Samoakceptacja sposobem na piękny wygląd? Tak!

4

Wiele osób uważa, że aby akceptować siebie, trzeba pięknie wyglądać. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Akceptując siebie, dobrze wyglądamy. To od tego należałoby zacząć. Nie od katorżniczych diet i intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale od pokochania siebie. To naprawdę wiele zmienia. Prawdę mówiąc – zmienia wszystko.

Zaakceptuj siebie

Na Uniwersytecie Stanowym Ohio przeprowadzono badanie, które udowodniły, że na to, jak wyglądamy wielki wpływ ma akceptacja. Wyniki pokazały, że kobiety lubiące siebie, bardziej dbały o siebie, lepiej się odżywiały, słuchały sygnałów wysyłanych przez organizm, starały się więcej czasu poświęcić na odpoczynek, regenerację, relaks. Poprzez zdrowe nawyki wpływały w ten sposób pozytywnie na swój wygląd.

Innymi słowy – lubienie siebie stanowiło fundament zachowania piękna. Osoby kochające siebie miały gładszą skórę, piękniejsze włosy i niższy wiek biologiczny. Dłużej zachowały zdrowie i dobre samopoczucie.

Jedzenie emocjami

Polubienie siebie to spojrzenie wgłąb siebie, zaakceptowanie swoich emocji i znalezienie sposobu na asertywne ich wyrażanie, a także wdrażanie skutecznych metod minimalizowania stresu.

W ten sposób dochodzi się do wewnętrznej harmonii, która sprzyja nam na każdym obszarze życia. Pozwala wrócić do źródeł, kiedy jedzenie dawało nam energię, pozwało żyć i wykluczenie nawyku spożywania posiłków, by stłumić trudne emocje.

Osoby lubiące siebie decydują się jeść, by zachować zdrowie, a nie po to, by karmić emocje.

Gdy nie lubimy siebie, zbyt często jemy, by zagłuszyć przykre myśli. Jemy, by poprawić sobie humor i nakarmić zbolałą duszę – w konsekwencji zamiast pomóc sobie w akceptacji, jeszcze bardziej ją utrudniamy. Nasze emocjonalne podejście do jedzenia prowadzi do tycia, pogarsza kondycję naszej skóry i włosów. Sprawia, że częściej chorujemy i…czujemy się rozdrażnione, a nasze relacje towarzyskie cierpią.

Myśl pozytywnie!

Zanim zaczniesz zmieniać dietę, pokochaj siebie, pomyśl o sobie pozytywnie. Zaopiekuj się sobą, rozpieść zmysły, znajdź harmonię. Zacznij od tego, by być dla siebie dobrą. Następnie pomyśl, jak chciałabyś wyglądać. Nie o tym, czego oczekują od Ciebie inni, ale o tym, jaka sama chciałabyś być. Co dla Ciebie znaczy piękno?

Następnie stwórz pozytywny obraz samej siebie. To od radości życia i akceptacji siebie zaczynają się pozytywne zmiany. Jesteś gotowa?

“Najlepszym kosmetykiem dla kobiety jest radość życia”. R. Russell

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj