniesz wyć z bezsilności. Gdy zobaczy na wystawie drobiazg, który mógłby Ci się spodobać, kupi go i wręczy z miną zwycięzcy. W każdej sytuacji będzie myślał o Tobie.

Po czym poznać, że On Cię naprawdę kocha? Spontanicznie okazuje Ci uczucia

Otacza ramieniem, gdy jesteście na przyjęciu, przytrzymuje torebkę, gdy poprawiasz fryzurę, całuje w przelocie, gdy mijacie się w mieszkaniu, dodaje otuchy spojrzeniem, gdy widzi, że jesteś pod gradem pytań. Staje zawsze po Twojej stronie, nawet, gdy nie masz racji (o tym mówi Ci w cztery oczy).

Pozwala Ci odbierać swój telefon

Nie ma przed Tobą tajemnic, nie chowa telefonu, nie ukrywa się z tabletem, nie chodzi do toalety ze smartfonem. Gdy jest zajęty, prosi, żebyś odebrała telefon.

Nie ma przed Tobą tajemnic, poczuwa się, by Cię informować o pewnych rzeczach, nawet jeśli wcale nie musi i  nawet jeśli o to nie pytasz.

Pyta Cię, co myślisz na dany temat

Traktuje Cię z szacunkiem i ceni Twój pogląd na daną sytuację. Pyta, jak się czujesz, jak minął Ci dzień, chce wiedzieć o wszystkim, co jest z Tobą związane.

Spędza z Tobą czas

Uważa za oczywiste, że potrzebujesz jego uwagi, wsparcia, on sam nie wyobraża sobie codzienności bez chwil we dwoje i choć czasami obowiązki zwyciężają, to tęsknota jest na tyle silna, że nadrabia stracony czas.

Po czym poznać, że On Cię naprawdę kocha? Jesteś priorytetem

Kiedy naprawdę potrzebujesz, jest obok. Nic się nie liczy, tylko Ty. Pomaga bez zbędnego narzekania czy wypominania.

Planuje z Tobą przyszłość

Jesteś częścią jego planu na życie.

Mówi o tym, co będzie za kilka miesięcy, rok czy kilka. Nie wyobraża sobie przyszłości bez Ciebie.

Mówi Ci komplementy lub widzisz podziw w jego oczach

Są mężczyźni, którzy nie są wylewni, jeśli chodzi o miłe słowa, ale wystarczy na nich spojrzeć, by dostrzec, jak bardzo są dumni ze swoich ukochanych.

Umie przyznać się do błędu

Wprost lub wycofując się z konfliktu. To dowód na to, że podczas rozmów nie stawia na pierwszym miejscu chęci dopięcia swego i dominacji.

Jest cierpliwy

Każdy ma wady, grzeszki, drobne przywary, które można traktować z czułością czy milczącą akceptacją. Jeśli on jest wyrozumiały i tolerancyjny dla Twoich wad, znaczy, że Cię kocha.

Słucha tego, co mówisz

Przyznajmy to szczerze, potrafimy naprawdę wiele mówić. Jeśli mężczyzna nie tylko słyszy, ale też słucha i zapamiętuje, a następnie wykorzystuje uzyskaną wiedzę w kolejnych rozmowach, można prognozować, że jest prawdziwie zainteresowany i że mu naprawdę zależy.

Zależy mu na tym, by być dobrze postrzeganym przez Twoich znajomych i rodzinę

Stara się, byś miała obok siebie grono zaufanych osób, nie odciąga Cię od przyjaciół. Nie zabrania kontaktów z rodziną. Dla niego liczy się Twoje szczęście, dlatego umie zapanować nad swoją zazdrością czy nawet zaborczością.

Przeczytaj, po czym poznać, że on Cię zdradza.

Kliknij – po czym poznać, że się mu podobasz.

12 KOMENTARZE

  1. Mój związek co prawda nie jest idealny i myślę ze mąż mnie kocha. Skoro wytrzymał przy mnie przy porodzie widział to wszystko i mu nie zbrzydłam to mnie kocha haha 😀 Ale co jak co, nie każdy facet jest romantykiem, mój nie mówi mi komplementów i nie zawsze okazuje uczucia ale wiem, że się o mnie troszczy. Nie zawsze ten facet co chwilę mówi że kocha, kocha naprawdę.

    • Nie ma związków idealnych. Nie każdy mężczyzna okazuje miłość, mówiąc o tym co chwilę i rzucając kwiaty pod stopy. Prawdę mówiąc takich jest niewielu 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj