Po czym poznać, że się mu podobasz?

2

Po czym poznać, że się mu podobasz? Na co zwrócić uwagę – mimikę, słowa, gesty?

Na szczęście nie musisz odgadywać. Istnieją proste sygnały, które zdradzają jego zainteresowanie.

Po czym poznać, że się mu podobasz. Kocha, lubi, szanuje, nie dba…

Trudno byłoby znaleźć choć jedną kobietę na świecie, która choć raz nie zastanawiałaby się nad tym, czy jest w jego typie.

Gdy serce szybciej zaczyna bić, myśli koncentrują się wokół jednego – czy jest szansa na związek, co zrobić, by go zachęcić, ale nie wyjść na głupią, zbyt natarczywą, zdesperowaną, co szybko go wystraszy. Czy to, że on zagadał na imprezie, przepuścił w drzwiach czy uroczo się uśmiechnął, to zaproszenie do czegoś więcej?

A może po prostu znak, że jest miły i kulturalny?

Problem z nadinterpretacją

Początki związku są trudne. Wielu kobietom brakuje bowiem intuicji, a ten deficyt sprawia, że często ładują się w związki bez przyszłości. Pozwalają się “zaliczyć”, bo on był taki “miły i przekonujący”. A po fakcie płaczą, rozczarowane, dlaczego były tak naiwne…

Zdarza się również, że zauroczone drugą osobą nadinterpretujemy sygnały wysyłane przez nią. I każdy miły gest odczytujemy jako zaproszenie do bliższego kontaktu. Tymczasem prawda jest taka, że jeśli on przepuszcza z uśmiechem w drzwiach to nie jest to zaproszenie do małżeństwa. Jeśli mężczyzna słucha tego, co do niego mówisz, nie oznacza, że jest Tobą zainteresowany jako potencjalną partnerką.

Po czym poznać, że się mu podobasz? Zadowolona dziewczyna

Często zadurzone w mężczyźnie nie widzimy czegoś jeszcze. Mianowicie, że on traktuje Ciebie bardziej jak przyjaciółkę niż obiekt westchnień. Zwierza się, pozwala sobie na niewybredne żarty w Twoim towarzystwie, traci zainteresowanie Tobą, gdy pojawiają się inne kobiety, nie prosi do tańca, itd. Pułapka friendzone niestety zdarza się często. Warto szybko rozpoznać niepokojące sygnały i nie pozwolić sobie na tkwienie w związku bez przyszłości.

Po czym poznać, że się mu podobasz?

Sygnały niewerbalne

Najwięcej o intencjach drugiej osoby mówią sygnały niewerbalne, czyli mowa ciała. Nad słowami można panować, w pewnym stopniu również nad gestami, jednak sygnały wysyłane przez organizm są trudniejsze w kontrolowaniu. Ciało zdradza nas szybko i bezlitośnie. Nawet najwięksi światowi kłamcy mają z tym problem.

Prawda ukryta w oczach

Po czym poznać, że się mu podobasz?

Zainteresowany Tobą mężczyzna będzie szukał Ciebie wzrokiem. Niczym zdobywca ukradkowo będzie na Ciebie spoglądał, obserwując, czy nie otaczają Cię konkurenci. Czasami bardziej śmiało wodził za Tobą wzrokiem. Niezależnie od tego, czy jest nieśmiały czy pewny siebie w każdej sytuacji będzie Ci się przyglądał, jeśli będzie miał wrażenie, że na niego nie patrzysz. Zainteresowanego mężczyznę nieraz złapiesz na tym, że Ci się przygląda.

Oznaki zainteresowania widoczne są również w powiększonych źrenicach. Można je poznać w częstszym mruganiu czy uniesieniu brwi. Psychologowie zwracają uwagę też na inne sygnały werbalne – zwrócone w Twoją stronę stopy, czy skierowane w Twoim kierunku ciało. Zainteresowany mężczyzna nie odwróci się do Ciebie plecami.

Ciało do ciała

Mężczyzna, któremu się podobasz, będzie szukał kontaktu. Niby przypadkiem zagrodzi Ci drogę, wypnie klatkę piersiową. “Przypadkiem” dotknie Twojej dłoni, chwyci Cię za nadgarstek, czy muśnie Twoje plecy w trakcie przepuszczania przez drzwi. Pochyli się w trakcie rozmowy.

Zazwyczaj będzie mówił ciszej, bardziej miękko, tak, by podświadomie doprowadzić do tego, byś się do niego zbliżyła, by słyszeć lepiej.

Rozmowy o niczym

Jeśli się podobasz mężczyźnie, najpewniej zostaniesz poddana swoistym testom. To sygnał, że facet bada grunt. On opowie żart, obserwując Twoją reakcję. Uśmiech lub szczery śmiech będzie dla niego zaproszeniem do flirtu.

Podobny efekt ma dać inicjowanie rozmów, wysyłanie wiadomości, teoretycznie bez większego celu, o niczym, byleby nawiązać i utrzymać kontakt. Proste “cześć”, uśmieszek, czy informacja, co u niego słychać…

Mężczyzna, któremu się podobasz, będzie tym lub innym sposobem szukał z Tobą kontaktu. jego zachowanie można porównać do magnesu. Każdy sposób jest doskonały, by zbliżyć się do Ciebie.

Zdenerwowanie

Po czym poznać, że się mu podobasz? Sygnałem wskazującym na to są oznaki zdenerwowania pojawiające się, gdy znajdziesz się w jego towarzystwie.

Często słowotok, mówienie głupot lub wprost przeciwnie – uparte milczenie z gorącym wpatrywaniem się w Twoje oczy, jakby właśnie w jego głowie toczyła się walka, czy warto postawić następny krok.

Mężczyzna zainteresowany Tobą może czuć się zmieszany w Twoim towarzystwie, jeśli jest nieśmiały, często staje się niepewny. Łatwo go onieśmielasz, a on zachowuje się w Twoim towarzystwie jak na najtrudniejszym egzaminie.

Oj, jaki jestem super

Jeśli stałaś się obiektem zainteresowania, on będzie starał Ci się zaimponować. Może zrobić naprawdę wiele, byś zrozumiała, że z niego super gość.

Typowe jest popisywanie, próby brylowania w towarzystwie, pokazania, jaki jestem super lubiany. Paradoksalnie często otaczanie się wianuszkiem kobiet, by wzbudzić w Tobie zazdrość, sprawdzając, czy Ci zależy. Inny sposób to opowiadanie o swoich osiągnięciach, wplatanie w rozmowę informacji o własnych zaletach, np. odwadze, zaradności, czy zasobach, dobrej pracy oraz sukcesach zawodowych.

Częstym sygnałem jest nerwowy śmiech. To sytuacja, kiedy on śmieje się z własnych żartów i zachowuje się irracjonalnie, próbując ukryć swoje zmieszanie.

Jeśli pokażesz, że doceniasz jego starania, połechtasz jego wewnętrzne dziecko, a jemu wyślesz sygnał, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Komplementy

Mężczyzna, któremu się podobasz nie będzie szczędził Ci komplementów. Niekoniecznie dotyczących wyglądu, ale Twoich zawodowych umiejętności, dotyczących cech charakteru. Często możesz usłyszeć pozytywne uwagi na temat zmian, które on zauważył u Ciebie. To w sumie mało zaskakujące, zainteresowany mężczyzna dokładnie Cię obserwuje i jako jeden z pierwszych zauważa różnice w Twoim wyglądzie czy zachowaniu.

Czasami komplementy mogą być mylące. Mężczyzna, któremu się podobasz, może sobie czasami z Ciebie żartować, prowadzić flirt w lekkim tonie. Może być uszczypliwy, ale nie złośliwy. W końcu kto się czubi, ten się lubi.

Nie jest ważne dokładnie to, co mówi do Ciebie mężczyzna, ale jak wiele uwagi Ci poświęca. Znaczenie ma dążenie do interakcji z Tobą i wszystkie sygnały wysyłane przez niego, że nie jesteś mu obojętna.

Powiedz dzisiaj komplement. Jutro też!

Brak wymówek

Zainteresowany mężczyzna to zaangażowany mężczyzna.

Po czym poznać, że się mu podobasz? Odpowiedź jest prosta: po tym, jak wiele czasu Ci poświęca. Jeśli on ma mnóstwo wymówek, wiecznie brakuje mu czasu, nie jest w stanie wykazać się inicjatywą, nie licz na to, że się mu podobasz.

Mężczyzna, który jest Tobą zainteresowany, zrobi wszystko, w ramach własnych możliwości, by się z Tobą zobaczyć.

Z drugiej strony możesz doświadczyć skrajnych zachowań, przypominających grę w ping-pong. Jednego dnia on jest gorący i zaangażowany, drugiego zimny jak lód. Być może dzieje się tak dlatego, że on testuje, co o nim naprawdę myślisz. Czasami jest to sygnał braku pewności, a innym razem – prowadzenia podwójnego życia. Dlatego uwaga, jeśli nie chcesz się wplątać w romans z żonatym mężczyzną!

Mówi o Tobie w czasie przyszłym

Zainteresowany mężczyzna będzie snuł plany związane z Tobą. W trakcie rozmowy zapowie, że musi Cię gdzieś zabrać, coś pokazać, że koniecznie musisz kogoś poznać. Stwierdzi, że pożyczy Ci płytę lub książkę. Wyśle interesujący artykuł, czy prace.

Przez te 5 błędów tracisz szansę na szczęśliwy związek!

Jeśli się mu podobasz, będzie się Tobą chwalił, pozytywnie będzie wypowiadał się o Tobie w towarzystwie.

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko spoko.. Tylko zdarzają sie tacy którzy maja to obcykane i tak postępują a później nagle nie odzywają sie do dziewczyny i nie wiadomo o co im chodzi. Tu niby ciągle wpatruje w oczy dotyka chce poznać o wszystko dopytuje komplementuje odprowadza chce całować i.. Nagle koniec z dnia na dzień przestaje sie odzywać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj